MENU

Forum - Błyski w oku... Co to takiego?

Błyski w oku... Co to takiego?

Błyski w oku... Co to takiego?

Dzisiaj zauważyłam dziwne błyski w oku, którym widzę. Coś jakby błyski pioruna pojawiające się na obrzeżu pola widzenia. Czy to coś poważnego? Na tym dobrym oku mam wadę -5 dpi i ostatnio widzę jakby za mgłą (w soczewce, w okularach normalnie). Dodam, że jestem niskociśnieniowcem (baaardzo) i może to ma jakiś związek?

Błyski w oku... Co to takiego?

Musisz iść do okulisty i to najlepiej specjalisty od siatkówki!!

Błyski w oku... Co to takiego?

Ale że co? Dzisiaj też to miałam (rano). Teraz już nie. U okulisty byłam we wrześniu, przebadała mnie dokładnie i nic nie znalazła....

Błyski w oku... Co to takiego?

  Witam, mam to samo od bardzo dawna.Pytałam okulisty to powiedział że przyczyną może być nawet drobne zwyrodnienie kręgosłupa i stąd te błyski.

Błyski w oku... Co to takiego?

Jak się zastanowiłam to rzeczywiście - ja też mam to od dawna, chociaż rzadko się ujawnia.

A może ma to jakiś związek z migreną oczną? 

Błyski w oku... Co to takiego?

Te blyski to podobno albo zapowiedzi zblizajacej sie migreny ocznej albo "TO'  towarzyszy bolowi glowy.  Takie wyjasnienie otrzymalam od okulistki.  Zaznaczam , ze moje obuoczne kolezanki nie noszace nawet okularow tez takie maja.

Gdzies tez slyszalam, ze to zjawisko moze towarzyszyc poczatkom jaskry ale tego mi nikt fachowo nie potwierdzil.