MENU

Forum - Witam Wszystkich!!

Witam Wszystkich!!

Witam Wszystkich!!

.Trafiłem na tą stronkę przez przypadek, ale myślę że będę ją czesto odwiedzał że względu na cenne i pomocne informacje.

 Jestem po 4 operacjach oka. Zaczeło się w wieku 19 lat od odwarstwienia siatkówki ( nie znana jest przyczyna), przyłozenie, ponowne odwarstwienie, przylożenie i tak w kółko z marnym skutkiem.

Obecnie mam 28 lat i efekt jest taki, że widzę na to oko bardzo slabo, a do tego przez ingerencję chirurga oko jest mniejsze, przekrwoine i nie wygląda dobrze co powoduje u mnie dyskomfort psychiczny.

 Gdybym wiedział że będzie taki rezultat nie pozwoliłbym na te wszystkie operacje, byłbym teraz ślepy na jedno oko, ale wizualnie mailbym piękne oczko :)

Każda kolejna operacja może prowadzić do zaniku galki ocznej. O rezultatach poprawijących widzenie nie mam już co marzyć.

Z informacji jakie uzyskuje od róznych lekarzy wynika ze nawet jakby ktoś idealnie mi przyłozyl siatkówkę albo wynalezionoby/sklonowano siatkówkę dla mnie to i tak oko nie bedzie widzieć ze względu na zanik nerwu wzrokowego.

Dodam jeszcze ze czasami oczko potrafi "nakierowywać" się trochę w inne miejsce niż patrzy zdrowe oko. Uświadomił mnie o tym jeden znajomy i mam przez to niemałą dolinę.

Teraz skupiam się na tym żeby oko estetycznei wyglądało dobrze, strasznie mnie to rozprasza np. podczas rozmowy z drugą osobą. Zamaist skupiać się na rozmowie myślę o tym paskudnym oku.

Może wyolbrzymaim problem ale nie jest łatwo.

To na tyle na początek... :)

 

pozdrawiam

tomek 

 

 

Witam Wszystkich!!

czesc Tomek

 Wiem co to znaczy gdy trudno skupic sie na rozmowie z kims bo mysli sie jak sie wyglada. Rozumiem Cie. Ja bym wiele dala zeby moc spojrzec komus prosto w oczy bez niepokoju. 

Nie mozna jednak sie poddawac. Ludzie lubia nas i kochaja takich jacy jestesmy. 

Witam Wszystkich!!

Witajcie!   Po lekturze forum przekonacie sie, ze wielu juz tu pisalo, ze zamiast skupic sie na rozmowie z drugim czlowiekiem to sie mysli o swoich oczach.  Pozdrawki!

Ja przy swoich problemach z siatkowka zostalam skierowana do prof. Nawrockiego w Lodzi.  Probowali ale nic nie dalo sie zrobic .  Pozdro!!

Witam Wszystkich!!

No wlasnie. Ja tez konsultowalam szczegolowo to z Prof Pecold w Poznaniu i stwierdzono ze nie mozna naprawic mojego oka. Mam sie cieszyc ze nie jest jeszcze tak zle. Inni maja gorzej. Tak mi powiedziano ale to mnie tylko dobilo.

Mam zamiar raz jeszcze podjac sie badan. Moze cos sie od tej pory zmienilo w koncu medycyna rozwija sie w szybkim tempie.Perskie oko