MENU

Forum - Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Zastanawia mnie to czy u nas czyli u osób widzących na jedno oko, efekt filmów trójwymiarowych jest taki sam jak u osób widzących na dwoje oczów.

Nie byłam nigdy na takim filmie i zastanawiam sie czy wogole jest sens isc na cos podobnego.

Wiecie coś na ten temat?

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Ja kiedyś próbowałam obejrzeć małych agentów 3D w tych zwykłych papierowych okularach dwukolorowych do obrazu 3D i niestety wyglądało to tak jakbym patrzyła bez nich, czyli obrazu 3D nie udało mi się zobaczyć, niestety. Wiem że teraz są lepsze okulary do oglądani ale czy efekt można zobaczyć, trudno mi powiedzieć obawiam się że może być podobnie. W końcu po coś robią okulary dwukolorowe:)

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Mnie się wydaje, że z powodu braku drugiego oka to jest niemożliwe. Ale niech się wypowie ktoś, kto już oglądał.

 

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Mam podobne zdanie w tej kwestii jak Kornelia. do widzenia przestrzennego potrzebujemy obu oczu. zadne okulary tu nie pomoga, wiec trzeba sie cieszyc kinem "tradycyjnym" :)

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Tak tak ja też jestem tego zdania co tiza, czytałam gdzieś o tym - i nie dane nam będzie oglądać filmów 3d. Ale zanim straciłam oko obejrzałam taki film 3d, jeszcze zdążyłam.

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

No nic trudno:( trzeba się z tym pogodzić...

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

A jakby tak spróbowac te oba szkła (niebieski i czerwony) złaczyć i przzez oba patrzeć jednym okiem? To chyba za dużej różnicy nie powinno robić.

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

czesc ja próbowałem zobaczyć 3D i jest to niemozliwe jednym okiem .Jeden kolor jest na jedna półkule mózgu drugi na drugą i tu jest lipa trzeba patrzeć dwoma oczami ,a gdy sie patrzy naprzemian przez dwa kolory to mózg powoli z opóżnieniem wraca do pierwotnego widzenia poniekąd   to głupie uczucie jakby sie traciło wzrok tak to było u mnie i troche gardło śćisneło z żalu że to nie dla mnie .Był to specjalny dodatek do shreka3D .Ale możecie spróbować zobaczyć 3D tak jak wspomniałem i opisać to 5sek.jeden kolor 5sek.drugi kolor to co zobaczycie jest nie widoczne dla obuocznych i tu wygrywamy hihih ......no chyba że sie myle ..czekam na opinie i pozdrawiam 

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Witam,też jak pozostali zarejestrowani na tym portalu mam problem z niedowidzeniem na jedno oko (prawe),mam ograniczone pole widzenia i osłabiony nerw wzrokowy w tym oku,wczoraj chcąc doswiadczyc efektu 3d poszedłem z ciekawosci na film Avatar Jamesa Camerona,niestety moja chęc doswiadczenia tego efektu rozprysły się z momentem założenia okularów i obejrzenia reklam,które już leciały w technologii 3d,mój kumpel siedzący tuż obok wyginał sie na siedzeniu obok mając tuż przed soba prawie namacalne obrazy lecące na ekranie,ja niestety patrzyłem na zwykły płaski standardowy obraz kinowego ekranu,niestety do pełnego doznania technologii 3d potrzebne sa dwa zdrowe oczka,i raczej tego chyba nie da się obejsc,ale na tym swiat sie nie kończy.POZDRAWIAM.Perskie oko

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Ludziska nie mamy widzenia stereoskopowego (czyli dwuocznego) więc raczej trudno nam będzie cokolwiek zobaczyć :) na filmie 3d 4d czy nawet jak powstaną 10d

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

To prawda. Jest to jedyna rzecz na tym świcie czego nie możemy doświadczyc. Ale jakby ktoś chciał przeżyc namiastkę projekcji 3D to musicie skusic się na podróż w lunaparku spejalnym pojazdem kosmicznym, w którym zapinają w pasy ( wersja rajdowa jednopunktowa), następnie potworne nagłośnienie i półokragły ekran, powodują takie przeżycia, że efekty 3D są małym pikusiem. Siłowniki na których zamocowany jest pojazd kosmiczny dają takie przeciążenia, że mózg wypływa. Byłem na takiej zabawie w Niemczech kilka lat temu. Naprawdę warto.

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Ja nawet nie mam zamiaru się wybierać na żadne filmy 3D do kina, bo wiem, że u nas to "nie działa" :/. Jak już zauważył mój imiennik powyżej, my nie mamy widzenia stereoskopowego, a filmy 3D wymagają właśnie stereoskopii...

Może kilka słów wyjaśnień (dla niewtajemniczonych) o co chodzi z tymi kolorami niebieskim i czerwonym. To nie jest tak, że jak się będzie patrzeć przez oba po trochu lub na zmianę to coś zobaczymy :)

Po prostu cały bajer polega na tym, że na filmie 3D są powstawiane (pochowane) na przemian klatki niebieskie i czerwone. Jedne są dla lewego, a drugie dla prawego oka (różna perspektywa). Okulary z filtrem mają ułatwić mózgowi rozróżnianie która klatka, dla którego oka, natomiast przy animacji jaką mamy w kinie (24 klatki/sek.), ludzki mózg daje się w ten sposób łatwo oszukać i powstaje efekt głębi.

Jako ciekawostka: podobne efekty pionierzy kina osiągali już 100 lat temu, gdy "film" oglądało się poprzez przyłożenie oczu do wizjera, w którym były dwie różne animacje (klatki robione z dwóch różnych ujęć - oddzielnie na lewe i prawe oko). Jako, że widz mógł być tylko jeden i zawsze stał w tym samym miejscu, nie potrzebne były okulary z filtrem.

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

A chciałam na "Avatara" się wybrać. No, ale widzę, że już nie ma sensu kasy wydawać.

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Avatar jest też w normalnej wersji, wiec i bilet jest tańszy.

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Witajcie

 

Dla mnie to załamka - sporo filmów się pojawia a będzie ich więcej  - np. Avatar u nas - Zielona Góra grają tylko 3d no i lipa.

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Ciekawy temat z tym widzeniem w 3D...

Jestem także jak wielu z was osobą jednooczną (niedowidzenie oka prawego, astygmatyzm i do tego dalekowzroczność, oko lewe całkiem zdrowe).
Mimo tego przyjemnie ogląda mi się w kinie filmy 3D a wrażenie głębi co dziwne, mam tylko na jednym jednym zdrowym lewym oku !!
Być może to zależy od zastosowanej technologii 3D (bo jest ich kilka). Kino w którym oglądam filmy to "Planeta" w miejscowości Brzesko koło Tarnowa. Okulary 3D tam używane wyglądają jak przeciwsłoneczne.....

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Denerwuje mnie to, ze nie widze zadnych efektow w TV np takich jak Samsung Smart Tv 8000, ktory ma jakosc Full HD i okulary 3D i nie widze zadnego efektu glebi, 'krystalicznie' czystego i żywego obrazu itp rzeczy na które inni reaguja entuzjazmem a ja nie widze nic...

Re: Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Rany nieświęte! Moje dziecko za moment dopiero pięć miesięcy żywota swego zamknie, a ja już Mężowi zapowiedziałam, że w życiu na żaden film w wersji 3D nie idę. Nie będę się wkurzać, że oni oboje widzą, jak dinozaury z ekranu wyłażą, a ja płaski talerz obejrzeć jeno mogę. Płaczę

Telewizor 42" mi sprawił, żebym nie musiała z nosem w ekranie siedzieć, gdy raz na sto lat zdecyduję się jednak jakąś operę mydlaną dla kurażu sobie zaaplikować. Wszystkie kanały HD śmieszą mnie niepomiernie, bo różnicę dostrzegam tylko taką, że oko mi męczą okrutnie, nawet, gdy pod odległą ścianą przycupnę. Pokazuję język

 

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Witam

My jednooczni nigdy nie bedziemy odbierać obrazu 3D...żadne okulary nie pomogą :( Obraz jest wyświetlany dla każdego oka z osobna ...co innego dla prawego co innego dla lewego . Połączenie tych dwóch obrazów następuje w naszym mózgu i powstaje obraz trójwymiarowy przestrzenny .

pozdrawiam

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

Ja też byłem na filmie 3D pomimo że na jedno oko mam spore niedowidzenie. Znalazłem się tam przez przypadek bo nie planowałem iść na wersję 3D. Ogólnie to nie mamy się czym przejmować. Tą technologię wymyślili ludzie którzy chcieli oszukać swoje zmysły. Oni na co dzień widzą obraz przestrzenny (stereoskopowy) bo jedno i drugie oko odbiera obraz który w mózgu tworzy przestrzenną całość. Dzięki temu patrząc na świat widzą głębię i odległości między przedmiotami. Tacy ludzie siadając przed płaskim ekranem czuli sztuczność ekranu bo on jest płaski i obraz wyświetlany na nim jest inny od tego co widzą dookoła. Chcąc bardziej wczuć się w kinowy świat, wymyślono kilka sposobów na oszukanie mózgu. Czyli obraz 3D to sztuczka która ma na celu sprawić że siedząc przed ekranem człowiek ma się poczuć jak w realu. My nie musimy się tak oszukiwać bo w realu odbieramy świat jednym okiem czyli płasko i to jest dla nas realne i naturalne, więc siadając przed płaskim ekranem oglądany obraz niewiele się różni od realnego świata. Plus jest taki że nie musimy ubierać niewygodnych okularów 3D po to żeby wczuć się w film.

Paco to autko które masz w avatarze to Twoje? O ile dobrze widzę to Hyundai Coupe GK po liftingu :) Ja mam kupete w wersji RD2 więc witaj w klubie :) Auta o pięknej linii tylko jak na sportówkę mocy mi wciąż mało :)

 

Co powiecie na temat filmów 3D albo 4D?

hey.

Byłam na filmie 3d z córeczką moją. I mimo,że nie widze na jedno oko, to na prawe (zdrowe jeszcze)oglądało mi się całkiem przyjemnie ten film ;) także polecam, spróbujcie;)