MENU

Forum - Witam-po zabiegu witrektomi

Witam-po zabiegu witrektomi

Witam-po zabiegu witrektomi

Witam wszystkich forumowiczów.

 Przeszłam  3 kwietnia br zabieg witrektomi w pełnym znieczuleniu z użyciem oleju silikonowego plus laser na przedarcie olbrzymie siatkówki.

Nie ukrywam, czytam o zabiegu na forum ,o doświadczeniach.

W szpitalu dostałam kartkę z zaleceniami (sic!) po operacji zaćmy i wszczepienia sztuczne soczewki,ale myślę że zalecenia są podobne.

Jest ogrom powikłań, posiłkuję się wiedzą z internetu-czy mógłby mi ktoś doradzić na co bacznie zwracać uwagę przy rekonwalescencji-typu miganie w kącikach oczu czy inne objawy. Że nie mogę dźwigać itp to wiem.Niestety nie mogę sobie pozwolić na trafienie do szpitala -jestem w ciąży-ja nast znieczulenie ogólne przeżyję,ale nie wiem czy dziecko :(

dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam :) 

Witam-po zabiegu witrektomi

Po 5 dniach po witrektomi,oko nie boli,nie jest opuchniętem,mam wylew mały do oka krwi-powoli się wchłania.

Jednak w zewnętrznym kąciku górnym oka widzę jakby cień rzęsy-czy to jest normalne-jestem kompletnym laikiem.  Widzenie mam prawie w pełnym spectrum-oprócz tego cienia ala rzęsy( no i wszystko za mgłą-to rozumiem)

co mam robić-naprawdę się oszczędzam, śpię w pozycji zalecanej( takiej pode mnie).

 

 

Witam-po zabiegu witrektomi

Witam,

Ja też jestem po witrektomii, robionej w lipcu 2016 r. na Ceglanej w Katowicach. Na L-4 byłam 2 miesiące i przez ten czas b. dbałam o siebie, tj. nie wykonywałam żadnych prac domowych oprócz gotowania, dużo spacerowałam, byłam dużo wśród zieleni, żadnych sportów, nie nosiłam więcej niż 1-2 kg zakupów. Na początku wzrok nie wrócił, dopiero teraz (po 9 m-ach) jak byłam na kontroli kazało się, że widzę lepiej na operowane oko. Dodam, że miałam je też laserowane. Nie polecam żadnych dalszych podróży, ani basenu. Mogę napisać więcej na e-mail'a prywatnego. Pozdrawiam

Witam-po zabiegu witrektomi

Też jestem po witrektomii, minęło 5 lat. Miałam podany najcięższy olej i laserowaną siatkówkę.Też miałam rozdarcie olbrzymie. Na usg widziałam jak ta siatkówka " fruwa". Po usunięciu oleju widziałam od razu dobrze. Powikłaniem po operacji jest jaskra. Widzę też podwójnie, jakby z odbiciami jak patrzę na światło, nie lubię neonówek;). Funkcjonuję normalnie, pracuję. Lekarka nie widzi przeciwskazań do lotu samolotem ( leciałam już kilka razy po operacji), chodzę na basen. Ogólnie nie przemęczam się, wolę nie biegać, nie mieć żadnych wstrząsów bezpośrednich, nie mogę dźwigać itp. Ogólnie widzę, że widzę gorzej niż przed operacją, ale cieszę się, ze w ogóle widzę, bo drugie oko mam w zaniku więc witrektomia to była operacja ratująca mi wzrok.

Witam-po zabiegu witrektomi

Co do zaleceń po operacji to ja musiałam siedzieć/leżeć z głową w dół, żeby ten olej nie przedostał się gdzieś tam indziej ( chyba do przedniej komory). Tak funkcjonowałam ponad miesiąc. Olej usunęli mi po prawie 3 miesiącach (miałam bardzo wysokie ciśnienie w oku).

Witam-po zabiegu witrektomi

to swietnie ze po witrektomi wogóle widzicie ,ja przeszłam 5 i niestety nie widze.nie narzekajcie -jest super

 

Witam-po zabiegu witrektomi

Czy jest tu kto kto mial zamiast oleju podczas witrektomii aplikowany gaz C3F8? Jak na to patrzec , czy osoby z olejem są gorszymi przypadkami dla lekarzy,czy moze jest odwrotnie. ?Jestem dwa miesiace po witrektomii , widze dobrze wszystko sie wchlonilo, chcialbym z kims wymienic spostrzezenia natomiast malo takich osob. Zabieg byl robiony u mnie ze wzgledu na wypadek 2 lata wczesniej, siatkowka byla w stanie odwarstwiania 1/3 szybka rekacja spowodowala ze widze dobrze (na szczescie).

Witam-po zabiegu witrektomi

Witam

Patryk1990 - W trakcie witrektomii to lekarz decyduje, czy zostanie podany olej czy gaz. Co zostanie podane zależne jest to od stanu wyjściowego oka. Przypadki ciężkie zazwyczaj kończą się z olejem. Przed moją operacją lekarz mówił o gazie, a ostatecznie w trakcie zastosowano olej. Procedura jest taka, że gaz sam się wchłania i oko samoistnie wypełnia się z powrotem naszą szklistką,  a olej trzeba usunąć i zastąpić właśnie gazem. Korzystniejsze dla pacjenta jest podanie gazu od razu bo wtedy oko operowane jest tylko raz, a z olejem 2 razy, ale jak napisałam nie zawsze jest możliwość podania gazu od razu.

Ja ostatnią witrektomię (wymiana oleju na gaz) miałam w listopadzie 2016 i póki co wszystko się trzyma. Nie biegam, nie dźwigam więcej niż 2-3 kg. Nie znam nikogo kto po witrektomii wrócił do pracy fizycznej, a lekarze odradzają wszystkie czynności wysiłkowe. Czasem trudno żyć z takimi ograniczeniami ale stojąc przed wyborem widzenie na oko czy ryzyko ,,powtórki z rozrywki,, wybór jest prosty.

pozdrawiam

Witam-po zabiegu witrektomi

Pani Malgorzato , ja takich ludzi znam sa 6 i 15lat po witrektomi sa w pelni sprawni oraz sprawni.fizycznie.Chodzi mi raczej o ze wszyscy na forum mowia o.oleju ktory Został podany , na temat gazu zdecydowanie mniej. :) sadzilem ze bedzie tu wiecej.takich osob:) 

 

Witam-po zabiegu witrektomi

Witaj mozesz powiedzieć czym dokładnie się zajmują Ci znajomi i czy uprawiają jakiś sport bo każdy mówi ze po witrektomi to nic nie można tylko leżeć.Ja gdy byłem w szpitalu poznałem 62 letniego gościa który jak ja mijał opilek w oku chodził z tym 10 dni miał operacje usuneli mu ten opilek i od razu wrócił do pracy a ze jest mechanikie maszyn rolniczych to wiadomo ze lekkie to nie jest chodził z olejem rok czasu olej mu usuneli i z powrotem zaczął pracować wiem bo mam z nim kontakt i gdzie tu logika kogo słuchać

Witam-po zabiegu witrektomi

Jeden trenuje 5 lat mma(sztuki walki),drugi dostal.sie do policji(co przed rekrutacja wierze sie z treningami.silowymi)kazdy przypadek.jest inny.u mnie wyglada to.korzystnie jak.narazie, we wtorek.ide.do.profesora kaluznego w bydgoszczy i bede.wiedzial.co.i.jak:)

Witam-po zabiegu witrektomi

Aż wierzyć się nie chcę no ale tak jak mówisz każdy przypadek jest inny ja gdy miałem gaz w oku zamachnolem się nie chcący i gaz rozczepil się na 3 kulki i pewnie spowodowało pociągnięcie siadkowki zmarnowalem swoją okazję no ale trudno.  Napisz jak będziesz po kontroli powodzenia

 

Witam-po zabiegu witrektomi

Miałes Gaz, mi gaz juz sie wchłanał dosc dawno..teraz oko sie wypełnia samoistnie wiec jest dobrze. Czekam na kontrole i powiem co i jak.

Witam-po zabiegu witrektomi

Tak ja miałem już 3 witrektomie 1raz olej 2 gaz i teraz olej w przeciągu 2 miesiecy