MENU

Forum - leniwe oko

leniwe oko

leniwe oko

Witam! kochani mam pytanie, na pewno sa tu madrzejsi ode mnie którzy moze cos doradzą, moze z własnego doświadczenia coś powiedzą.. a więc mam 30 lat i tzw leniwe oko. Chyba wszyscy wiedzą co to znaczy, po prostu widze tylko na prawe oko, na lewe praktycznie wcale. A więc po 10 latach za granicą wróciłem do PL, w miare szybko dostałem prace jako operator maszyn, niestety oblałem badania lekarskie ze względu na leniwe oko..  po głębszych przemysleniach dotarło do mnie ze przeciez w Polsce nie bede mógł wykonywac zadnej pracy...  czy jest tu ktos z leniwym okiem kto ma pracę w Polsce? jesli tak co robicie kochani? Czy powinienem sie starac o grupę inwalidzką ( czy to w ogóle możliwe dostac grupę inwalidzką skoro drugie oko jest w stu procentach sprawne?) Za granicą tez pracowałem jako operator maszyn ale wierzcie lub nie nikogo to nie interesowalo ze nie widze  na jedno oko.. a widzę ze w Polsce przez te badania lekarskie nie mam szans chyba na większość prac. Czy warto tu walczyć? czy jest szansa ze mozna znalezc pracę? czy lepiej dac sobie spokój i wyjechac stąd na zawsze? Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Re: leniwe oko

Hej, w Polsce jeżeli na jedno oko widzisz poniżej 0,3 to należy Ci się lekki stopień niepełnosprawności,ty praktycznie nic nie widzisz więc byś dostał.Inna sprawa to taka że to nie wiele zmienia bo jeżeli mowa o niepełnosprawności to pracodawcy chętnie biorą tych z umiarkowanym stopniem lub znacznym a z lekkim wg. mnie są dyskryminowami.Ja miałem zeza w dzieciństwie nieleczonego więc praktycznie jestem jednooczny bo w chorym oku mam tylko poczucie światła,zero ostrości.Co do prac to dla mężczyzn zostaje tylko ochrona bo wszystkie prace przy maszynie odpadają,ja też na badaniach ostatnio olałem prace jako szlifierz mimo iż umiem się szlifierką obsługiwać.Prace na wysokościach też odpadają,o pracę zdrowym jest ciężko a co dopiero komuś z uszczerbkiem na zdrowiu.Ja bym na twoim miejscu wracał bo inaczej tutaj nic nie zwojujesz.Powiedz może czy miałeś za granicą jakieś problemy ze znalezieniem pracy w związku z twoją przypadłością? Do jakich prac Cię dopuszczono z praktyczną jednoocznością? Pytam z ciekawości,sam rozważam uciekać z tego kraju przed biedą i poniżeniem.

Pozdrawiam

leniwe oko

Nie miałem zadnych problemów własnie... pracowałem na produkcji, jako operator wtryskarki, pracowałem w tartaku, badania w Anglii wygladają tak ze idziesz do lekarza, pyta sie czy cos ci dolega a ty mowisz ze nie i to wszystko:) jesli chcesz pracować nikt nie bedzie ci robił zadnych problemów. oczywiscie nie mowie tu o pracach typu kierowca zawodowy itp bo tam na pewno są szczegółowe badania:) ale jesli chodzi o wszystkie inne prace, w fabryce np, na produkcji, w sklepie itp badan takowych nie ma. Mało tego pracując 2 lata w firmie zajmującej sie produkcją żywności nie zostałem nawet wysłany do lekarza o zrobienie badan. a cos takiego jak książeczka sanitarno epidemiologiczna w anglii nie istnieje. ogólnie nigdy nie miałem zadnych problemów ze wzgledu na to ze praktycznie  nie widzę na jedno oko. hmm widze że łatwo tu nie będzie, byc może wrócę do UK.