MENU

Forum - soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Witam serdecznie.Jestem nowa,choc problemy z oczami mam od zawsze.Bardzo się cieszę że Was znalazlam przez przypadek.Widzę na jedno oko,ale mam -15 diopri ,drugie oko po odwarstwieniu siatkowki.I wlasnie to oko chcialam "upiększyć",ponieważma bielmo ibardzo brzydko wygląa.(zwraca uwagę)Czy może ktoś z Was może nosi soczewi z czarną źrenica  imoze mi polecić dobry gabinet okulistyczny gdzie dopasowują takie soczewki. 

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Witam!

 

Ja nosze taką soczewkę protetyczną maskując bielmo, zamawialm jąw częstochowie.Też zamawialam w warszawie ,katowicach. W każdym województwie znajdzie się okulista jakiś co sie tym zajmuje:)

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Mam zamiar sobie kupić taką soczewke, Jakie są ogólnie wrażenia? fajnie to wygląda? trzyma się fajnie? co mozna robic a co nie w takiej soczewce? Moglby ktoś napisać coś troszke o tym? xD

Re: soczewki protetyczne-z czarną źrenicą


Arek:
Mam zamiar sobie kupić taką soczewke, Jakie są ogólnie wrażenia? fajnie to wygląda? trzyma się fajnie? co mozna robic a co nie w takiej soczewce? Moglby ktoś napisać coś troszke o tym? xD

 Cze!Okulista stwierdzi po badaniu czy soczewka będzie się trzymać(jak wyglada ksztalt rogówki) ,co do wyglądu to napewno nie odzwierciedla wyglądu zdrowego oka Lekarz stwierdza czy są jakies przeciw wskazania , z tego co ja wiem to jeśli jest ciśninei wysokie w oku to nie powinno sie nosić.Są to soczewki grubsze od  zwyklych i jest barwnik przez co nie jest zbyt dobra przepuszczalonośc powietrza .Napewno plywać  .Wrażenie - nie powinno się czuc soczewki a jeśli podrażnia to wiadomo zeby sciągnać 

 

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Aha takie coś, cisnienie mialem caly czas ale teraz po operacji jest super xD No nic, zobacze co powie lekarz na badaniu. Dzieki Wielke xD

Re: soczewki protetyczne-z czarną źrenicą


Arek:
Aha takie coś, cisnienie mialem caly czas ale teraz po operacji jest super xD No nic, zobacze co powie lekarz na badaniu. Dzieki Wielke xD
 
a gdzie milaeś tą operacje ??? bo ja wlasnie mam wysokie ciśnienie a jeszcze jak w niej chodze to się robi większe . Napisz cos o tym ciśnieniu i operacji gdzie ? to bylo zamrażanie?  

 

 

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Miałem co roku nieskuteczne zabiegi w Klinice w Katowicach (laser diodowy), dopiero gdy od osoby z tego forum dowiedziałem sie o Wandzie Romaniuk, która operuje w sosnowcu, i moja operacja polegała na wszczepieniu zastawki ahmeda http://www.ahmedvalve.com/ i był to naprawde przełom w mojej sprawie, cisnienie utrzymuje sie super caly czas, od 8 lat krople które stosowałem, zostały schowane do szafki xD. jest to taka mała płytka szczepiona na oko (wielkosci guzika). Owa Profesorka przyjmuje prywatnie w Katowicach na ul. PCK 9/2

http://www.bigduo.pl/szukaj/index.php?rs=80&nf=11823&firma=GABINET%20OKULISTYCZNY%20prof.%20dr%20hab.%20n.%20med.%20Wanda%20Romaniuk

 W razie zainsteresowania i chęci uzyskania informacji, prosze pisać xD

 

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Witam. Troszkę późno odczytałam te notki odnośnie tych soczewek. Właśnie wczoraj byłam w Krakowie u dr Grabowskiego. Naprzymierzałam się różnych soczewek. Jest mały problem, bo mam nieco mniejszą gałkę oczną i muszą wyprodukować taką małą soczewkę. Czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że miesiąc-dwa i soczeweczka będzie gotowa.
Pozdrawiam :)

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

a czy kolor takiej soczewki mozna dobrać na wzór koloru zdrowego oka ??

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

tak mozna dobrac kolor komputerowo na podstawie zdrowego oka

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

W Polsce ??

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Ja byłam w krakowie u dr. i powiedział że w Polsce nie ale może gdzieś za granicą ..

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

hmm pisalam maila do krakowa i mailowo zapewniali mnie, ze dobieraja komputerowo, nie pojechalam tam bo niestety nie moge miec takiej soczewki, przeszukaj dokladnie forum i watki o soczewkach

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

a może tobie chodzi o zwykłą soczewkę kolorową .

mnie interesuje protetyczna z czarną źrenicą ; )

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

pisalam o protetycznej z czarna zrenica i komputerowo dobranym kolorem do oka zdrowego...nie mam na tyle szczescia zeby nosic sobie zwykla soczewke...

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

ja byłam u dr naprzymierzałam sie różnych tych soczewek i żadna mi nie spasowała ... pytałam czy można dobrać do zdrowego oka a on że nie ; )

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

ja chciałabym taki identyczny kolor do mojefo zdrowego oka .. ; 

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Witam ponownie. Odnośnie tej soczewki - wiadomo, każdy ma inne problemy z oczyskami i niestety nie każdy je nosić może, ale jeżeli chodzi o kolory to oczywiście dla tych którzy mogą dobiera się je na zasadzie zdjęcia robionego normalną "cyfrówką" i na jej podstawie "malowana" jest soczewka. Nie powiem, bardzo ciekawie to wygląda, dr. pokazywał mi wiele zdjęć i szczerze nogi mi się z wrażenia ugięły.
Jednak wciąż czekam na odzew, kontakt... 3majcie kciuki a ja trzymam za tych, którym musi się powieść i w takich sprawach:) pozdrawiam

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Daj znac jak to u Ciebie wyszlo, moze jednak sprobuje mimo tego, ze podobno soczewka nie jest dla mnie dobrym rozwiazaniem, perspektywa operacji to juz dla mnie przeszlosc..., jak to zwykle bywa jak sie czegos bardzo chce i nic z tego nie wychodzi :( Trzymam kciuki!

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

drogie te soczewki ... mama mi chyba takich nie kupi ; (

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Witajcie

Też jestem zainteresowana kpnem takiej soczewki, ponieważ w sierpniu mam ślub :) i chciała bym troszkę skorygowac tę widoczną wade....

Lekarz powiedział że ie widzi przeciwskazań... tylko teraz musze znalesc dorego optyka , gdzie moge je zamówić.  :)) 

soczewki protetyczne-z czarną źrenicą

Witam serdecznie,

Soczewki z czarną źrenicą produkowane są np. przez SwissLens - szwajcarskiego producenta indywidualnych soczewek kontaktowych i dobierane są przez specjalistów współpracujących z firmą. Jestem optometrystą klinicznym, tego typu soczewki dobieram w Gdańsku, w salonie optycznym Main Optic. Chętnie udzielę dodatkowych informacji, go.zukowska@gmail.com. Prócz tego, w ofercie są także soczewki z kolorową tęczówką (do wyboru jest aż 30 naturalnych kolorów) z czarną źrenicą lub bezbarwną, o kilku różnych średnicach tęczówki i źrenicy oraz o szerokim zakresie parametrów BC i samej średnicy soczewki.