MENU

Forum - Czesc

Czesc

Czesc

jestem nowa na forum...szukalam czegos o epiprotezie i znalazlam Was:)

Od 11lat nie widze na prawe oko,mialam toksokaroze, a potem odkleila mi sie siatkowka i wszystko zaniklo:(

mialam 2 operacje w niemczech ale nic nie pomogly:(

oko nie rosnie od dluzszego czasu i jest znacznie mniejsze, do tego wszystkiego robi mi sie zacma.

od 6 lat chodze z grzywka na oku,nienawidze tego, wstydze sie,krepuje i czuje gorsza od innych.

ostatnio przestalam nawet je malowac do pracy zeby nie musiec na nie patrzec.

chyba przechodze kryzys.

zastanawiam sie nad epiproteza.

Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie!!:) fajnie ze nie jestesmy sami!

Czesc

witaj, mariet :) fajnie, ze dolaczylas.

 ja rowniez nie widze na prawe oko i podobnie jak u ciebie, jest ono mniejsze od lewego. nosisz moze okulary?  zawsze mozesz miec "plusy" w prawym szkle :) zacme z tego, co wiem, mozna usuwac (w kazdym razie u mnie usuwano jedenascie lat temu). moge spytac, na czym polegaly operacje, ktorym sie poddalas?

arek pisal o soczewkach kosmetycznych, moze warto sie nad nimi zastanowic? ;)

 

pozdrawiam bardzo serdecznie! :)

Czesc

mi strasznie ucieka to oko...

nie nosze okularow..zawsze mialam nadzieje ze zaczna przeszczepiac galki oczne ale teraz wiem ze w najblizszym czasie to nie nastapi...

jestem zalamana...zaczynam sie zastanawiac czy za 10 lat tez bede chodzic z grzywka na oku:(

i do tego nie mam w nikim wsparcia, mama z tata zawsze powtarzaja ze sie rozczulam nad soba i ze inni maja gorsze problemy.

moja historia jest beznadziejna, zaczelo sie od uciekania oka,lekarz ktory jako pierwszy byl moim prowadzacym nawet nie sprawdzil mi dna oka(bylam wtedy w podstawowce) tylko kazal mi cwiczyc zeza(sciganie oczu w strone nosa) i dopiero jak zaczelo sie dziac wiecej(zaczela mi sie odklejac siatkowka) to inna doktor(ktora obecnie nazywam ciocia i jest moja lekarka) dala pomysl zeby jechac do niemiec.

 

tam probowali ratowac mi siatkowke czyli..nie wiem jak to nazwac "przymrazac"

ale nie powiodlo sie, za to zrosty jakie mi pozostaly po operacji-bol jest nie do zniesienia jak sie czyms zmecze:(

 

mam tez niemile wspomnienia z jedna sytuacja-jaka narosl mi sie zrobila w oku i musialam lezec przez dwa miesiace w jednej pozycji zeby przyrosla!

Czesc

z tymi przeszczepami galek ocznych to dla mnie istne science fiction, bardziej prawdopodobne juz mi sie wydaja w przyszlosci przeszczepy siatkowki...

moje oko tez ucieka-kiedys bardziej w strone skroni, teraz takze w strone nosa (szczegolnie, gdy dlugo czytam) :)

Czesc

Witaj Mariet :) przeczytałam twoje posty, żeby nei było widać mankamentu tego oczka możesz nosisz soczewke kolorową (o ile jest ono mniejsze od drugiego ale widać go tj otwiera się). Ja też mam te po operacji mniejsze mi się wydaje że dużo mniejsze ale ja np nie moge jeszcze epiprotezy bo okulsta mówiła że na epi jest za duże, więc jeśli tak jest u ciebie to możesz soczewke kolorową kosztuje 500-600 zł. Ja dodatkowo maluje oczy tak by nie było tak bardzo widać tzn. kreska u u góry (srebrna) biała wewnątrz i tuszuje dokładnie i to daje efekt że jest większe i podaje betatadrin na wybielenie. Pozdrawiam :).

Czesc

Viola a mogłabyś mi napisać gdzie zamawiasz soczewkę?

I czy twoja jest wraz z tęczówką czy tylko z sama źrennica?

Bo ja noszę taką z samą źrennica ale płacę za nia 1200!!

No i poszukuje miejsca w którym robią soczewki również z tęczówką ale

robione ze zdjęcia drugiego oka.Może masz jakieś namiary?

 Pozdrawiam:)

 

Czesc

Witam ja nosilam epi ale stwarzala taki dyskomford ze jej nosic nie moglam mialam takie uczucie jak bym miala ciagle cos w oku wiecie lzawilo mi Itd wypadek mialam w wieku 5 lat  teraz mam 26 i decyduje sie na zabieg usuniecia oczka i wszczepieniu implantu zabieg mam 2 czerwca mam nadzieje  ze bedzie oki pozdro dla was i dla super Violki buzki 3-majcie kciuki

Czesc

Mi moją soczewke zamawia teraz okulistka. Ja mam taką normalną zrenica  i teczówka, Kiedys też nie wiedziałam i szukałam w necie gdzie są znalazłam pracownie Vision w Warszawie ale wtedy zapłaciłam za nią 1000zł z jakies 3-4 lata temu, okulistka mi mówiła że i tak są tansze że przepłaciłam za nią, teraz zamawiam przez okulistke jest taniej płace 500-600zł. Ale mi akurat dobrze w Vision kolor dobrali i ten kolor jest ok dlatego zamawia mi już taką samą. Poszukaj w necie wpisz soczewki protetyczne znajdą ci się pracownie i powinny być ceny na pewną są tansze ja akurat trafiłam na Vision Pozdrawiam :)

Czesc

tak sie zastanawiam czy nie zrobic sobie operacji zeby to oczko tak nie uciekalo, zalozyc soczewke kolorowa...i zastanawiam sie czy nie ma cos tego typu jak szkla kontaktowe,tylko ze wieksze ktore wypelnilyby galke oczna??

wiecie cos moze na ten temat?