MENU

Forum -

Witam.

2 lata temu dokladnie w maju 19.05.2017 roku przeszłam operacje zaza na prawym i lewym oku(zez obuoczny naprzemienny) wada wzroku astygmatyzm,oko prawe niaedowidzące. Operacje przeprowadziła  P. Krystyna Jochan w klinice 2000 w Katowicach zabieg prywatniy.  Tuż po operacji P. Doktor powiedziala że jest lepiej niż było ale potrzebna będzie jeszcze jedna operacja. I tylko tyle,nie zalecila okularów, soczewek czy jakich kolwiek ćwiczeń. Mijały miesiące, a oczy wygladaly coraz lepiej prostowaly sie same w sobie. Nie myslalam o drugiej operacji zbyt szybko, ponieważ wszystko było super. Wrócila pewność siebie  patrzylam ludziom w oczy. Aż do tamtego tygodnia... Przy malowaniu sie zobaczylam że coś jest nie tak, prawe oko zaczęło uciekać do zewnątrz. Jakies 2,3 mm. Wpadłam w panikę. Zaczełam zanosić się płaczem że zaś wszystko wrociło. Mój narzeczony powiedział ze sobie wkrecam, ze nic mi nie jest. Lecz ja żyjac z zezem zobaczylam tą różnice. Nie przejmowałabym sie tym gdyby nie fakt że za miesiąc Wesele... Od razu chwycilam za telefon żeby umowic sie na kolejna operacje. I jest,4 października przejde kolejny zabieg. 24 wrzesnia mam konsultacje, mam nadzieje ze Dr. Jochan zgodzi sie na operacje i że bedzie wszystko okej. 

Moja pewność siebie zaś legła w gruzach. Nie patrze ludziom w oczy. Mam wrazenie jakby wszyscy na mnie patrzyli tzn na moje oko... 

Mam pytanie czy są jakieś ćwiczenia ktore chocby troche zakryja to zezujace oko. Po latach zycia z zezem nauczylam sie to ukrywac patrzac tylko jednym okiem na siłe zezujac. Ale po calym dniu"grania oczami" zawroty glowy, ból oczu. 

Wylewam swoje żale tutaj za co przepraszam, ale wszyscy inni mowią że za bardzo sie przejmuje i histeryzuje. 

Dołączam zdjecia z przed 2 miesiecy i teraz. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam 

Zez powrócił po 2 latach. Czy są jakieś szanse czy po kolejnej operacji zez powróci. Ile operacji można mieć maksymalnie w życiu na zeza? 

Witam

Jeśli chodzi o twoje pytanie to powiem ze zez naprawdę jest nieznacznie widoczny i to pewnie tylko dlatego że o tym napisałaś i ja to wiem.Jeśli chodzi o zabieg zeza na oku niedowidzacy to pamiętaj że zawsze może po jakimś czasie wrócić.Aby podtrzymać efekt operacji powinno nosić się okulary bądź soczewki.Ja tak miałam i mimo że owszem delikatnie wrócił to gdyby nie one byłoby gorzej mówi lekarz.A jak masz duże niedowidzenie?bo gdy jest większe czy duże to tak się dzieje.Ja mam 0.1 czyli duże niedowidzenie i 3 zabiegi za sobą.

Zez powrócił

Ja mam 0,1 czyli prawie nie widze na oko prawe. Nie chodzilam w okularach ani soczewkach tylko dlatego ze pani doktor powiedziala ze nic mi to nie da. Moze zrobilam blad fakt po fakcie... Zez owszem wiadac ja to widze bardzo... Zamknelam sie na ludzi. Dziś mialam atak placzu po zrobieniu zdjecia musialam wziasc hydroksyzyne... 

Nie wiem jak dotrwam do operacji tym bardziej z ta mysla ze moze sie nie udac... 

  

Operacja uda się tylko tak jak pisałam musisz nosić szkła aby efekt się utrzymał.Ja po 2 operacji też nie nosiłam i dość szybko zez powrócił choć nie w takim stopniu jak przed.Teraz noszę i jest już 7 lat po ostatnim zabiegu i jest praktycznie ok tylko czasem pod koniec dnia gdy jestem zmęczona i zdejmie okulary to delikatnie oko ucieka.Owszem okulary w moim i twoim przypadku przy niedowidzeniu nie spowodują ze będzie pełna ostrosc ale jak to mówi moja okulistyka pilnują oka i tylko delikatnie wyostrzaja obraz.A zapytam Cię jeszcze jaka masz ostrosc w drugim oku?i czy na to niedowidzenie masz stopień niepełnosprawności?bo ja drugie oko mam 100 procent sprawne A jedno 0.1 i podobne bez szans na grupę. A jak u cb?

Lewe oko 100 procent zdrowe. Oko prowadzace lewe. Nie mam stopnia niepelnosprawnosci.

Skoro tak mówisz ze szkla potrzebne by utrzymac efekt to napewno porozmawiam o tym z lekarka swoją. Dzieki 

Będzie dobrze tylko nie daj się zbyć lekarze z tymi szkłami.Jak Ci nie zleci to proponuję iść po szkła do innego okulisty.A mam jeszcze pytanko czy nie miałaś z powodu niedowidzenie problemów z badaniami do pracy i lekarza medycyny pracy?bo wiesz dla osób tzw jednoocznych jest sporo przeciwskazan M.I.praca powyzej 3m mundurowe itp.Dla mnie wizyta u lekarza med. Pracy to największy stres .zawsze się boję że nie da orzeczenia mimo pracy biurowej.

Re:

Ja bym tego nie ruszał, wg mnie nie wiele osób zwróci uwagę na to czy oko ucieka 1,2 mm w lewo czy w prawo, ja chciałbym mieć takie proste oczy jak Ty a jest inaczej. Okulary mogą ci się przydać np do czytania książek czy surfowania po internecie, wiadomo wzrok się wysila. Operacja zeza to skracanie mięśni aby oczy się wyprostowały, nie można w nieskończoniść ją przechodzić. Oczy masz ładne i proste i nie wmawiaj sobie że jest inaczej:)

Przesadzasz, choć nie wątpię, że Twoje odczucia są prawdziwe.
Ja mam o wiele większy zez rozbieżny w niewidzącym oku, więc nawet tego nie ruszam.
Ludzie są zaskoczenie kiedy im mówię, że mam zeza i odpowiadają, że wcześniej tego nie widzieli.

Re: Zez powrócił


domidomi27:

Ja mam 0,1 czyli prawie nie widze na oko prawe. Nie chodzilam w okularach ani soczewkach tylko dlatego ze pani doktor powiedziala ze nic mi to nie da. Moze zrobilam blad fakt po fakcie... Zez owszem wiadac ja to widze bardzo... Zamknelam sie na ludzi. Dziś mialam atak placzu po zrobieniu zdjecia musialam wziasc hydroksyzyne... 

Nie wiem jak dotrwam do operacji tym bardziej z ta mysla ze moze sie nie udac... 

 

 

 Witam 

Napisz proszę  na e maila chciałbym Ci zadać kilka pytań jeśli jest taka możliwość, również borykam się z tego typu problemem jakim jest zez  rozbieżny naprzemienny 🙈.  E mail oliwier.tasarz01@onet.pl