MENU

Forum - Witam

Witam

Witam

 Dopiero dziś  przypadkiem mozna by powiedziec się natknęłam na tą strone i jestem w szoku że jest tak wiele osób z takim problemem jak moj badz podobnym:) Do tej pory czułam sie jak odludek :(

Mam 23 lata i z tego co wiem nie widzę na lewe oko od ok 2 roku życia. choc odkryto wadę u mnie dopiero w wieku 4 lat i stwierdzono zeza którego mieli mi wyleczyć operacyjnie ale w szpidalu w dniu operacji stwierdzono że da sie ta wadę wyleczyc korekcja wzroku i niestety przez błedne myslenie wielu specjalistów pogorszająca sie utrate wzroku leczyłam noszeniem okularów:(. Dopiero od niedawna kiedy chciałam usunąć wade wzroku  laserowo wyzbyto mnie wszelkich nadzieji :( moje lewe oko nie widzi na 99 % i lekarze z przykrością powiedzieli ze nie ma szans nawet próby odzyskania w niewielkim stopniu wrzoku:( w kilku miejscach w których ubiegałam się o prace kiedy lekarz zrobił mi badania odmówił mi zgody na pracę na danym stanowisku :(

Bardzo żle sie czuje z moja wada  mimo iż widzę dobrze to jednak psychiczna świadomośc ze tak naprawde widzę jednym okiem jest okropna. wiedza o niej tylko najblizsi strasznie się tego wstydze. a dodatkowo mruże lub zamykam lewe oko mimowolnie bardzo czesto kiedy tylko przymrużam prawe oko i to wtedy mnie bardzo krepuje bo czuje się brzydsza :(

ciesze się ze znalazlam ta stronę bo teraz wiem że nie jestem sama :)

pozdrawiam wszystkich

 

p.s przepraszam za wszelkie błedy i pisownie :)

 

Witam

Ahhh. Nie ma co się smucić. Też jestem osobą jednooczną i do tego noszę grzywkę na niewidzącym oku :P I też z w-ch :D

Witam

 

 

Witam

Witaj z dnia na dzień jest nas co raz więcej :) Co do twojego problemu, wiem, że nie jest Ci łatwo, ale wiedz, że nie jesteś sama. Ja również nie widzę na jedno oko około 3 r. ż. zdiagnozowano u mnie zaćmę na prawym oku. Lekarze powiedzieli że muszę odczekać około do 16 r. ż. z operacją. Dziś mając 18 lat i będąc trzy miesiące po operacji wiem, że to czekanie było błędem. Nie widzę nadal i nie będę widzieć. Lekarze stwierdzili, że trzeba było operację robić od razu, a teraz jest za późno. Ten czas nie był dla mnie łatwy. Ja nie ukrywałam, że nie widzę, jeżeli mnie ktoś o to pytał. Na dzień dzisiejszy nic nie widać nie ma żadnej różnicy i nikt teraz się nawet nie domyśli, że nie widzę. Lecz świadomość, iż nigdy nie będę wiedzieć jak to jest  widzieć na obojga oczu jest przygnębiająca. Jednak ja nie poddaję się i nie myślę o sobie jako gorszej tylko przez to, że nie widzę na jedno oko. Tobie życzę ogromnej siły psychicznej wytrwałości, cierpliwości i zmiany nastawienia. Trzymam za Ciebie mocno kciuki i życzę Ci powodzenia w dalszym życiu. :)

                                                                               

Witam

Witam :)