MENU

Forum - Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Witam wszystkich.

 

Mamy problem... z podjęciem decyzji : usunąć oko, czy zostawić????

Oko jest po wybuchu petardy, nie widzi, jest w fazie zaniku-tak dla przypomnienia. Za chwilke w sylwestra minie rok od wypadku.

I tak po kolei:

Lekarze w Polsce:

Szaflik,Muszyńska-Kmera ,Mrzygłód, Gwóźdź oraz w Wiedniu profesor Binder wszyscy mówili żeby usunąć oko, zrobić implant i temat zamkniety.

Trafiliśmy na profesora Zechtmaiera w Klinice Uniwersyteckiej tzw. AKH  w Wiedniu. Ten profesor stwierdził,że nie widzi wskazań do usunięcia i zalecił trzymać jak najdłużej oko, bo swoje to swoje. Polecił też epiprptezę. Wykonaliśmy ją też w Wiedniu , bardzo dobrej jakości, szklana.

 Doktor Jaworski - nie obrał żadnego kierunku- czy usunąć czy nie. Decyzja nalezy do pacjenta. Nic z okiem sie nie dzieje, nie ma wskazń żeby w tempie pilnym usuwać oko, jedynym niebezpieczeństwem jest zapalneie współczulne - czyli w efekcie całkowita ślepota.

 

No i mam dylemat czy usunąć i zrobić implant, czy też mieć sowje małe oczko i szkalną epiprotezę????

 

Kochani co Wy myślicie o tych wszystkich lekarskich stwierdzeniach?

Mam mętlik w glowie, pomóżcie mi - proszę.

Mała

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Mój facet w taki sam spodob stracil wzrok tez od petardy. my tez sie wachalismy ale w koncu zdecydowalismy sie na usuniecie i powiem ci ze cieszymy sie z tej decyzjii poniewaz podczas operacji kiedy pan dr. rozciol galke zobaczyl w srodku jeszcze kawalki petardl wogle prawie nie oczyszczone gdyby cos sie stalo i ta galka pekla mu w ocodole to doszlo by do zakazenia. Efekt po operacji jest naprawde extra a minelo od niej  3 tyg.

Re: Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...


Madzia155:
Mój facet w taki sam spodob stracil wzrok tez od petardy. my tez sie wachalismy ale w koncu zdecydowalismy sie na usuniecie i powiem ci ze cieszymy sie z tej decyzjii poniewaz podczas operacji kiedy pan dr. rozciol galke zobaczyl w srodku jeszcze kawalki petardl wogle prawie nie oczyszczone gdyby cos sie stalo i ta galka pekla mu w ocodole to doszlo by do zakazenia. Efekt po operacji jest naprawde extra a minelo od niej 3 tyg.

 

 Madziu, czy Twój chłopak ma już epiprotezę?

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

nie jeszcze nie mamy po 6 umawiac sie na zrobienie jej.

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Cześć Madziu,

 

A u kogo robiliście implant?

Jak wyglada oko?I jak czuje się Twój chłopak?

 

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Madziu,

Chcialam się jeszcze dowiedzieć kiedy Twój facet miał wypadek?

Widze, że jesteś z Warszawy. Byłam w ubiegłego sylwestra na ostrym dyrzuże /jedynym zresztą/ w Warszawie w szpitalu przy ul. Stępińskiej.

 

Mała

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Kornelio,

 

Czy możesz mi coś doradzić w moej kwestii.

Czy znasz tych lekarzy o których wspomniałam w poprzedniej mojej wypowiedzi ?

 

Mała

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Kuba miał operacje u dr. Jaworskiego. implant wyglada dobrze jest bardzo doobrze dopasowany teraz to wyglada jak normalna galka no tylko jest czerwone jeszcze. W sobote bylismy na kontroli u dr i powiedzial ze ruchomosc jest rewelacyja. Bardzo sie z teego ciesze bo obawialam sie ze po wybuch wszystko zostalo porozrywane i myslalam ze niee bedzie to taka dobra ruchomosc a rusza jak normalnym okiem. Wypadek mial 15 marca i bylismy na ostrym dyżurze na Lindleya.

Czuje sie dobrze bol przy ruchach juz prawie zniknol i juz sie nic nie saczy z oka. Teraz nie moze doczekac sie epiprotezy :) 

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Magdo,

 

Czy mogłabym z Tobą skontaktować się za pośrednictwem innej formy przekazu???

 

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Pewnie napisz na gg 8338156 chyba ze chcesz jeszcze jakas?? :)

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Magdo,

 

Będę próbowała złapać Cię na gg wieczorem,

czy tak około godziny 21 będziesz uchwytna?

 

 

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Tak bede pisz ja jestem caly czas na niewidocznym :)

Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Ok,

 

Odezwę się wieczorkiem,

dziękuje:)

Re: Byliśmy u wielu specjalistów w Polcse i za granicą...

Mala
Mała:

Witam wszystkich.

 

Mamy problem... z podjęciem decyzji : usunąć oko, czy zostawić????

Oko jest po wybuchu petardy, nie widzi, jest w fazie zaniku-tak dla przypomnienia. Za chwilke w sylwestra minie rok od wypadku.

I tak po kolei:

Lekarze w Polsce:

Szaflik,Muszyńska-Kmera ,Mrzygłód, Gwóźdź oraz w Wiedniu profesor Binder wszyscy mówili żeby usunąć oko, zrobić implant i temat zamkniety.

Trafiliśmy na profesora Zechtmaiera w Klinice Uniwersyteckiej tzw. AKH  w Wiedniu. Ten profesor stwierdził,że nie widzi wskazań do usunięcia i zalecił trzymać jak najdłużej oko, bo swoje to swoje. Polecił też epiprptezę. Wykonaliśmy ją też w Wiedniu , bardzo dobrej jakości, szklana.

 Doktor Jaworski - nie obrał żadnego kierunku- czy usunąć czy nie. Decyzja nalezy do pacjenta. Nic z okiem sie nie dzieje, nie ma wskazń żeby w tempie pilnym usuwać oko, jedynym niebezpieczeństwem jest zapalneie współczulne - czyli w efekcie całkowita ślepota.

 

No i mam dylemat czy usunąć i zrobić implant, czy też mieć sowje małe oczko i szkalną epiprotezę????

 

Kochani co Wy myślicie o tych wszystkich lekarskich stwierdzeniach?

Mam mętlik w glowie, pomóżcie mi - proszę.

Mała

 

Mała czy ja dobrze zrozumilam, ze zagrozeniem jest reakcja wspolczulna? Ż e niby w ramach  wspolczucia drugie zdrowe oko ma oslepnac?  Zawsze mi sie wydawalo, ze reakcja wspolczulna dotyczy np. zapalenia spojowek. Pochwal sie ktory  spec okulista Ci udzielil takich informacji?