MENU

Forum - Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne

Witam .Warto już pomyśleć o wyjazdach na turnusy rehabilitacyjne dlatego chciałabym się dowiedzieć o turnusach organizowanych z pobytem nad morzem.Podzielcie się wrażeniami z pobytu  i napiszcie gdzie warto wyjechać .

Turnusy rehabilitacyjne

http://www.zuris.pl/  To strona organizatora turnusow- podejrzewam ze zaktualizuja na koniec stycznia albo pocz lutego.    W Ustroniu Morskim jest osrodek przystosowany dla niewidomych  woj zachodniopomorskie niedaleko Kolobrzegu.

Turnusy rehabilitacyjne

to znaczy ze jak ja mam implant i na nim epi to tez moge na taki t6urnus pojechac?i jeszcze jedno pytanko czy to jest bezplatnie?i jak to sie zalatwia?

Turnusy rehabilitacyjne

Asia, tylko jesli masz przyznana grupe niepelnosprawnosci.

Turnusy rehabilitacyjne

juz doczytalam one nie sa bezplatne a szkoda szkoda

Turnusy rehabilitacyjne

no mam przyznany stopien umiarkowany to mi sie nalezy czy e tam?

Turnusy rehabilitacyjne

Dziękuję za link,bardzo przydatny.Moi drodzy,czy ktoś z Was wybiera się na turnus.

Turnusy rehabilitacyjne

Na  czym polegają te turnusy rehabilitacyjne?

Mam pierwszą grupę, ale nigdy na takim turnusie nie byłam.Wydawało mi się , że jeżeli oko nie widzi to nie da się go zrehabilitować.

Był ktoś z Was na takim turnusie?

Proszę o podzielenie się wrażeniami z pobyt, bo bardzo mnie ciekawi ta rehabilitacja

.Dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów Magda

Turnusy rehabilitacyjne

Ja bylam kilka razy na turnusach i nikt mi tam oka nie rehabilitowal  tylko odbylam rozne cwiczenia masaze na kregoslup itp.  Polecam najblizsze oddzialy PFRON tam sie dokumenty wybiera i wszystko powiedza.   Mozna poszukac turnusow 7 dniowych na zakonczenie bierzemy fakure i odliczamy w najblizszym zeznaniu podatkowym.   Do tego Pefron-u to szybko radze bo tam ponoc obowiazuje zasada kto pierwszy ten lepszy.    Ja na swoje turnusy jezdzilam z zakladu pracy  chronionego oczywiscie.

Turnusy rehabilitacyjne

Witam, ja mam już zarezerwowane miejsce w ośrodku "Contessa" w Dziwnówku. Odpłatność w moim przypadku bierze na siebie zakład w którym pracuję a jest tego 1442 zł. Pani z biura turystycznego w którym załatwiałam wyjazd mówiła że przychodzą osoby, które starają się o dofinansowanie z PFON-u i skarżą się , że dostają odmowy. Podobno brakuje pieniędzy. Smutne to.

Re: Turnusy rehabilitacyjne


elwiraks:
Witam, ja mam już zarezerwowane miejsce w ośrodku "Contessa" w Dziwnówku. Odpłatność w moim przypadku bierze na siebie zakład w którym pracuję a jest tego 1442 zł. Pani z biura turystycznego w którym załatwiałam wyjazd mówiła że przychodzą osoby, które starają się o dofinansowanie z PFON-u i skarżą się , że dostają odmowy. Podobno brakuje pieniędzy. Smutne to.

 

 Witam .Ostatnio byłam w pup i tam mnie zapytano czy nie chce skorzystac ze szkolen :jak sobie radzic z chorobą i relacje rodzinne --,,psychologia"

oraz...zaproponowano mi wyjazd na 3 dni narazie nie moge ale jest grupa ,która jedzie  do Ośrodka z PEFRON.Zależy to ile jest tej unnijnej kasyw budzecie PEFRON  danej miejscowosci.Pozdrawiam

Re: Turnusy rehabilitacyjne


elwiraks:
Witam, ja mam już zarezerwowane miejsce w ośrodku "Contessa" w Dziwnówku. Odpłatność w moim przypadku bierze na siebie zakład w którym pracuję a jest tego 1442 zł. Pani z biura turystycznego w którym załatwiałam wyjazd mówiła że przychodzą osoby, które starają się o dofinansowanie z PFON-u i skarżą się , że dostają odmowy. Podobno brakuje pieniędzy. Smutne to.

 

 Czy pracujesz w ZPCHR ?  bo u mnie w pracy zapowiedziano ze od tego roku ze wzgledu na inny podzial dostepnych srodkow finansowych nie bedzie juz turnusow dla pracownikow.

Re: Re: Turnusy rehabilitacyjne


ronia 73

 

 Czy pracujesz w ZPCHR ?  bo u mnie w pracy zapowiedziano ze od tego roku ze wzgledu na inny podzial dostepnych srodkow finansowych nie bedzie juz turnusow dla pracownikow.

 

Dokładnie, wprawdzie w nazwie mamy już tylko Z o.o. ale nadal jesteśmy ZPCHR.  

Natomiast sam wyjazd załatwiałam sobie przez biuro podróży. ( Ale pieniądze za mój pobyt przesyła zakład ze środków PFRON)

 

 

Turnusy rehabilitacyjne

Czy ktoś z forum wybiera się na turnus rehabilitacyjny w okolice Gdańska ?

Turnusy rehabilitacyjne

Chciałbym się przejechać na taki turnus rehabilitacyjny. Ale chce jechać prywatnie ( 100% płace ja). Czy mogę potem cały koszt turnusu odliczyć sobie przy wypełnianiu PITu w przyszłym roku?

Czy dojazd tez moge sobie odliczyc?

 

Mam lekki stopień.

Turnusy rehabilitacyjne

ja byłem w ustce- polecam o dziwo pogoda dopisała ; )