MENU

Forum - Hejka czy ja mam ptozę , zeza czy coś innego? :/

Hejka czy ja mam ptozę , zeza czy coś innego? :/

Hejka czy ja mam ptozę , zeza czy coś innego? :/

Witajcie :)

Na wstępie powiem, że jestem tutaj nowa :D Natrafiłam na to forum przez przypadek, w sumie to dobrze się złożyło . Otóż od urodzenia mam problem z jednym okiem. W wieku 6 lat (aktualnie mam 18) miałam na nie operacje. Dokładnie nie wiem co mogę z nim mieć :/  rodzice też za bardzo nie wiedzą . Głównie widzę zdrowym okiem, drugie robi za takie jakby tło. Okulista do którego chodzę na kontrole nic nie mówi czy mogę coś z tym zrobić. Od kilku miesięcy zastanawiam się nad operacją, ponieważ od zawsze byłam wyśmiewana i ogólnie źle się czuje z myślą, że wyglądam tak jak wyglądam :( Wgl przez to mam chyba bardzo niską samoocenę.  Tylko, że nie mam z kim na ten temat porozmawiać i poradzić bo nikt nie wie jak to jest. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem i czy mam jakąś szansę na wyleczenie tego oka? :( dziękuje 

 

 

Hejka czy ja mam ptozę , zeza czy coś innego? :/

Odpowiedzi na to pytanie nie szukaj na forum, trzeba znaleźć okulistę z dużego ośrodka klinicznego, gdzie przewinęło się wiele różnych przypadków i który wyda opinię po badaniu, a nie na podstawie fotografii.

Ptoza to tylko opadanie powieki, a ty masz, jak rozumiem,  problem z ruchem chorej gałki i widzeniem. Masz 18 lat, nie czekaj, tylko szukaj pomocy u specjalistów. Lekarze okuliści prowadzący praktyki  indywidualne też odsyłają trudne przypadki , bo sami nie są pewni.

Głowa do góry i walcz o swoje oczy :)

Hejka czy ja mam ptozę , zeza czy coś innego? :/

Dziękuje za odpowiedź :) Właśnie chcę walczyć o te oczy. Poleca pan jakiegoś dobrego specjalistę?

Hejka czy ja mam ptozę , zeza czy coś innego? :/

Ja mieszkam nad morzem i nie mam rekomendacji dla najbliższych tobie okolic. Na twoim miejscu poprosiłbym swojego okulistę o skierowanie do poradni okulistycznej  szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, sprawdź, może można zarejestrować się np. mailowo na wizytę przesyłając jednocześnie historię przypadku. Powodzenia, nie poddawaj się :)

 

Hejka czy ja mam ptozę , zeza czy coś innego? :/

dziękuje :) chociaż czasami już nie mam sił ... , ale w najbliższym czasie mam zamiar się skontaktować z okulistą a potem się zobaczy jak to będzie dalej i mam nadzieję, że da się coś na to poradzić :)