MENU

Forum - SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEWKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Witam,

Dla zainteresowanych podaję adres strony firmy która znajduje się w Nowym Yorku i która zajmuje się produkcją soczewek protetycznych i kosmetycznych:

 

http://www.customcontacts.com/contacts/cosmetic-lenses.html

 

 Jeżeli komuś uda się załatwić taką soczewkę proszę o kontakt i informację jak to zrobił ( e-mil: asiunia444@wp.pl)

Ja już od roku staram się to załatwić proszę lekarzy, ludzi którzy mieszkają w NY i niestety nikt nie chce mi pomóc. Ostatnio dzwoniłam do tej firmy i wysłałam im wszelkie informacje o soczewce (zamówienie z wymiarami i pieczątka lekarza okulisty, zdjęcia tęczówki zdrowego oka, nawet starą soczewkę której kolor był idealnie dobrany) niestety mam wrażenie że i tak mimo wszystko nie uda mi się tego załatwić. Sama przesyłka kosztowała mnie 150 zł, a teraz jak do nich dzwonie to albo nie ma tej Pani do której to wysłałam , albo jak jest to mówi że nie ma czasu " proszę zadzwonić w innym terminie". Koszt takiej soczewki jest bardzo drogi bo kosztuje od 750 do 850 dolarów + 60 dolarów przesyłka. Udało mi się już uzbierać taka kwotę , ale niestety wciąż czekam....

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to można załatwić?

Pozdrawiam i życzę szczęścia w nowym roku!

 

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Ja kupiłam taką soczewkę (z czarna źrenicą i przezroczystą tęczówką) u siebie w mieście w dobrym salonie optycznym. Producentem jest Ciba Vision więc może łatwiej zwrócić sie po prostu do dystrybutora tej firmy w Polsce. Kosztowała mnie ok. 400zł. Też jest robiona na zamówienie i trzeba na nią troche poczekać. Musiałam wczesniej wpłacić tylko 100zł zaliczki.800 dolarów to jakaś abstrakcja. Poszukaj dobrego salonu optycznego albo jakiegoś "obrotnego" lekarza, który Ci taką soczewkę sprowadzi. Naprawde nie jest tow Polsce możliwe.

Re: SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ


Venee:
Ja kupiłam taką soczewkę (z czarna źrenicą i przezroczystą tęczówką) u siebie w mieście w dobrym salonie optycznym. Producentem jest Ciba Vision więc może łatwiej zwrócić sie po prostu do dystrybutora tej firmy w Polsce. Kosztowała mnie ok. 400zł. Też jest robiona na zamówienie i trzeba na nią troche poczekać. Musiałam wczesniej wpłacić tylko 100zł zaliczki.800 dolarów to jakaś abstrakcja. Poszukaj dobrego salonu optycznego albo jakiegoś "obrotnego" lekarza, który Ci taką soczewkę sprowadzi. Naprawde nie jest tow Polsce możliwe.

 

 

Czy mogłabyś dać namiary na ten salon u siebie w mieście. jakiś adres stronki, numer kontaktowy?

Ja teraz mam soczewkę z Cibia Vision, ale z kolorową tęczówką i powiem szczerze ze nie narzekam, ale kolor i tak mimo wszystko w stosunku do pierwszej soczewki jaka miałam z Cibi jest nieadekwatny do koloru tęczówki mojego zdrowego oka i bardzo się różni. Niestety teraz już ta firma tych soczewek nie produkuje (mam na myśli soczewki ręcznie malowane) miałam ją około 3-4 lat temu i później zaprzestali ich produkcji. U mnie w mieście byłam już u tylu specjalistów i każdy mówi że nie może mi pomóc.Jak zamawiałam pierwsza soczewkę(te której juz nie produkuja to płaciłam 1200zł), później jak zaprzestali ich produkcji to zamówiłam z innej firmy Vision cooper jakos tak i była fatalna zepsuła sie po 4 miesiacach, a kolor miała błekitny , a  przy moim szaro niebieskim kolorze oczu to była totalna pomyłka(koszt 900zł). Później takiej znajomej udało mi się załatwic ponowie z Cibia vison, ale ona mi to załatwiała w USA, ale juz inną troche i znów ten kolor nienajgorszy, ale bardzo widoczna różnica(koszt220 dolarów). a teraz juz sama nie wiem co robić....ta znajoma powiedziałże to za duzo załatwiania i że mi więcej nie pomoże. Znalazłam tylko ta firme w Nowym Yorku. Z załączonych na stronce obrazków widac że fajnie robią te soczewki. Ale jak to zamówić, nie wiem już sama. najgorzej ze wysłałam im stara soczewke ta z perfekcyjnie dobranym kolorem i nie wiem nawet czy ja odzyskam.

 

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Mam pytanie odnośnie noszenia takiej soczewki, czy ona nie sprawia jakiś problemów, zapaleń, bólów itd? .

Re: SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ


PawelL1988:
Mam pytanie odnośnie noszenia takiej soczewki, czy ona nie sprawia jakiś problemów, zapaleń, bólów itd? .

 

 Jezeli chodzi o mnie to mi nie sprawia mi zadnych problemow . czasem moze jak oko jest zmeczone to czuje lekki dyskomfort ale ogolnie jest ok. Powiem szczerze ze to zalezy od rogowki, bo jezeli jest mocno zdeformowana to taka soczewka moze byc niewygodna, ale mysle ze najpierw powinien ocenic to lekarz.Zapalenie spojowek mialam raz w zyciu, ale to z mojej winy bo termin soczewki juz sie skonczyl a ja wciaz nosilam i sie dorobilam sama na wlasne zyczenie. Polecam stosowanie kropelek przy dlugim dziennym noszeniu soczewki,  szczegolnie w zadymionych pomieszczeniach i warunkach sprzyjajacych wysychaniu oka. Ja mam teraz takie bez recepty "Refresh" do kupienia w aptece. mozna je stosowac na soczewke i fajnie nawilzaja galke oczna.

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

witam

ja mam soczwke kontaktowa z czarna zrenica i super dobrana teczowka oraz jest czarna od spodu aby nie przeswitywalo bielmo, Jestem z niej bardzo zadowolona do ok 8 lat zamawiam ja w salonie w warszawie koszt ok 1100 zl w zaleznosci do stawki funta bo sprowadzana jest z anglii ale maja tez spory wybor na miejscu. adres www.okulisci.biz.pl polecam dr. szymanka. 

Pozdrowienia z Białegostoku:)

Re: Re: SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ


mlodaaa20:

Venee:
Ja kupiłam taką soczewkę (z czarna źrenicą i przezroczystą tęczówką) u siebie w mieście w dobrym salonie optycznym. Producentem jest Ciba Vision więc może łatwiej zwrócić sie po prostu do dystrybutora tej firmy w Polsce. Kosztowała mnie ok. 400zł. Też jest robiona na zamówienie i trzeba na nią troche poczekać. Musiałam wczesniej wpłacić tylko 100zł zaliczki.800 dolarów to jakaś abstrakcja. Poszukaj dobrego salonu optycznego albo jakiegoś "obrotnego" lekarza, który Ci taką soczewkę sprowadzi. Naprawde nie jest tow Polsce możliwe.

 

 

Czy mogłabyś dać namiary na ten salon u siebie w mieście. jakiś adres stronki, numer kontaktowy?

Ja teraz mam soczewkę z Cibia Vision, ale z kolorową tęczówką i powiem szczerze ze nie narzekam, ale kolor i tak mimo wszystko w stosunku do pierwszej soczewki jaka miałam z Cibi jest nieadekwatny do koloru tęczówki mojego zdrowego oka i bardzo się różni. Niestety teraz już ta firma tych soczewek nie produkuje (mam na myśli soczewki ręcznie malowane) miałam ją około 3-4 lat temu i później zaprzestali ich produkcji. U mnie w mieście byłam już u tylu specjalistów i każdy mówi że nie może mi pomóc.Jak zamawiałam pierwsza soczewkę(te której juz nie produkuja to płaciłam 1200zł), później jak zaprzestali ich produkcji to zamówiłam z innej firmy Vision cooper jakos tak i była fatalna zepsuła sie po 4 miesiacach, a kolor miała błekitny , a  przy moim szaro niebieskim kolorze oczu to była totalna pomyłka(koszt 900zł). Później takiej znajomej udało mi się załatwic ponowie z Cibia vison, ale ona mi to załatwiała w USA, ale juz inną troche i znów ten kolor nienajgorszy, ale bardzo widoczna różnica(koszt220 dolarów). a teraz juz sama nie wiem co robić....ta znajoma powiedziałże to za duzo załatwiania i że mi więcej nie pomoże. Znalazłam tylko ta firme w Nowym Yorku. Z załączonych na stronce obrazków widac że fajnie robią te soczewki. Ale jak to zamówić, nie wiem już sama. najgorzej ze wysłałam im stara soczewke ta z perfekcyjnie dobranym kolorem i nie wiem nawet czy ja odzyskam.

 

 

 witaj  młoda!!  ja dam ci namiar na soczewke  do krakowa  do doc.Grabowski na ulicy florjańskiej  w  krakowie,koszt  jest 2  tys, ładnie  robią, ja mam od  niego on  ma  chyba  z  tej firmy costum , bynajmniej  jest  dosć  łądnie  namalowana,jak coś  to się  odezwij  na  sarkanowak@interia.pl

Re: SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEWKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ


mlodaaa20:

Witam,

Dla zainteresowanych podaję adres strony firmy która znajduje się w Nowym Yorku i która zajmuje się produkcją soczewek protetycznych i kosmetycznych:

 

http://www.customcontacts.com/contacts/cosmetic-lenses.html

 

 Jeżeli komuś uda się załatwić taką soczewkę proszę o kontakt i informację jak to zrobił ( e-mil: asiunia444@wp.pl)

Ja już od roku staram się to załatwić proszę lekarzy, ludzi którzy mieszkają w NY i niestety nikt nie chce mi pomóc. Ostatnio dzwoniłam do tej firmy i wysłałam im wszelkie informacje o soczewce (zamówienie z wymiarami i pieczątka lekarza okulisty, zdjęcia tęczówki zdrowego oka, nawet starą soczewkę której kolor był idealnie dobrany) niestety mam wrażenie że i tak mimo wszystko nie uda mi się tego załatwić. Sama przesyłka kosztowała mnie 150 zł, a teraz jak do nich dzwonie to albo nie ma tej Pani do której to wysłałam , albo jak jest to mówi że nie ma czasu " proszę zadzwonić w innym terminie". Koszt takiej soczewki jest bardzo drogi bo kosztuje od 750 do 850 dolarów + 60 dolarów przesyłka. Udało mi się już uzbierać taka kwotę , ale niestety wciąż czekam....

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to można załatwić?

Pozdrawiam i życzę szczęścia w nowym roku!

 

 ja  tą stronkę  już dawno znalazłam  z  tą  firmą

customcontacts oni są  ze  Stanów  Zjednoczo nych,  pisałam meaila  do  nich  i  odpisali  mi  że  muszę  przyjechać do  StnaówZ.(nawet  bym mogła  jechać),  ewentualnie szuakć  okuliste   w  polsce i on  żeby  współpracował  z nimi, ale  polecam Ci  naprawdę  d.Grabowskiego  w  Krakowie, on  załatwia  całkiem  namalowane  soczewki  jak  te ,czyli  ładnie  namalowane ,nawet  bym  powiedzila  ż e to  samo  jest ,bo  tutaj  widzisz  na zdjeciach, z  tym że  drogo  2  tys!  ja  mam   od  niego  jestem zadowlona  a też mialam problemy  wlasnie  takie  żeby  była  jak najlepeij  namalowana!!

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

http://www.optyk-bialystok.pl/

Tam zamawiałam soczewkę i miałam konsultację u dr Możdżyńskiej. Nie wiem tylko jak z wyborem soczewek z kolorową tęczówką. Ciba robi chyba tylko kilka kolorów

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Witam,

Czy ktoś z Was zna miejsce, gdzie można w Polsce zamówić soczewkę ręcznie malowaną na wzór zdrowego oka?

Mierzyłam dzisiaj kilka takich soczewek z gotowych wzorów tutaj:http://www.okulisci.biz.pl/strona-glowna/soczewki/29-soczewki-protetyczne.html

Ogólnie sympatycznie i profesjonalnie, ale nie satysfakcjonował mnie mój wygląd w żadnej z tych soczewek. Może mam jakiś trudny kolor. Za każdym razem źrenica się za mocno 'odcinała', poza tym oko na które miałam wypadek jakiś czas temu poleciało trochę na zewnątrz i jestem zezowata. Jak pytałam kilku osób którym ufam, to niektórzy widzą tego zeza, niektórzy nie, ale na pewno jest, a soczewka właśnie uwypukliła to wrażenie + wrażenie sztuczności. no nie wiem, dla mnie ten rysunek tęczówki był jakoś tak cyfrowo stworzony. Myślę, że taka ręcznie malowana na wzór zdrowego oka byłaby lepsza. 

Umówiłam się tak, że przyjdę za dwa tygodnie i sprawdzę jeszcze jeden kolor i wezmę ze sobą kogoś kto by mi doradził, bo może nie umiem złapać dystansu, ale jak widziałam te soczewki na stronie z Nowego Jorku, do której linka tutaj ktoś wkleił to byłam zachwycona efektem "po", a u siebie póki co wolę swoją bliznę. 

Pozdrawiam :)

 

Re: Re: SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEWKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ


customcontacts oni są  ze  Stanów  Zjednoczo nych,  pisałam meaila  do  nich  i  odpisali  mi  że  muszę  przyjechać do  StnaówZ.(nawet  bym mogła  jechać),  ewentualnie szuakć  okuliste   w  polsce i on  żeby  współpracował  z nimi, ale  polecam Ci  naprawdę  d.Grabowskiego  w  Krakowie, on  załatwia  całkiem  namalowane  soczewki  jak  te ,czyli  ładnie  namalowane ,nawet  bym  powiedzila  ż e to  samo  jest ,bo  tutaj  widzisz  na zdjeciach, z  tym że  drogo  2  tys!  ja  mam   od  niego  jestem zadowlona  a też mialam problemy  wlasnie  takie  żeby  była  jak najlepeij  namalowana!!

 

 Mam pytanie, czy u doktora Grabowskiego w Krakowie te soczewki są robione na wzór zdrowego oka, czy tylko dobierane z gotowych, żeby były dość podobne?

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

http://www.fxeyes.com/fxstore/shop/category.aspx?catid=3

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Arek

Te do których linka wkleiłeś też chyba nie są na wzór zdrowego oka, tylko jest po prostu duży wybór :)

A tutaj jest na wzór i efekt u większości osób jest super:

http://www.customcontacts.com/contacts/cosmetic-lenses.html

Może jak będę mieć przypływ gotówki polecę do Niu Jorku po taką soczewkę ;) ? Wolałabym w Pl, ale jak się nie da...

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Ale robia tez na wzór oka, pisałem do nich emaila, wystarczy  wysłać pomiary, pare zdjęć oka w różnych światłach, i opisac co chcemy, czyli uwzglednic tez zeby była źrenica tez namalowana :)

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

nie ma nic w Polsce?

też chyba będę zainteresowany taką soczewka. 

Problem tylko nie wiem czy nie będzie powodować podrażnień, nie mam wymiarowego oka, i no małą dziurę, 

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Ja tez wlasnie nie nosze, z racji iz oko szybko robilo sie czerwone i pielko, wraźliwe po operacjach

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Arek, dzięki za odpowiedź. Czyli mam temat do przemyślenia ;)

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

hmm a okulista, ktory dobiera soczewke nie potrafi powiedziec po zbadaniu oka, czy noszenie soczewki protetycznej ma sens wlasnie ze wzgledu na wrazliwosc oka i tego, ze moze byc podraznione czerwone itp. bo juz teraz sa z okiem takie problemy??

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Jedna z osob pisala o soczewkach protetycznych wykonywanych w Krakowie, wyslalam do nich maila, koszt 2.000, firma Cantor-Nissel, jest mozliwosc fotograficznego doboru koloru, czas uzytkowania 1-2 lata

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Blush, Ale czy możliwość fotograficznego doboru koloru znaczy, że na podstawie zdjęcia oni wybierają najbardziej podobny kolor z gotowych soczewek, czy mogą też zrobić taką soczewkę na wzór konkretnego oka? mi zależy na soczewce robionej na wzór zdrowego oka, bo wiadomo, że rysunek każdej tęczówki jest inny i jak mierzyłam takie gotowe, to efekt był niezadowalający.

 

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

I czy mogłabyś mi podać telefon do tego gabinetu w Krakowie, jakoś nie mogę znaleźć ich strony, tylko w jakichś panoramach firm, a tam akurat brakuje telefonu.

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Przepraszam. Już znalazłam:

www: www.voit.pl

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Widze, ze sama juz znalazlas strone internetowa:) Mam nadzieje, ze dowiesz sie czegos wiecej i podzielisz informacjami:) Pisalam do nich jedynie maila i tez zastanawiam sie czy to co odpisali  'fotograficzny dobor koloru' odnosi sie do tego, ze dobieraja na wzor konkretnego oka, a moze tylko przyblizony kolor Chcialam pojechac do Krakowa i zobaczyc jak to wyglada na miejscu, ale aktualnie nie moge...Pozdrawiam :)

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Dostałam wstępną odpowiedź:

Soczewki protetyczne dla Pani (kopia fotograficzna) firmy Cantor&Nissel, koszt 2000 PLN, czas realizacji 4 tygodnie.

czyli z tego zrozumiałam, że na wzór :) 

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Rozumiem ta odpowiedz tak samo jak Ty:) Ciesze sie, ze wykonuja tam takie soczewki i na pewno zrobie u nich moje nowe oko ;)

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

hej wszystkim, ja kupiłam soczewkę u grabowskiego w krakowie ze zrenica na wzó mojego drugiego, zapłąciłam 2000 zł, no i moze byc, dodam ze mam niebieskie oko., ciezko jest dobrac mysle do tego koloru soczewke ogolnie, 

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

szkoda, ze tylko 'moze byc' sadzilam, ze jesli fotograficznie dobieraja kolor to soczewka powinna byc prawie idealnym odwzorowaniem oka zdrowego, nie wiem czy to efekt photoshopa, zaklamania kolorow czy tez czegos innego ale to, co ogladam na niektorych stronach pokazuje, ze oko wyglada tak super, ze nie mozna odroznic ktore jest zdrowe, a ktore nie, moze to jakies super soczewki protetyczne, kolor ma pewnie znaczenie, ale nie az tak zeby wygladalo to tylko na 'moze byc', ciekawe jak to bedzie u mnie...

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

i jak jest?zamówiłeś? jesli chcesz napisz do mnie na gg 11428764 , to  napisze wiecej szczegółów :)

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

w sobote odebralam soczewke w Krakowie. jest swietnie dobrana. udalo sie za drugim razem. za pierwszym kolor byl zbyt intensywny w stosunku do zdrowego oka. tutaj podziekowanie dla dr Grabowskiego, ktory 'upieral sie', ze mamy uzyskac efekt optymalny, a nie 'moze byc' ;) narazie boje sie jej nosic bo jak mam zalozyc to trzesa mi sie rece, chociaz w gabinecie zrobilam to za pierwszym razem. pewnie to problem psychologiczny i kwestia oswojenia ze zmiana. 

jestem pelna podziwu dla profesjonalizmu dr Grabowskiego a przede wszystkim cierpliwosci, ludzkiego ciepla i umiejetnosci stworzenia przyjaznej atmosfery Uśmiech

czas oczekiwania - 4 tyg. ja czekalam 8 (kolejne 4 na poprawienie koloru)

Pozdrawiam Uśmiech

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

jeszcze jako ciekawostke, ktora komus jednak moze sie przydac chcialam dodac, ze sa takze soczewki korygujace zeza. ja mam lekkiego zeza rozbieznego. po niecalych trzydziestu latach od utraty wzroku w prawym oku, oko troche 'odbieglo'. narazie zdecydowalam sie na zwykla nie korygujaca zeza. moze w przyszlosci. do epiprotezy, ktora mi bez sensu polecil jeden okulista trzeba miec mniejsze oko niz zdrowe.

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Juz poradzilam sobie z zakladaniem tej soczewki i jest naprawde wygodna Uśmiech

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

co ile taką soczewke trzeba wymieniać?

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Podobno rok taka soczewka wytrzyma ...

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Witam serdecznie wszystkich :) Poczytałam Wasze posty i sama dochodzę do wniosku, że nasz kraj nie za bardzo ma się czym "poszczycić", jeżeli chodzi o takiego typu soczewki a raczej ich sprowadzanie(bo o produkcji mowy raczej nie ma...)Sama aktualnie czekam na kontakt od dr Grabowskiego z Krakowa. Mam dość duży kłopot z dobraniem takiej soczewki z racji małoocza i niekształtnej rogówki. USA nie posiada tak małych rozmiarów, czekamy na kontakt z Włoch.Ale zobaczymy, jestem dobrej myśli :) Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i życzę przyjemnego zbliżającego się weekendu!

SOCZEWKI PROTETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKA I CZARNĄ ŹRENICĄ LUB SOCZEKI KOSMETYCZNE Z KOLOROWĄ TĘCZÓWKĄ

Witam,

Jeśli ktoś z Państwa nadal poszukuje soczewki protetycznej to informuje, że taki produkt jest już dostępny w Polsce Do wyboru jest aż 30 kolorów tęczówek z czarną źrenicą lub bez, o kilku różnych średnicach tęczówki i źrenicy oraz o szerokim zakresie parametrów BC i samej średnicy soczewki. Soczewki są nowością szwajcarskiego producenta indywidualnych soczewek kontaktowych SwissLens i dobierane są przez specjalistów współpracujących z firmą. Jestem optometrystą klinicznym, tego typu soczewki dobieram w Gdańsku, w salonie optycznym Main Optic. Chętnie udzielę dodatkowych informacji (go.zukowska@gmail.com)