MENU

Forum - Wygląd oka po podaniu oleju sylikonowego

Wygląd oka po podaniu oleju sylikonowego

Wygląd oka po podaniu oleju sylikonowego

Witam! Tak jak w tytule. Jak wygląda oko po podaniu oleju? Ponieważ za 2 tyg mam operację i się zastanawiam. Pozdrawiam

Wygląd oka po podaniu oleju sylikonowego

Osobiście tego nie miałem robione Ale leżałem na sali pooperacyjne z kolesiem co to miał. Widziałem oko dopiero jak mi ściągnęła opatrunek miał mocno zaczerwieniony ale pamiętam  że całym noc musiał spać na brzuchu .Chlop się nieźle męczył nawet siusiu nie mógł wyjść tak że powodzenia 

Wygląd oka po podaniu oleju sylikonowego

Witam

Zasadniczo to oko po podaniu oleju silikonowego nie różni się wyglądem od oka zdrowego. Może zdarzyć się że białko oka całe jakby zaleje się krwią i wtedy wygląda się trochę upiornie - oko jest bardzo przekrwione jak po bardzo silnym urazie. Mija po kilku dniach - mi zeszło po około 4-5. Możliwa jest też opuchlizna i zasinienie pod okiem. Oko (powieki) zawsze jest lekko opuchnięte ale niekoniecznie jest to widoczne.

Z tego co zaobserwowałam na oddziale to takie silne wizualne dowody na operację oka mieli bardzo nieliczni. Mi się przydarzyło 1 raz na 4 witrektomie.

W zasadzie jest tak, że jest to bardzo poważna operacja oka ale dla innych jest ona prawie niewidoczna (brak naocznych efektów ubocznych) i postrzegana jako błahy zabieg i tym samym można się spotkać z brakiem zrozumienia dla czasowej niezdolności do pracy, ale to nie temat tego wątku.

Podsumowując: po około tygodniu wszystko wizualnie wraca do normy, ale pacjent do formy wraca znacznie dłużej.

pozdrawiam

Wygląd oka po podaniu oleju sylikonowego