MENU

Forum - Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Witam wszystkich. Na imię mi Michał i jestem 81rocznik wiec nie taki znowu "dojrzały" Właśnie siedzę sobie w poczekalni w szpitalu w Zgierzu z pilnym skierowaniem na operację. Diagnoza z wczoraj "odwarstwienie siatkówki od godziny 4 do 7" + jakaś dziura chyba. Mną chwilę obecną to tyle, ciekawe co będzie dalej....

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Sorry za post pod postem ale coś tam już wiem. Mam rozdarcie z odwarstwieniem siatkowki od tak fawna że się to samo leczyć już zaczęło ale operacje mieć muszę. W Zgierzu nie mają możliwości by tego typu operację przeprowadzić dlatego jadę jutro dalej. Szpital Jormszera czy jakoś tak ma jutro dyżur. Jeśli uda się mi odszyfrować notatki na karcie to napiszę jaki zabieg(operacja) mnie czeka.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Witam

Jeśli to przedawnione odwarstwienie z przedarciem to prawdopodobnie wykonywana będzie witrektomia. Na forum jest dużo informacji o tej operacji w wątkach o samej witrektomii jak i o oleju w oku.

Jak się okazuje coraz więcej młodych osób ma odwarstwienie siatkówki i wymaga tego typu interwencji chirurgicznej. Najważniejsze to pozytywne nastawienie. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Małgorzata

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Pars plana cuidados albo paws...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Nastawienie pozytywne mam takie że jeszcze takiego tam chyba nie widzieli :) Na skierowaniu to co proponują zrobić to "przyklejenie odwarstwionej siatkówki" przynajmniej tak mi to google przetłumazyło.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Sobota to jak wszystkim doskonale wiadomo dzień w którym nie ma sensu chodzić do szpitala nawet na ostry dyżur. Jestem zapisany na poniedzialek ale nie na operacjęa na kolejną konsultację. Tak przy okazji. Kogo w Łódzkim polecacie w kwesti mojego przypadku?

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Wizyta wyznaczona na 26.07.2016 czyli za 8dni a operacja dzień później. To chyba dość szybko :) Fachowo mam oderwanie od rąbka z linią demarkacyjną - taką jak od lasera. będzie silikonowa opaska na oku. Jak to się fachowo nazywa i jak wygląda taka operacja/zabieg oraz rehabilitacja po tym?

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Witam, serdecznie! Wzrok można bardzo sobie popsuć poprzez komputery albo robienie zdjęć aparatem fotograficznym. Dlatego dla osób które robią zdjęcia polecam https://plumeria.sklep.pl/nasiona-roslin-miododajnych w firmie 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

komputery i fotografia nie jest w moim stylu. Ja wolę wycieczki rowerowe oraz freeride rowerowy, pływanie, deskę na wodzie lub na śniegu, bungie i inne formy niesiedzenia w domu...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Termin zabiegu przyspieszony na jutro :). Ciągle się martwię o to co bedzie zaraz po zabiegu... Czy z córką mógł będę się wygłupiać i na rower czasem wyskoczyć...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Powodzenia i zdrowia życzę.

Ja miałam robioną witrektomię więc w temacie opasania gałki nie pomogę.

Pozdrawiam

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

dziękuję bardzo :)

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Ałłłaaaaa... Kurde jakie te szwy na oku są niewygodne....

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Spokojnie, cierpliwości :)

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Dzięki. ... ... Przyjemnie nie jest wcale, oko boli i ciągle łzy z krwią się sączą (temu to sie akurat nie dziwie). ... ... Ostrzegali, że będe widział podwójnie ale nikt nie powiedział o widzwniu "po ukosie" :P ... ... Na operacji miałem bliznowanie krio (azotem) poaskę podtwardówkową i sporo szwów. ... ... Dziś miałem poprawkę ktio bliznowania ale za pomocą lasera chyba 580um oraz tomografie oka (fajny i szybki zabieg) w którym zobaczyłem nie dokońca przyłożoną sitkówkę (nie mam pojęcia co z tym się robi, jeszcze mi żadnej informcji na ten temat nie udzielono). ... ... Tyle na chwilę obecną.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Witam. Wczoraj wieczorem wróciłem do domu i nie jest aż tak źle. co prawda operowanym okiem wodzę tylko na odległość do 15cm i to w lekkim powiększeniu ale z każdym dniem ból jest mniejszy a to jest wielki plus bo mniej bólu to objaw gojenia się ran. Nie mogę o opuchliźnie tego jednak powiedzieć. Wyglądam jak po niezłej walce w której na lewe oko przyjąłem serię ciosów... Okulary sportowe z jednym szkłem przyciemnianum a drugim bezbarwnym bardzo pomagają mi w domu. Poza dom oba szkła ciemne i nikt nic nie zauważa :)

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Jak wracałam do domu po operacji to zatrzymaliśmy się z mężem na coś ciepłego bo daleka droga przed nami i też się na mnie dziwnie patrzyli. Mąż się tłumaczył, że on mnie nie bije to tylko po operacji Uśmiech. Zdjęcie z tym opuchniętym okiem zachowałam po dziś dzień. 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Żona się ze mnie podśmiewuje że jestem"jednooki" bandyta i jak pociągnie za .... "rękę" to na pewno coś wygra. :P

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Witrektomię miałam trzy tygodnie temu. Mam małe kółko gazu w oku, a widzę nareszcie dobrze.  Przy okazji zmienili mi soczewkę  (miałam minus 9, mam minus 3). Siatkówka przyłożyła się w 100 procentach.  Jestem wdzięczna lekarzom i bardzo szczęśliwa. 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Ja co prawda miałem opasanie gałki bez gazów, olejów itp więc trochę inną operację ale cieszy mnie każde pozytywne rozstrzygnięcie sprawy związanej z odwarstwieniem siatkówki :) Cieszę się z Twojego sukcesu :)

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Jutro mijają dwa tygodnie od operacji.... ... Widzę okiem operowanym bez zmian (bardzo rozmyty obraz). Boli coraz mniej choć zdarza się że nagle ukłuje jakby igłą przy zastrzyku tyle że we wnętrzu oka, szalenie nieprzyjemne. Porównywalne z bólem jaki czułem po złamaniu łopatki kilka lat temu. Cieszy mnie że z dnia na dzień jest trochę ale jednak lepiej.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Cześć

Też za pierwszym razem miałam operowaną siatkówkę przy pomocy opasania. I wzrok wracał do roku czasu! Trochę inaczej niż przy witrektomii gdzie widzenie wracalo znacznie szybciej!

Przy opasaniu może dłużej trwa powrót widzenia ale za to jest mniej skutków ubocznych zabiegu (zaćma, widzenie jakby z oddali, skoki ciśnienia)

Pozdrawiam 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

widzenie  jakby z oddali tzn jak?

ze kiedy jestes blisko masz np tekst to widzisz jak z oddali?

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Około roku czasu?! Dość długo... Jak narazie widzę tak mało że żadnych skutków ubocznych nie jestem nawet w stanie zauważyć :P Przed operacją widziałaś normalnie? . . W sumie o wiktektomi i innych sposobach leczenia znalazłem trochę info ale o opasaniu dość mało. Szczególnie mało jest o tym jak się długo dochodzi do siebie już po operacji. Dlatego starań się co jakiś czas dopisywać tu swoje uwagi na swój temat. Choć wiem że to jest akurat bardzo indywidualne.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

 Tak jak napisałam w poście skutki uboczne dotyczą Witrektomii, przy opasaniu nie miałam ich! widzenie nie wróciło już do poziomu sprzed opasania.  oko po roku dochodzenia do siebie funkcjonowało przez następnych 10 lat całkiem dobrze! 

Trzymam kciuki i dużo cierpliwości bo efekt zabiegu będzie tylko u każdego w innym tempie!  

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Wiem że trzeba czekać :) I jestem na to przygotowany jak mało kto :P Hmmmm. Godzinę temu moja nieco ponad dwu letnia córka walnęła mnie czymś w oko. Właśnie siedzę w poczekalni by ktoś sprawdził czy nic się nie stało, boli jak cholera....!

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Oj, znam ten problem :) Mój syn miał wtedy trzy lata i też oberwałam niechcący w oko. Pamiętam ten strach, stało się coś czy nie? Później przewróciłam się na sankach i uderzyłam dość mocno i wtedy też była wizyta u okulisty w celu sprawdzenia. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Wszystko dobrze. Na gałce znaleziono małe ślady uderzenia a przy siatkówce świeże krwawe wysięki ale małe i nie groźne. Otg (podobne do tomografii) pokazało że siatkówka jest "na miejscu". Nadal nie ma pełnego pezyłożenia siatkówki do dna oka ale jest nieźle. Przy okazji dowiedziałem się że siatkówka była już odwarstwiona bardzo ślisko "dołka" czyli środka środka siatkówki. Z pomiaru wyszło że jest to 1,25mm. Ten dołek jest najważniejszą częścią siatkówki.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

 Na czas gojenia oka miałam przyklejony opatrunek z gazy, szczególnie na noc polecam takie rozwiązania !  oczywiście nie chodzi o to żeby hamować dopływ świeżego powietrza do oka tylko ochronić ! 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Ja dla ochrony chodzę prawie cały czas w okularach sportowych z bezbarwnymi szkłami lub z kombinacją na zdrowym bezbarwne a na operowanym przuciemniane.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Dziś mijają trzy tygodnie od operacji. Chyba się mi wzrok poprawił w operowanym oku bo coraz mocniej(wyraźniej) widzę podwójnie. Okropnie to wkurza...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Miesiąc już prawie od operacji. Nadal lekko boli, wzrok minimalnie lepszy. widzenie podwójne irytuje coraz mocniej. ... jak Wy się długo czekaliście na pojedyńcze widzenie?

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

U mnie nie było podwójnego widzenia! 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Przede wszystkim życzę Ci powodzenia. Nie zawsze jest lepiej, jak się okazuje w moim przypadku. Moje chore oko nie widzi już teraz prawie nic, natomiast podwójne widzenie pojawiło się po pierwszej operacji, prawie 6 lat temu i .... tak jest do dziś. Tak jak napisałam, oko jest po kilku operacjach i widzi teraz tylko maziaje, ale są momenty kiedy owe maziaje zaburzają mi widzenie tym lepszym okiem, bo mi się dwoi. Z czasem mózg uczy się kasować obraz że slabszego oka (nie wierzyłam, gdy lekarz mi o tym mówił, ale w rzeczywistości tak jest) i właściwie teraz, po tych 6 latach już mi to nie przeszkadza. Ale na początku to rzeczywiście był horror, płacz i prawie depresja. Życzę Ci wytrwałości i optymizmu, ale przede wszystkim, żeby siatka się przyłożyła, bo dopóki będzie odstawać, nie będziesz dobrze tym okiem widział. 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Już trochę minęło jak widać i ja nadal czekam aż się wszystko w pełni zagoi. Cieszy mnie że jest postęp który nawet ja zaraz zauważam, mózg chyba faktycznie uczy się ignorować oraz z chorego oka bo czasem (coraz częściej) mi ono nie przeszkadza. Próbowałem jeździć autem, tu mózg chyba jeszcze wcale nie umie wyłączać lewego oka bo było ciężko. Jeździłem polnymi drogami gdzie zagrożeniem bylem głównie dla ziemniaków i kukurydzy. Nudzę się niemiłosiernie bo ja lubię ruch a wiem że muszę się ograniczać nadal...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Ja do samochodu to wsiadłam po paru miesiącach. Pewnie mogłabym wcześniej ale się bałam. Cieszę się, że widzisz poprawę. Jak się okazuje człowiek potrafi się dostosować do wielu rzeczy :)

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Wczoraj kolejna kontrola. OCT nadal pokazuje że pod siatkówką jest trochę płynu, ale tylko 1/3 tego co trzy miesiące temu. Oko nadal po całym dniu jest zmęczone i czasem czuje jakby była na wierzchu jakaś błonka... rano juz nic nie przeszkadza :)

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

Ja też miałem witrektomie i bardzo ciężki zabieg. Zabieg trwał ok 2 godz w znieczuleniu ogólnym. Niestety na witrektomi się nie skończyło ponieważ potem musiałem mieć usunięcie oleju silikonowego i po pierwszej próbie niestety okazało się że muszę mieć ponownie usuwany ten olej ale już w szczepień soczewki. Jednak moje problemy się nie skończyły jak się później okazało soczewka wszczepiona się nie przyjęła i było ja usunąć i wszczepic jakąś nową ale to już zdecydowałem się prywatnie koszt ok 8 tys z wizytami i teraz ani śladu po oleju a siatkówka jest porządnie przyklejona i oby tak zostało

Pozdrawiam 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

jeszcze się płyn pod siatkówką całkiem nie wchłonął a tu już jaja, jeden ze szwów od opaski corac bardziej się luzuje... Za 2tygodnie moja doktor wraca z urlopu to jadę by rzuciła na to okiem :)

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Walcze o wzrok

na 09.03.2017 mam wyznaczony termin oględzin przez panią docent Michalewską. Jeśli stwierdzi że trzeba coś robić to od ręki idę na stół...