MENU

Forum - enukleacja

enukleacja

enukleacja

Witam,czy ktoś może mi powiedzieć jak długo trwa obrzęk i zasinienie powiek po enukleacji?

 

 

 

 

enukleacja

Do miesiąca niestety. Ale na pewno przejdzie. Stosować maść z arniki lub heparin.Głowa do góry.

enukleacja

Do miesiąca niestety. Ale na pewno przejdzie. Stosować maść z arniki lub heparin.Głowa do góry.

enukleacja

A kiedy najlepiej epiproteze,pan z Modzelewskiego mowił 2-3 tygodnie,ale boje się czy nie będzie za pozno

enukleacja

A wogole dziekuje za odpowiedz,ja jestem świeżo po enukleacji w Krakowie,niestety z powodu czerniaka,miałam wznowe po 2 latach,nie do leczenia.Ogolnie psychicznie jestem w dołku, a jeszcze mnie dobija okropny wygląd oczodołu.

enukleacja

Na pewno nie będzie za późno. Epiprotezę mialem robioną miesiac po enukleacji u pana Andrzeja Wiaremczuka w PZN na Konwiktorskiej w Warszawie.Polecam, jestem zadowolony i z epiprotezy i z podejścia do pacjenta. 

enukleacja

A czym się różni proteza od epiprotezy,bo ja mam skierowanie na proteze.

enukleacja

Również podpinam się pod pytanie czym różni się proteza od epiprotezy. Jestem 3 dni po enukleacji i najbardziej boję  się wizyty w protezowni. Ktoś może napisać to wygląda? 

enukleacja

Z tego co się orientuję to proteza jest, gdy miało się usuniętą całą gałkę oczną i nic w środku nie ma  a epiproteza gdy ktoś ma implant wszczepiony w miejsce usuniętej gałki ocznej.

enukleacja

Ja mam wszczepiony implant mimo to dostałam skierowanie na protezę

enukleacja

Ja mam wszczepiony implant mimo to dostałam skierowanie na protezę

enukleacja

Podobnie jak ja

enukleacja

Nic to,w pracowni nas uświadomią

enukleacja

Tak tylko jest napisane tam powinien być kod proteza i epiproteza mają bodajże inne kody macie skierowanie z którym trzeba zgłosić się do NFZ  

enukleacja

Owszem,sprawdzałam -proteza ma P78,epi P77,ja mam 78 i implant!?

enukleacja

Bez obaw nie włoza Ci na implant zwykłej protezy ,jeśli chcesz się upewnić i uspokoic to poprostu zadzwoń do pracowni gdzie się umowilas i zapytaj tam Ci dokladniej wytlumacza

enukleacja

Taki mam zamiar,rotezownie mam niedaleko domu to się przejdę,na razie czekam w koszmarnej kolejce do podstemplowania wniosku ☺

enukleacja

Daj znać jeśli możesz co powiedzieli...

enukleacja

Jak zdążę jutro to napiszę,a jak nie to we wtorek i te napiszę

enukleacja

A jednak...przeczucie mnie nie omyliło.Musi być kod P77 na epi bo nie zrobią. Chyba ze za kasę.

enukleacja

Epi refundują za 800,proteza 700 i sa problemy z rozliczaniem wniosku i dopłat tak mi powiedział pan w protezowni.

enukleacja

A ty kwalifikujesz się na proteze czy epi? 

enukleacja

Sama nie wiem,ale chyba epi bo mam implant,zresztą tak mówił protetyk.Dzis udało mi się dostać nowy wniosek na epi i podstemplowałam go w funduszu,jutro idę do protetyka,jak znowu będzie marudził to pójdę do drugiego.A poza tym mam zamiar zrobić. Sobie zapasową. Za kasę.

enukleacja

Już mam epi,pan z Modzelewskiego robi akrylowe,nie ustaliłam wcześniej tego,na razie może być ale nie powala.poczekam az się wszystko wygoi i ewentualnie zrobię druga ale już szklana.

enukleacja

A ile jesteś po zabiegu?

enukleacja

Zabieg miałam 21 marca,epi 5 kwietnia.Chciałam puścić foto ale jakoś nie mogę wstawić

enukleacja

Jednak udało się wstawić zdjecie

enukleacja

Powiedzcie mi jeszcze... jak długo rozpuszczały wam się szwy? U mnie dziś zauważyłam wiszącą niteczke. Nie wiem co z tym faktem zrobić ponieważ boję się,  że pociągnę ja niechcący przy wyciąganiu/wkłdaniu protezki... help

enukleacja

Nie ma czego się bać. Możesz poprosić kogoś by delikatnie przyciął nożyczkami wystającą nitkę, Po 17 dniach od zabiegu jest małe prawdopodobieństwo, że rana się nie zrosła.

enukleacja

Zastanawiałam  sie nad tym bo bardzo przeszkadza ale bałam się ze rana się rozejdzie