MENU

Forum - zaćma wrodzona- niedowidzenie

zaćma wrodzona- niedowidzenie

zaćma wrodzona- niedowidzenie

Witam wszystkich,

Mam wrodzona zaćmę z którą nic nie zrobiono( lekarze kazali czekać aż rosnąć przestanę....) i praktycznie nie widzę na jedno oko, drugie -1,5 . I tu moje pytanie czy takie wady odpowiadają osobie niedowidzącej  - czy to się kwalifikuje na niedowidzenie.

 Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź 

zaćma wrodzona- niedowidzenie

Zastanawia mnie dlaczego chcesz być na siłę uznany za osoby niedowidzącą zwłaszcza że jedno oko masz całkowicie zdrowe(-1,5. to wada jaką ma większość społeczeństwa spędzająca czas przy komputerze)????? 

zauważyłam, że na Forum sporo osób chciałoby mieć rentę Inwalidzka z powodu wzroku. Jest to dla mnie zaskakujące bo przyznamy stopień niepełnosprawności ze względu na wzrok bardzo komplikuje sytuację zawodową bo wzrok jest jedną z niepełnosprawności, której pracodawcy nie chcą.  Co innego gdy ktoś ma niepełnosprawność ze względu na inny narząd np. chorobę żołądka powiedzmy- zatrudnienie takiej osoby przez pracodawcę nie powoduje komplikacji takich jak dostosowania stanowisko pracy. 

zaćma wrodzona- niedowidzenie

Nie chodzi mi o rentę ani grupę a jedynie czy to się kwalifikuje na niedowidzenie, gdyż nie znam przepisów itp.

I nic na siłę a jedynie pytam więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka:) 

zaćma wrodzona- niedowidzenie

Tak jesteś osobą bardzo niedowidzącą. Kup sobie białąlaskę, zapisz się do PZN. 

 

 

zaćma wrodzona- niedowidzenie

Karol Bielecki z brakiem jednego oka zdobywa bramki i robi karierę :) 

zaćma wrodzona- niedowidzenie

Aleś nerwowa:)Zawsze taka?:)

Gdyby był priv to bym Ci napisał dlaczego o to pytam.

ps. też zajmuję się sportem:P 

zaćma wrodzona- niedowidzenie

No chyba odpowiedz nasuwa się sama skoro na jedno oko nie widzisz to jesteś niedowidzaca osoba a -1,5 ja też mam i nie utrudnia mi to życia a z tą grupą to racja ze utrudnia zatrudninie

zaćma wrodzona- niedowidzenie

Odpowiedź nasuwa się sama z punktu widzenia praktycznego ale czy także z punktu widzenia jakiś przepisów itp?

zaćma wrodzona- niedowidzenie

No skoro nie widzisz na jedno oko to jesteś niedowidzaca osoba nieważne czy to zaćma czy inna wada 

zaćma wrodzona- niedowidzenie

Przepisowo jednowzrocznosc nie jest uznawana jako wada kwalifikujaca do uznania jako osoba niepełnosprawna ostatnio to usłyszałam od urzędnika  Bo zmieniły się przepisy

zaćma wrodzona- niedowidzenie

Ależ ja nie chcę być uznany za niepełnosprawnego:) chodzi mi tylko czy może to być niedowidzenie ( nie wiem czy prawo się do tego odnosi)