MENU

Forum - Witam wszystkich serdecznie.

Witam wszystkich serdecznie.

Witam wszystkich serdecznie.

Mam na imię Jarek,od 36 lat jestem jednooczny z powodu wypadku.Przed trzema tygodniami przeszedłem zabieg enukleacji z wszczepieniem implantu. Mimo wieloletniego "stażu" jako jednooczny, jest to dla mnie sytuacja nowa, delikatnie rzecz ujmując. Cieszę się, że szukając w necie informacji dot. enukleacji i epiprotez trafiłem na to forum. Czytam Was od kilku tygodni.

Pozdrawiam Jarek

 

Witam wszystkich serdecznie.

Witam wszystkich serdecznie.

Witam Jarku serdecznie Uśmiech

 

Witam wszystkich serdecznie.

Witaj i powodzenia! :)

 

Witam wszystkich serdecznie.

Bardzo Wam dziękuję za ciepłe przyjęcie na forum. Mam też dwa pytania. Otóż minął właśnie miesiąc od enukleacji oka, a siniec pod okiem ani myśli zniknąć. Jak długo może się utrzymywać jeszcze? W przyszłym tygodniu umówiłem się na Konwiktorskiej z panem Andrzejem Wieremczukiem na wykonanie pierwszej mojej epiprotezy. Na co powinienem zwrócić uwagę w czasie dobierania epiprotezy? Będzie to epi modelująca czy od razu docelowa?

Witam wszystkich serdecznie.

Witam serdecznie,

nie widzę jednego wątku powitalnego, podpinam się więc w tym miejscu.

Czytam  tu różne wątki od pewnego czasu przygotowując się do enukleacji.

Po odwarstwieniu siatkówki kilkanaście lat temu przeszedłem swoją okulistyczną ścieżkę w Klinice w Gdańsku: vitrektomia, usunięcie ciała szklistego i wypełnienie tylnej komory olejem, oko jeszcze widzące i zaćma  pozapalna, następnie fako- i wszczepienie sztucznej soczewki, za chwilę zaburzenia ciśnienia śródgałkowego i irydektomia, czyli zrobienie otworu w tęczówce by ułatwić krążenie płynu w gałce i na koniec klapa czyli widzę ciemność. To w ciągu 2 lat.

Wróciłem do pracy i nauczyłem się funkcjonować całkiem przyzwoicie.

Niestety szczęście nie trwa wiecznie i rok temu zaczęły się bóle i łzawienie. Moja okulistka nieśmiało zasugerowała mi opcję enukleacji. Jako, że krople przeciwbólowe muszę stosować coraz częściej wrzuciłem zapytanie do sieci o ten zabieg i tak trafiłem na forum.

Dziękuję Wam wszystkim za dzielenie się ważnymi informacjami, bo nie musiałem błądzić jak dziecko we mgle. Jestem już po wizycie w Luxmedzie w Lublinie, dostałem skierowanie od dr Haszcza i czekam na termin w Nałęczowie.

Pozdrawiam 

Marek