MENU

Forum - Witam

« poprzednie   | 1 | 2 |  

Witam

Witam

Witam wszystkich forumowiczów dotkniętych wadą wzroku. Moja sytuacja przedstawia się następująco:

W wieku ok 5 lat uległem wypadkowi związanemu z okiem, a mianowicie mój brat strzelił z łuku i trafił mnie w lewe oko. Niestety do szpitala trafiłem dopiero po trzech dniach od wypadku, ponieważ przez ten okres byliśmy sami z bratem w domu. Mama wtedy pracowała po kilka dni pod rząd i nocowała w pracy. Operowali oko w Witkowicach, a raczej pozszywali to co z niego zostało, a było tego już niewiele. Protezę dostałem w wieku 11 lat. Obecnie mam 24 lata. Zrobiłem prawo jazdy bez problemu, nie ukrywałem przed lekarzem, że nie mam oka. Miałem mieć na 5 lat, ale chyba pomylili się, bo mam bezterminowe. Jeżdżę już ponad 4 lata bezwypadkowo i mam nadzieję że bedzie tak dalej. Nie wstydzę się tego, że nie mam oka. Nie jestem traktowany ulgowo, i cieszę się z tego powodu. Mam nadzieję, że Wam też nie przeszkadza jednooczność w życiu codziennym i zawodowym. Pozdrawiam :)

Witam

no ja niestety nie mam tak fanie,poniewaz w relacjach z przewaznie z dziewczynami jakos sobie przypominam o tym oku :( oczywiscie z kolezankami to nie ,ale np z taka co m iwpadnie w oko ;p

a tak prz okazji to dobrze Cie poznac:)

Witam

No nie przesadzajZaplombowane usta. Wystarczy wiara w siebie i w swoje możliwości. Ja jestem z dziewczyną już trzy lata. O oku powiedziałem jej na samym początku. Na początku bała się, że coś się stanie z moim drugim okiem i bede ślepy, ale już dawno zmieniła podejście do mojej przypadłości.   

Witam

aha.ja niestety we Wroclawiu jeszcze takowej nie spotkalem ;p.a w jakim miejscu poznales swoja wybranke ,ze jestescie razem?:).bo ja poprostu mam taka niemoc ,ze typka zbyje mnie jakims tekstem albo powie cos o oku niemilego;/

Witam

Ja swoją wybrankę poznałem w pracy. Akurat często się zdarzało, że byliśmy sami na zmianie i jakoś tak się zostało. A jeśli chodzi o gadanie o oku, ja to zlewam. A Kasia jeszcze nigdy nie szydziła ze mnie względem oka. Przynajmniej nie przypominam sobie.

Witam

to widac trafiles na bardzo mila kobiete :),ktora nie patrzy na wygl ;p ( chyba ze jestes przystojny,tylko ze masz problem z okiem).ja niestety jeszcze sie z taka nie spotkalem;/

Witam

no nie wiem czy ja taki przystojny ;)

http://nasza-klasa.pl/profile/8148985/gallery/11

a poza tym kto sie lubi ten sie czubi, więc czasami bywa ciezko. 

Witam

Witam

a ja jestem brzydki jak noc i nikt mnie nei chce;d

Witam

Witam

nie wierze;p mam 18 lat i jestem gruby,brzydk i ... slepy ;/.a Ty pewno jestes ladna kobieta :)

Re: Witam

Witam

ale zaloze sie ,ze nie masz takiego oka;p(http://www.wallpaperez.info/wallpaper/movie/The-Eye-Jessica-Alba-1430.jpg).a ja niestety takie mam;/

Witam

Witam

podobne nie znaczy takie samo :),ale jak wczesniej napisalas to Ty juz miala boya,a mnie ta przyjemnosc jeszcze nie spotkala;p;/

Witam

Witam

jednak wolalbym miec zacme,bo tego az tak nie widac;p chociaz tez nie jest za fajnie.a tak to ludzie patrza na mnie jak na ufo ;p.watpie zebym kiedys byl obiektem pazadania ;p

Witam

Witam

juz sie zaczal z 10 postow temu :)

Witam

Re: Witam


dodektrn:
ale jak wczesniej napisalas to Ty juz miala boya,a mnie ta przyjemnosc jeszcze nie spotkala;p;/

 

Jakbyś był gejem, to też by cie ta przyjemnośc nie omineła xD heheśmiechJoke

Witam

jakbym by to bym sie powiesil xD

Witam

wiem że nie jest łatwo bo ja też nie widze na jedno oko i tez nie mam nikogo ale ważne by byc pozytywnie nastawionym do zycia i usmiechniętym  :) wtedy ludzie lepiej nas postrzegaja, ja tam zawsze jestem uśmiechnięta mimo tego że na jedno oko nie widze na drugie -8 i jeszcze malutka jestem mimo wieku oo ->http://nasza-klasa.pl/profile/6724881     :)) pozdrawiam cieplutko

Witam

ale usmiech i nastawienie nie da nam drugiej polowki :p i think so

Witam

Witam

no może pomóc oczywiście :),chociaż mi jeszcze nie pomógł,ale kto wie :D może w przyszłości coś się wydarzy :)

Witam

Re: Witam


dodektrn:
jakbym by to bym sie powiesil xD

 

 Wątpię.

Witam

Offtop sie zrobil ze szok heheśmiech

Witam

Witam

no jasne ,ze to wszystko wina  Arkadjórza xD to nawet jego wina ze nie widzimy i ,ze nie mamy 2 polowki xD

Witam

Witam was bardzo sie ciesze ze znalazlam to forum ja mam 25 lat mam na imie Aska w wieku 5 lat siostra cioteczna skaleczyla mnie nozem  niestety operacja ktora przeszlam dawala 99% gwarancji ze bedzie dobrze jednak pech chcial ze 1 % wygral i w efekcie mam male oko straszne mam kompleksy w sumie mam juz meza i dziecko ale nigdy sie nie pogodze z moim wygladem to jest straszne co ja przerzylam majac tyle lat chamskie pytania typu CO CI SIE STALO? jak ja tego nie nawidzee ci ludzie nie maja za grosz zrozumienia dla tych co maja kompleks na tym punkcie nie widze na to oko nie moge zniesc tego wygladu leczylam sie na depresje to jest strasznie uciazliwe chociasz tez znam takie osoby ktore mi tego wrednego pytania nigdy nie zadaly mam dosc swojego wygladu mam nadzieje ze to sie zmieni i mam nadzieje ze bede miala w was oparcie serdecznie wszystkich pozdrawiam i dzieki za wszystko z gory!!!Fajnie ze mam z kim pogadac:)

Witam

a najgorsze byly te wyzwiska w dziacinstwie typu pirat cyklop itd matko ile ja sie wycierpialam wiecie co podziwiam tych ludzi co sie tego wygladu nie wstydza ale ja mam takie podejscie ze poprosu jak sie patrze na siebie to mi sie plakac chce oczywiscie na codzien tego oczka nie pokkazuje chodzi mi o to ze przez to oko mam bardzo niska samoocene albo pytanie mojej chrzesnicy cioiu gdzie  masz oko!czarna rozpacz aby sie pochlastac mam dosc:(

Witam

i zawsze sobie zadawalam to pytanie!Dlaczego ja? Dlaczego to mi przydarzylo? I wiecie co ze poprostu tak mialo chyba byc niestety tylko Dlaczego?

Wycie

Re: Witam


asiula1983-24:

i zawsze sobie zadawalam to pytanie!Dlaczego ja? Dlaczego to mi przydarzylo? I wiecie co ze poprostu tak mialo chyba byc niestety tylko Dlaczego?

Wycie

 

Witaj Asiu.

Na pytanie dlaczego nikt Ci nie odpowie. A dlaczego Ci się to przydarzyło, myślę że każdy tu na forum mógłby sobie zadać to pytanie. Ale czy warto, czy nie lepiej spróbować coś z tym zrobić. Na zdjęciach wydlądasz na szczęśliwą osobę i zapewne tak jest.

Pozdrawiam i trzymam kciuki abyś nabrała wiary w siebie.

Witam

asiula mam i mialem dokladnie takie same porblemy jak Ty ;p,no moze procz depresji ;].ale moim jednak najwiekszym dylematem jest to ,ze wmawiam sobie ze nigdy nie znajde 2 polowki;/

Witam

aha i chcialem jeszcze dodac ,ze jestes bardzo ladna,a nawet nie bardzo tylko jeszcze wyzej ;],wiec nie powinnas miec tylu kompleksow ;p,ale wiem to nie zalezy od wygladu tylko jak siebie akceptujemy etc;p.ja np nie lubie wychodzic na miasto bo wtedy wydaje m isie ze ludzie patrza sie na mnie jak na UFO ;]

Witam

Ja też przeżywam to samo, i nie umiem siebie zaakceptować i wiem że już żadna sztuczność natury nie zastąpi i kompleks pozostanie na zawsze. Juz tak EMO natura sie zrobiła we mnie że szok, wiecznie załamki.

Re: Witam


 

Witam

oj dziekuje wam wszystkim za te cieplutkie slowa ale wiecie to co ja przerzylam chamskiego od strony innych ludzi to przez to sie nie pogodze z tym wygladem nigdy ale zaczynam cos robic rzeby to zmienic mam nadzieje ze sie uda

Witam

powiem Ci asiula ,ze nieraz mi sie wydaje ze w zwiazku z mym urazem przeszedlem w zyciu wiecej niz nie jeden starszy ode mnie czlowiek ;p

ze mnie na szczescie nie szydza ludzie.w kazdym badz razie nigdy wprost nie doswiadczylem jakiejs niemilej sceny z wzwiazku z moim okiem,a jest to juz 11 rok jak nie widze na nie.

Witam

widzisz gdybym takich nieprzyjemnosci nie doswiadczyla to moze by mi bylo to latwiej zaakcetowac a tak to lipa........

Witam

no ja tez tego nie zaakceptowalem.trduno jest takie cos zaakceptowac.ale coz poradzimy.nikt nam wzroku nie zwroci.widocznie tak mialo byc.moze u mnie by sie cos zmienilo jakbym znalazl 2 polowke.a tak mam 18 l. i jestem sam ;p mlodzienczosc mi ucieka :(

Re: Witam


dodektrn:
no ja tez tego nie zaakceptowalem.trduno jest takie cos zaakceptowac.ale coz poradzimy.nikt nam wzroku nie zwroci.widocznie tak mialo byc.moze u mnie by sie cos zmienilo jakbym znalazl 2 polowke.a tak mam 18 l. i jestem sam ;p mlodzienczosc mi ucieka :(

 

 Mogę cię pocieszyć, bo ja swoją połówkę znalazłem w wieku 22 lat. Chyba że chodzi ci o tę inną połówkę ( ewentualnie może być 0,7:))

hej!

Cześć wszystkim:)

Jestem osoba widząca na jedno oko od urodzenia. Z powodu przebytego zapalenia powstała u mnie zaćma. Więc noszę sobie soczewkę ponieważ nikt nie chce sie podjąc operacji na moim oku, no i też do końca nie jest powiedziane ze efekt pooperacyjny byłby taki stuprocentowy.

Ale mój post skierowany jest w innym kierunku niz opowieść o mnie:)

A mianowicie niebawe jestem umówiona do doktora J.(tego wszech tu obecnego) na wizyte.Pisałam do niego maila i on mi uświadomił że jest taka możliwość wszczepienia soczewki protezowej(tzn. z czarną źrennicą do wnetrza oka)no i już byłam mu skłonna uwiezyć,ale po przeczytaniu paru opini na jego temet sama już nie wiem.ćzy na przykład nie wywale kolejnych trzystu zł i nic ztego nie bedzie (tak już miałam przy okazji wizyty w WA-WIE u doktora SZ).Pozatym jestem pod ciągła opieką okulisty,oczywiście prywatnie,który nigdy mi nie wspominał o takiej możliwości.Moje pytanie do Was, czy słyszeliście już może wcześniej o takim zabiegu?

Pozdrawiam:)

Re: Witam


Arek:
Ja też przeżywam to samo, i nie umiem siebie zaakceptować i wiem że już żadna sztuczność natury nie zastąpi i kompleks pozostanie na zawsze. Juz tak EMO natura sie zrobiła we mnie że szok, wiecznie załamki.

 

 Arek ja ci powiem tak ja przerzylam straszne chwile ale  bylo tez fajnie to chodzi o takich ludzi ze potrafia zrozumiec nie zadawac glupich pytan i chmskich przezwisk trzeba na chamowe reagowac chamowa szybko zamkna tacy nie rzyczliwi ryja bo inaczej sie nie da okreslic buziaki

Re: Witam


dodektrn:
asiula mam i mialem dokladnie takie same porblemy jak Ty ;p,no moze procz depresji ;].ale moim jednak najwiekszym dylematem jest to ,ze wmawiam sobie ze nigdy nie znajde 2 polowki;/

 

 nie mysl tak ja tez mam mniejsze oczko a na powodzenie nigdy nie narzekalam nie chce byc nie skromna ale duzo zalezy od tego jakim jestes czlowiekiem mysle ze to sa twoje kompleksy ja tez je mam tylko trzeba nauczyc sie z tym zyc mam teraz meza i dzicko i jest pieknie w relacjach z nimi poprostu uwierz w siebie i jezeli naprawde tak cierpisz z powodu swojego wyygladu to jakos to zatuszuj np wlosami sa teraz takie fryzurki modne co naprawde asymrtia sie sprawdza wiesz typ modela wloski na oczko i jest oki nic nie widac ja taka mam fryzurke i co??zla?:??

Witam

no u dziewczyn to fajnie wyglada :),ale u kolesia?:|,ja preferuje irokeza ;p nie wiem moze sie myle ;p

Witam

Witam

dokładnie ;p na mnie patrza jak na ufo :),ale czasem sa dni,ze wydaje mi sie ze sie nie patrza;p nie wiem czemu tak mam;].ze znajomymi sie normalnie gada,nic im to nie przeszkadza etc. tylko inny sa ciekawscy ;p
« poprzednie   | 1 | 2 |