MENU

Forum - Haszcz usunięcie oka 2017

Haszcz usunięcie oka 2017

Haszcz usunięcie oka 2017

Hej. Mam na imię Karolina mam 26 lat. 16 lutego mam wizytę u Dr. Haszcza w sprawie usunięcia oka. Czy ktoś się może kontaktował ostatnio z dr w tej sprawie i jak to wygląda? dalej jest operacja i implantacja na NFZ? Jakie są terminy na zabieg?

Haszcz usunięcie oka 2017

Witaj ;) 11.01 byłam na wizycie u prof. Zagórskiego w Lublinie zalecił mi wlasnie usunięcie oka w Nałeczowie u dr. Haszcza . Zadzwoniłam by umówić się na operacje panie w rejestracji powiedziały mi ze czas oczekiwania 3-4 miesiące (jestem 3 w kolejce) a one nie sa w stanie powiedzieć ile operacji na miesiąc jest w stanie doktor przeprowadzić domyślam się że jedna na miesiąc to max. Więc wzięły wszystkie dane i mają sie odzywać . A co dalej sama jestem ciekawa ;) . 

Haszcz usunięcie oka 2017

Ja miałem operacje bodajże 30 czerwca w środe a w piątek popołudniu byłem po operacji w domu.W dniu operacji jest konsultacja a pozniej zabieg w trakcie ktorego dr wszczepi Ci implant który zastępuje oko..Po operacji masz załozony konformer ktory kształtuje oko po przyszłą protezę. Ja pierwszą modelująca miałem po jakichś dwóch miesiącach. W tej chwili po 8 miesiącach odebrałem juz ostateczną epiprotezę który wykonywałem w krakowie na św. kingi - ale uprzedzam, nie polecam tamtego miejsca, nie jestem zadowolony z wykonanej epiprotezy. Jak będziesz miała możliwość jedź do innego protetyka.Jak masz jakieś pytania pisz śmiało.

Haszcz usunięcie oka 2017

Hej Adrian,

czekam na termin u dr Haszcza, liczę że w marcu lub kwietniu. Mam pytanie o te dwa miesiące, w których używałeś konformera. Czy chodziłeś z przepaską,czy może z opatrunkiem. A może tylko z konformerem i jak wtedy  odbierają cię ludzie w otoczeniu.

Myślę o tym, ze czas się do tego przygotować.

 

Haszcz usunięcie oka 2017

W czasie tych dwóch miesiecy miałem załozony opatrunek, zwykły gazik przyklejony plastrem.Zmieniałem powiedzmy co dwa dni.Do tego codziennie trzeba wyciagac konformer i myc sola fizjologiczna i smarowac mascia która przepisze lekarz.masc stosuje sie do czasu pierwszej protezy.Pozniej juz nie trzeba.

Haszcz usunięcie oka 2017

Dzięki, to już coś więcej wiem.

Haszcz usunięcie oka 2017

Nie ma za co.Chetnie pomoge,podpowiem jeszcze jesli masz jakies pytania.

Re: Haszcz usunięcie oka 2017


kaszub:

Hej Adrian,

czekam na termin u dr Haszcza, liczę że w marcu lub kwietniu. Mam pytanie o te dwa miesiące, w których używałeś konformera. Czy chodziłeś z przepaską,czy może z opatrunkiem. A może tylko z konformerem i jak wtedy  odbierają cię ludzie w otoczeniu.

Myślę o tym, ze czas się do tego przygotować.

 

 
A gdzie pan będzie miał operacje ?

 

Haszcz usunięcie oka 2017

W Nałęczowie na początku kwietnia.

Haszcz usunięcie oka 2017

Oo ;) a kiedy się pan umawiał ? Bo ja dzwoniłam w Styczniu i panie powiedziały że bliżej terminu będą dzwonić . I nie wiem czy bede sie odzywać czy musze sie przypomnieć ?

Haszcz usunięcie oka 2017

Umawiałem się już w listopadzie

Haszcz usunięcie oka 2017

Witam

Jestem zapisana na usunięcie oka w Nałęczowie najprawdopodobniej w sierpniu.Czy  ktoś może mi powiedzieć jak długo po operacji jest zwolnienie z pracy? Doczytałam ,że wizyta kontrolna po tygodniu w Nałęczowie , a potem ?

Haszcz usunięcie oka 2017

Wszystko chyba zalezy od rodzaju wykonywanej pracy.Ja mialem dwa miesiace,pracuje jako kierowca i codziennir dzwigam dosyc duzo rzeczy wiec musialo sie to dobrze zagoic.Gdzies czytalem ze np do pracy biurowej to nawet po 2-3 tygodniach ludzie wracaja.

Haszcz usunięcie oka 2017

W środę miałem operację u dr Haszcza w Nałęczowie. Właśnie wróciłem do domu. Warunki w Nałęczowie wspaniałe, zabieg przebiegł bezboleśnie, ból pooperacyjny raczej nazwałbym dyskomfortem niż bólem. Zaraz po operacji i wybudzeniu miałem problem z otwieraniem zdrowego oka bo czułem w tym momencie kłucie w oczodole z implantem. Po paru godzinach już się przyzwyczaiłem i do teraz naprawdę jest ok. Tylko gwałtowny ruch głową skutkuje kłuciem w oczodole. Dr Haszcz miał problem z moim okiem ze względu na zrosty po poprzednich zabiegach operacyjnych, ale powiedział, że udało się odpreparować mięśnie i przyszyć do implantu. Zwolnienie dostałem na miesiąc.

Pozdrawiam operowaną tuż przede mną Karolinę z Mławy.

Wszystkim wahającym się polecam dr Haszcza i Nałęczów

W galerii fota 2 dni po zabiegu.

 

 

Haszcz usunięcie oka 2017

Z radością czytam to co napisałeś. Cały czas dojrzewam do mojej operacji. Boję się okropnie i gdy nie boli i nie przeszkadza światłowstręt.. mam ochotę się wycofać. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i normalności. Do tej pory bałam się zaglądać do galerii. Masz ładne oko.

Haszcz usunięcie oka 2017

Pani Bożeno a dowiadywała się pani czy po operacji światłowstręt zniknie ? Też czekam na operacje usunięcia oka i z miesiąca na miesiąc ból "kłucie" w oku jest większe i reakcja na światło tak samo . Jednak boje sie że po operacji oprócz tego, że bedzie to lepiej wyglądać nic nie ulegnie zmianie. 

Haszcz usunięcie oka 2017

Dzięki Bożenko za miłe słowa. Dziś piąty dzień, bólu nie ma, jedynie nagły zwrot głową powoduje lekkie kłucie. Opuchlizna minimalna, siniak się powiększa i zgodnie z grawitacją przemieszcza się niżej na policzek. Jeszcze parę dni i zejdzie zupełnie.

Teraz pierwszy raz wyciągnąłem konformer i powiem szczerze, że mam trudność umieścić go ponownie. Wszedłem na forum, bo gdzieś widziałem poradę, chyba w linkach z protezowni. Muszę się tego nauczyć bo za kilka tygodni mam zamiar mieć już epi.

No właśnie, kiedy najszybciej radzicie dopasować epi?

Haszcz usunięcie oka 2017

witam,ja miałam usuwane oko w Krakowie.Po operacji nie składają. Konformera.Oczodół zasłaniałam gazikiem i po 16 dniach protetyk dopasował mi epiprotezę akrylową.Od początku noszę ją non stop,śpię w niej.Wyjmuję raz dziennie,myję,płuczę solą fizjologiczną i zakładam znowu.Już się prawie przyzwyczaiłam.Pozdrawiam,Ela

Haszcz usunięcie oka 2017

Hej Ela,

na pewno nie nosiłaś konformera? A wiesz jaki rodzaj implantu masz wstawiony? Konformer ma za zadanie nie dopuścić do zrostów i przygotować załamki pod powiekami.Po 16 dniach to szybko. Najważniejsze, że wszystko ok. i radzisz sobie z toaletą oka. Ja dziś nie dałem rady założyć samodzielnie konformera bo widzące oko mam ze sztuczną soczewką i bez okularów jestem ślepak. Ale żona po pracy zrobiła to , mimo że pierwszy raz w życiu, szybko i bezboleśnie. Jak już się oko podgoi mam nadzieję, że dojdę do wprawy i będę to robił na ,,macanta". A kolor tęczówki bardzo ładnie dobrany. Gratuluję.

 

Haszcz usunięcie oka 2017

Dzień dobry,na pewno nie nosiłam konformera,dlatego tak molestowałam p.Walendę o epiprotezę,bo bałam się,żeby mi się jakieś zrosty nie porobiły.Kazał mi podgoić oko tak ze dwa tygodnie i przyjść.A Ty gdzie będziesz robił epiprotezę? pozdrawiam Ela

 

 

 

 

Haszcz usunięcie oka 2017

A implant mam Guthoffa.

Re: Haszcz usunięcie oka 2017


panela:

A Ty gdzie będziesz robił epiprotezę? pozdrawiam Ela

Hej,

kontaktowałem się z Bydgoszczą, tam mam najbliżej, ale miła pani zmartwiła mnie trochę mówiąc, że mają gotowce(to akurat wiedziałem) dwuścienne i wszystko zależy od tego jak  dużo miejsca będzie w oczodole. Pewnie im wcześniej tym mniej, bo ponoć z czasem implant się zapada. Ale czytając opinie na forum o pani Gieni i tak najpierw pojadę przymierzać to co jest w Bydgoszczy. Była tak miła, że po chwili po naszej rozmowie oddzwoniła i podała maila, bym po świętach zrobił fotografie i jej wysłał.Sądzę, że na jednej epi się nie skończy, pewnie będę próbował różnych opcji.

Trzymaj się zdrowo, miłego dnia

Pozdrawiam

Marek

 

 

 

 

 

 

Haszcz usunięcie oka 2017

Dziękuję,wzajemnie,miłego wieczoru.Pozdrawiam Ela

Haszcz usunięcie oka 2017

Witajcie😃 ja też już po operacji. 5 kwietnia. Jest dobrze. Bałam się okropnie. Tydzień później byłam na wizycie kontrolnej w Nałęczowie. Wyjmuję konformer i zakładam. Cieszę się bardzo😃 pozdrawiam Pana Marka😃😃😃

Haszcz usunięcie oka 2017

Panie Marku kiedy jedzie Pan po epi? Czeka Pań 6tygodni czy wcześniej? Myślę że chyba po majówce bym spróbowała się umówić do Pani Gieni.

Haszcz usunięcie oka 2017

 

Do malenki 95

Z tego co zrozumiałam , to głównie dlatego to robię. Światłowstręt w zdrowym oku bardzo utrudnia mi życie, mam go od 3 miesięcy i gdyby atropina pomogła (dostałam od dr Haszcza miesiąc temu do chorego oka) to mogłabym jeszcze na trochę zawiesić operację.Na razie po miesiącu dzięki lekom które biorę opanowałam ból.Z tego co pamiętam, to przez układ współczulny oczu, więc gdy oka nie będzie, nie będzie działał.

Pozdrawiam 

Wesołych świąt 

 

Re: Haszcz usunięcie oka 2017


Karolina27:
Panie Marku kiedy jedzie Pan po epi?
 
Hej Karolinko :)
To wspaniale, że świetnie się czujesz. na zdjęciu oko wygląda bardzo dobrze, widać jak szybko się u ciebie goi. Wyczuwam już u ciebie dużą dawkę optymizmu, tak trzymać!
Z panią Gienią kontaktował się będę po świętach, ale chcę jechać dopiero w połowie maja. Wolę trochę poczekać, bo warunki w oczodole się zmieniają, a nie chcę po kilku tygodniach znowu szukać lepiej pasującej epi. Zapewne prędzej czy później to nastąpi. Jeśli w Bydgoszczy nic nie dobiorę, to będę się chyba kierował na Berlin. To z Koszalina znacznie bliżej niż Kraków czy nawet Warszawa. A jest tam ośrodek pod auspicjami  Augenprothetik Lauscha Gmbh, robią epiprotezy szklane. Zobaczymy, wszystko przed nami...
 
Pozdrawiam serdecznie, spokojnych Świąt
 

Haszcz usunięcie oka 2017

Dziękuję bardzo. Jest już naprawdę coraz lepiej. Ja również pojadę najpierw do Bydgoszczy. Zdrowych Świąt Panie Marku:)

Haszcz usunięcie oka 2017

Mój brat miał wypadek. Jedno oko nie do uratowania. Sporo mu się zmniejszyło i powiela wygląda jakby zapadała się na to oko. Był niedawno u okulisty który powiedział że narazie nie zagraża drugiemu oku więc nie konieczne jest usuniecie. Tylko że oko się skurczylo i wygląda bardzo źle. Gdzie znaleźć okuliste który da skierowanie na usuniecie i wstawienie implantu? Czy to wogole można zrobić na nfz? Z tego co widzę na niektórych stronach to 8,5 tyś a tyle nie mamy. Czy ktoś może coś poradzić.

Haszcz usunięcie oka 2017

Szukaj dr Haszcza w Lublinie, przychodnia Luxmed. Umów się na wizytę. On powie czy będzie operacja. Ja zostałam zakwalifikowana do usunięcia oka z implantacja przez Haszcza. Operacja odbyła się 5,04,2017 w Nałęczowie. Na NFz. 

Re: Re: Haszcz usunięcie oka 2017


kaszub:

Karolina27:
Panie Marku kiedy jedzie Pan po epi?
 
Hej Karolinko :)
To wspaniale, że świetnie się czujesz. na zdjęciu oko wygląda bardzo dobrze, widać jak szybko się u ciebie goi. Wyczuwam już u ciebie dużą dawkę optymizmu, tak trzymać!
Z panią Gienią kontaktował się będę po świętach, ale chcę jechać dopiero w połowie maja. Wolę trochę poczekać, bo warunki w oczodole się zmieniają, a nie chcę po kilku tygodniach znowu szukać lepiej pasującej epi. Zapewne prędzej czy później to nastąpi. Jeśli w Bydgoszczy nic nie dobiorę, to będę się chyba kierował na Berlin. To z Koszalina znacznie bliżej niż Kraków czy nawet Warszawa. A jest tam ośrodek pod auspicjami  Augenprothetik Lauscha Gmbh, robią epiprotezy szklane. Zobaczymy, wszystko przed nami...
 
Pozdrawiam serdecznie, spokojnych Świąt
 

 kaszub mógłbyś napisać jak tam rok po zabiegu i po jakim czasie zrobiłeś epi i gdzie pozdrawiam