MENU

Forum - Witajcie jestem tu nowa

Witajcie jestem tu nowa

Witajcie jestem tu nowa

Witam wszystkich  na forum

Miesiąc temu przeszłam zator tętnicy środkowej siatkówki w wyniku którego nie widzę na prawe oko. Słów lekarza mówiącego ,iż nie będę już widziała na oko nie zapomnę do końca życia. Początki były straszne np. brak wyczucia odległości, duży tłum ludzi bo nie wiedziałam czy skupić się by na kogoś nie wpaść czy patrzeć pod nogi. Obecnie  już lepiej sobie radzę ale i tak ciągle pojawia się coś nowego. 

Witajcie jestem tu nowa

Witaj Espana,

jestem tu też nowa i od kilku dni jednooczna.Chyba tak  samo przerażona nową sytuacją jak ty.Co prawda przyczyną mojej utraty wzroku w o.p. nie był zator,lecz zła diagnostyka i odmowa hospitalizacji,gdy jeszcze było co ratować,ale jestem też przerażona tym,jak przestrzennie funkcjonować,bo jeszcze przy okazji mam chorobę neurologiczną i poruszanie przestrzenne jest dla mnie bardzo teraz utrudnione.Napisz coś więcej o sobie.

Pozdrawiam

Witajcie jestem tu nowa

W odpowiedzi na to co napisała Espana: w czerwcu 2016 roku przeszłam zator gałęzi siatkowki z zagrażającym zakrzepem żyły środkowej siatkówki. Od tamtego czasu byłam konsultowana hematologicznie,neurologicznie i kardiologicznie. Miałam również badania w poradni genetycznej. Badania nic nie wykazały. Lekarze stwierdzili, że przyczyną były tabletki antykoncepcyjne i papierosy, które zaczęłam palić w dużych ilościach miesiąc przed tym incydentem. Jednak mnie to nie przekonuje. Obecnie jestem w 7 miesiącu ciąży i zamiast się tym cieszyć popadłam w depresje. Chciałabym sie dowiedzieć co u osób z podobnym przypadkiem było przyczyną. Mam 25 lat.