MENU

Forum - Witam wszystkich!

Witam wszystkich!

Witam wszystkich!

Mam 28 lat i mieszkam w Warszawie. Nie mam prawego oka od 12 roku życia. Używam protezy z tworzywa. Nie ukrywam, że jest, był i podejżewam, że będzie dla mnie problem. Niestey mam z tego powodu kompleksy i staram sie cały czas kontrolowac w sytuacji, w której ktos na mnie patrzy. Ciesze się, że znalazłem te stronę. W sumie jakos przypadkowo:-) Dla mnie to jest temat tabu, zadko rozmawiam na ten temat z bliskimi, choć robię postępy. Wszystkim przyjaciołom i bliskim znajomym, z którymi jestem zżyty po pewnym czasie mówiłem o moim "sekrecie". Reakcje były różne. Z regóły wiedzieli, ze cos jest "nie tak" ale nie bardzo wiedzieli co, w sumie nikt nie sadził, że mam protezę, ale to tylko zasługa tego, że nosze prawie zawsze przyciemnione okulary "zerówki" bo na zdrowym oku nie mam na szczęście wady wzroku. Wczoraj jak trafiłem na tę stronkę to czytałem na forum po kolei wszystkie wątki i tematy. Oczywiscie nie zdążyłem przeczytac wszystkiego a noc mnie zastała. Dzisiaj też sobie poczytam i mam nadzieje, że bedę mógł komus służyc pomocą lub radą. Na pewno Was zaskoczę pewnymi informacjami z mojego zycia;-)

Pozdrawiam

marconi

 

Witam wszystkich!

Witaj na forum.Też tak robię.Ciemne okulary a jak w pomieszczeniu mam jasne to kontroluje jak patrze i jak dotychczas albo udają że nie zauważyli albo rzeczywiście nie zauważyli.O mojej operacji wiedziało kilka osób i tak zostało.Za to zdziwiłam się niezmiernie że na mojej krótkiej ulicy też mieszka gość bez oka.Widziałam go wiele razy i też nie zauważyłam choć chodzi bez okularów i chyba tego nie ukrywa.W końcu brak oka jest najmniej widoczny ze wszystkich innych zewnętrznych braków.Pomyślałeś o tym w ten sposób.

Witam wszystkich!

Hej Marconi

Jesteśmy równolatkami :)

Miło powitać Cię na naszej stronie. Myślę, że odczucia mamy podobne. Miałam implant, który dawał mi trochę więcej pewności siebie, ale... popsuł się i się nie udało. teraz znów mam zwykłą protezę. Myślę, że i tak to nie jest koniec świata:)

Trzymaj się ciepło. 

Witam wszystkich!

Cześć Kornelio, Dzięki za miłe powitanie. Zanim cokolwiek napisałem to przeczytałem prawie całe forum:-D Bardzo się cieszę, że tu w końcu trafiłem. Kiedy dorastałem i potrzebowałem wsparcia to niestety internetu jeszcze nie było:-)

Witam wszystkich!

Ja straciłam swoje lepsze oko w wypadku 8 lat temu. I tez myślałam, że to koniec świata, że jestem jedyna! A teraz widzę, ilu nas jest:) Dlatego chciałam zrobić z Irkiem ten zlot, ale niestety...

Może w tym roku się uda. Oby! 

Witam wszystkich!

Witam, jestem mamą dziecka któremu usunięto oczko z powodu siatkówczaka. Przez przypadek trafiłam na tą stronę, mam nadzieję że znajdę tu ciekawe artykuły i nawiążę kontakt z innymi którzy walczyli lub walczą z tą chorobą

Witam wszystkich!

Witam wszystkich

W końcu udało mi się znaleźć jakieś specjalne miejsce dla mnie, gdzie można śmiało mówić o swoim największym kompleksie.
Jestem osobą jednooczną od urodzenia,  noszę protezę szklaną, niestety moja wada wrodzona.

Na stronce jestem od dziś, myślę że znajdę tu dużo porad, ciekawostek i jakoś będę mógł śmiało i otwarcie o tym pisać.
Myślę ze na początek to tyle, jak się rozkręcę to coś napiszę więcej.

Pozdrawiam :) 

Witam wszystkich!

Marcin musze przyznac ,ze masz tak dobrana proteze,ze nie rozrozniam na ktore oko nie widzisz ;p.ja neistety nie mam juz tak milo ;p;/

Witam wszystkich!

Dziękuję :) no muszę powiedzieć ze jeśli patrzę prosto to jest ok, w sumie zawsze staram się to ukrywać jak tylko mogę, a protezę mam na lewym oku.
Protezę miałem robioną przez niemieckiego lekarza w okolicach Poznania. Dawniej, którą posiadałem to była po prostu tragedia.

Witam wszystkich!

Dlaczego napisałeś że nie masz tak miło, każdy z nas niestety boryka się z problemem.
Przyznam nie jest łatwo, ale taki los.

Witam wszystkich!

Witam Cię serdecznie Marconi:)) Nareszcie ktoś z Wawy:)) Buziak:)*

Witam wszystkich!

Witam serdecznie Marconiego :) oraz wiktora84, który prawdopodobnie miał robioną protezę tam gdzie ja i u tego samego niemieckiego doktora :)

Witam wszystkich!

Cześć Zuzik :)

No proszę może nawet byliśmy tego samego dnia hehe :))
Posiadasz może jakiś kontakt do tego doktora albo kogoś.. jakiegoś pośrednika, w sumie niedługo zastanawiam się nad nową protezą, w sumie raczej zapasową :P.... już kilka razy miałem serce w gardle jak mi upadła, tak to jest jak człowiek się z rana spieszy ;/;/ i czasem ci podczas zakładania wypadnie.

Re: Witam wszystkich!


wiktor84:
Cześć Zuzik :)

No proszę może nawet byliśmy tego samego dnia hehe :))
Posiadasz może jakiś kontakt do tego doktora albo kogoś.. jakiegoś pośrednika, w sumie niedługo zastanawiam się nad nową protezą, w sumie raczej zapasową :P.... już kilka razy miałem serce w gardle jak mi upadła, tak to jest jak człowiek się z rana spieszy ;/;/ i czasem ci podczas zakładania wypadnie.

 

 

Witaj Wiktorze, miło,że do nas dołączyłeś.

Ten niemiecki doktor, o którym mowa, robi protezy w Krakowie, adres i dane masz w naszym spisie pracowni.

Pozdrawiam 

 

Witam wszystkich!

Widzę, że co rusz dołączają do grona forumowiczów nowi uzytkownicy:-)

Miło Cię powitać wiktor84. Pozdrowienia dla Was dziewczyny, Pyzuni84 i Zuzika.

Re: Re: Witam wszystkich!


Kornelia:

wiktor84:
Cześć Zuzik :)

No proszę może nawet byliśmy tego samego dnia hehe :))
Posiadasz może jakiś kontakt do tego doktora albo kogoś.. jakiegoś pośrednika, w sumie niedługo zastanawiam się nad nową protezą, w sumie raczej zapasową :P.... już kilka razy miałem serce w gardle jak mi upadła, tak to jest jak człowiek się z rana spieszy ;/;/ i czasem ci podczas zakładania wypadnie.

 

 

Witaj Wiktorze, miło,że do nas dołączyłeś.

Ten niemiecki doktor, o którym mowa, robi protezy w Krakowie, adres i dane masz w naszym spisie pracowni.

Pozdrawiam 

 

 Cześć Kornelio :)
Miło cię poznać witam serdecznie :)
Dziękuję za informację będę musiał się w takim razie skontaktować :)
Widzę z Poznania to nie daleko mnie heh :) w sumie pracuję pod Poznaniem :)
Pozdrawiam

 

Re: Witam wszystkich!


Marconi:

Widzę, że co rusz dołączają do grona forumowiczów nowi uzytkownicy:-)

Miło Cię powitać wiktor84. Pozdrowienia dla Was dziewczyny, Pyzuni84 i Zuzika.

 

 Cześć Marconi :)
W sumie dołączyłem się na twoim forum na doczepkę :), mam nadzieję że nie masz za złe :)
Pozdrawiam

Super że ktoś założył tego typu stronkę dal nas....jak się nas uzbiera sporo to jakieś spotkanie w Centrum Polski gdzieś będzie trzeba zorganizować hehe 

Witam wszystkich!

Nie ma problemu:-)

Co do spotkania forumowiczów to jestem jaknajbardziej "za".

Proponowałbym najpierw zrobic małe lokalne spotkaniadla osób z danego województwa, a dopiero później jedno ogólnopolskie zrobić. Wtedy te osoby, które się poznająna tych mniejszych spotach moga razem jednym srodkiem transportu sie zabrać i będzie im raźniej:-)

Mówie tak dlatego, że jestem zrzeszony w automobil klubie i takie metody stosujemy, bo wiem, że na jeden spot zadko uda się sciągnąć duzo ludzi zanim oni się "lokanie" nie poznają:-)

Pozdrawiam

Witam wszystkich!

Co racja ,to racja .Próbowaliśmy już wcześniej się spotkać ,co możecie dokładnie prześledzić w "Zlotach i spotkaniach " ,bardzo żałuję że nam wtedy nie wyszło ,ale może na początek takie lokalne spotkania to dobry pomysł ! Ja spotkałam się z jedną osoba z naszego forum i bardzo miło wspominam te spotkanie :)

Witam wszystkich!

Zosieńko, chłopaki, myślę, że ten dzień jeszcze nadejdzie, tylko trzeba będzie zrobić odpowiedzialność zbiorową, bo nie może być tak, jak poprzednio, że Irek wpłaca zaliczkę, jest pełno chętnych, a jak przychodzi co do czego, to chętnych jest kilku i Irek ponosi koszty.

Mam nadzieję, że przy najbliższej okazji jakoś mu to wynagrodzimy.

Co do spotkania, to mamy już bazę, dwa 10-12 osobowe domki 40 km od Poznania, jak ktoś zna lepsze, to  niech da znać. Wtedy po prostu zbierze się kasę na zaliczkę od wszystkich i będzie jasna sprawa.

 

 

Re: Witam wszystkich!


wiktor84:
Cześć Zuzik :)

No proszę może nawet byliśmy tego samego dnia hehe :))
Posiadasz może jakiś kontakt do tego doktora albo kogoś.. jakiegoś pośrednika, w sumie niedługo zastanawiam się nad nową protezą, w sumie raczej zapasową :P.... już kilka razy miałem serce w gardle jak mi upadła, tak to jest jak człowiek się z rana spieszy ;/;/ i czasem ci podczas zakładania wypadnie.

 

Oj, trochę się naszukałam tej wizytówki, ale znalazłam :)

Ja miałam robioną protezę w Puszczykowie. Polskim "pośrednikiem" między niemieckim lekarzem jest dr Iwona Przybylska-Rybczyńska z kliniki okulist. w Poznaniu. W Puszczykowie ma swój prywatny gabinet. Telefon do niej to : 061 81333464

Mam jeszcze jej tel komórkowy, jak byś potrzebował.

Powodzenia!

Kornelia - fajny pomysł z tymi domkami i niedaleko nas :)

Witam wszystkich!

Ja właśnie słyszałam, że oni bywają w okolicach Poznania raz w roku, w maju. To powiedziała mi Pani doktor ze szpitala na Długiej.

Re: Witam wszystkich!


Kornelia:

Ja właśnie słyszałam, że oni bywają w okolicach Poznania raz w roku, w maju. To powiedziała mi Pani doktor ze szpitala na Długiej.

 

 Dokładnie tak jak mówisz, tzn piszesz :) ja miałam robioną protezę własnie w maju, ale jak jest dużo chetnych to może przyjechać dwa razy w roku.

 

 

Witam wszystkich!

Witam wszystkich :) jestem tu nowa :) bardzo sie ciesze że odkryłam tą stronke jeszcze niedawno byłam zła na cały świat że tylko ja borykam się z moim problemem i nikt więcej, że wszyscy widzą mają zdrowe oko tylko ja mam problemem przez jakis głupi i żadki naczyniak za siatkówką, najbardziej denerwuje mnie kosmetyczny efekt. Widzę na jedno oko w wyniku odwarstwienia siatkówki poprzez naczyniak, po operacji zrobiła mi sie zaćma która mnie strasznie denerwuje (byłam w kilice niedawno gdyż chciałam by ją usuneli lecz tego oka już nawet tknąc nie można bo porobią sie gorsze komplikację powiedzieli najlepiej zostawić jak jest i nie ruszać i nosić soczewke) mam wrażenie że wszyscy na ulicy gapią się na mnie tylko :D na dodatek oko jest troszke mniejsze gdyż nie mam przyłożonej śiatkówki, po nocy czerwienieje przez co podaje betadrin. Nosze soczewke kolorową mimo to z biska widać różnice inni mówią że małą i nawet niektórzy nie wiedzieli że nosze taką soczewke ale dla mnie to zawsze była i jest "duuuuża". Widziałam niektóre wasze fotki z protezą musze przyznać ze wygladacie super nic ne widać zupełnie nic jak normalne zdrowe oko. U mnie pomimo soczewki widać małą różnice. Mowiłam okulistce że przeszkadza mi troche że oko jest mniejsze a ona własnie wpomniała o protezie tyle że u mnei jej nie można bo oko jest za duże na nią, a mowiła że raczej nie powinno już malec. Pozdrawiam wszstkich super że jest ta strona :)

Witam wszystkich!

Witaj Violu !Jak widzisz nie jestes sama z tym problemem jest nas bardzo dużo !! Jestem na tym forum jakis  czas i stwierdzam że bardzo dużo nas przybywa (niestety) a co to fotek ,do faktem jest że nie którzy wyglądaja rewelacyjnie na nich ,i ci z protezami i ci z soczewkami ,ale ciesz sie Volu tym że masz jeszcze swoje oczko które sie porusza i mało kto zauważa ,że cos z nim nie tak ! Ten kto nosi proteze i nie ma oka bardzo sie wyróznia ,poniewaz oko jest nieruchome a to bardzo się rzuca w oczy :(

Witam wszystkich!

Wydaje mi się ze to że coś strasznie widać to podpowiada nam nasza wyobraźnia, na pewno nasze wady aż tak się nei rzucają to my o tym wiemy jesteśmy na to wyczuleni i myślimy że inni patrząc patrzą tylko na nas i na to co mamy, "ja szczerze mówić patrząc na wasze zdięcia pomyslałam w pierwszym momencie że super wyglądacie nic nie widać kąpletnie" ja szczerze mówiąc keidyś chodziłam nawet do psychologa (powiedziała mi kiedyś takie słowa "zakrywaj to co jest wadą a pokazuj inne swoje atuty i walory") co chwile pytałam i męczyłam znajomych czy to bardzo widać czy nie :P (czasami odpowiadać się im znudziło:D) lusterka towarzyszyły mi non stop. Miałam facetów i zanim sie z nimi spotkałam myślałam "boże jak zobaczy moją wade to już koniec" a jak później się okazało im to wcale nie przeszkadzało "a mi to lepiej nie mówić wrrr". Teraz nie powiem czasami też mi coś odbije i gapie sie w lusterko z maksymalnym przybliżeniem i sie denerwuje ale to mi mija. Ale problem chyba leży w naś!! :) Każdy z nas ma mase zalet które trzeba pokazywać wtedy nasz problem wyda nam się nei aż tak wielki. Poza tym my nie widzimy na jedno oko ale mamy drugie, normalnie funkcjonujemy inni ludzie są bardziej chorzy od nas (nie mogą chodzić itp) i muszą żyć dalej. Pozdrawiam serdecznie, uszy do góry nigdy nie jest tak źle by nie mogło być gorzej" :))

Witam wszystkich!

Witam Cie Markoni bardzo serdecznie.Ja tez odkryłem strone przypadkowo- sądze jednak , że ludzi tu mili i wrazliwi.Powiadają medrcy;;ból i cierpienie uslachetnia człowieka''.Cos w tym jest, kazdy z nas z pewnoscia przeszedł swoista traumę, tracąc oko.Teraz cierpienie innych nie jest mi obojetne.Oczywiście, miec jedno oko to olbrzymi dyskomfort psychiczny, to zrozumiałe.Ale jak patrze na innych, bardziej pokrzywdzonych przez los, dziekujmę Stwórcy za to co mnie dotknęło.Pozdrawiam   i zyczę duzo optymizmu na co dzień.

Witam wszystkich!

Witam wszystkich  , fajnie że jest nas coraz więcej :) Dawno mnie tutaj nie było i nagle pozytywne zdziwienie !!!! Pozdrawiam cieplutko

Witam wszystkich!

ja wam powiem tylko tyle ze dopuki nie znalazlam tego forum to nawet o tym problemie tzn jednoocznosci z wlasnym  mezem nie potrafilam rozmawiac no poprostu z nikim a teraz sie to strasznie zmienilo mam odwage o tym rozmawiac ale oka nnie pokazuje ze wzgledu na to ze jest male i zanikajace poprostu brzydkie napewno jestes silniesza psychicznie dzieki temu forum i za wszystko Wam dziekuje pozdrawiam

Witam wszystkich!

Właśne w Święta Wielkanocne mija kolejna "rocznica" kiedy straciłem oko. Było to dokładnie 17 lat temu. Byłem jeszcze dzieckiem i nie do końca rozumiałem co się dokłdnie stało. Większ zmartwienie ieli moi rodzice, wiem, że bardzo to przeżyi. Ja przez te lata nauczyłem się jakoś funkcjonować jednak nie potrafię do końca o tym zapomnieć. Chba tak ma być, nie jestem ztego powodu nieszczęśliwy, po prostu patrzę inaczej na świat, który wiem, że nie jest rajem na Ziemi. Przynajmiej pozbyłem się tej iluzji:-)