MENU

Forum - Widzenie Obuoczne i konsekwencje jego braku

Widzenie Obuoczne i konsekwencje jego braku

Widzenie Obuoczne i konsekwencje jego braku

witam mam 21 lat w 2008 roku skonczylem szkolę na kierunek "operator obrabiarek skrawajacych" z bardzo wysokimi wynikami . w grudniu tamtego tez roku poszedlem zrobic badania do lekarzamedycyny pracy ktory stwiedzil brak widzenia obuocznego. w roku 2010 (listopad) poszedlem do innego lekarza celem zrobienia badan do prawa jazdy kategorii C , CE i ów  lekarz nie stwierdzil u mnie  takiej wady . kilka dni temu dostalem oferte pracy w jednym z najwiekszych koncernow oponiarskich w olsztynie tzn michelin polska i wybralem sie na badanie . trafilem na lekarza u ktorego bylem w 2008 roku i uzyskalem spiewke " co to sa za wyniki jak pan to zrobil ze ma pan prawojazdy  na samochody ciezarowe przecierz panu powiedzialam ze nie moze pan" wiec ja jej jep wyniki "to nie mozliwe" i powiedziala ze zrobi mi jeszcze raz badania po swojemu i jesli jej wyjdzie to co w 2008 roku zabierze mi prawojazdy i niedopusci mnie do pracy na stanowisku tokarza . czy moze cos takiego wykrecic?? ponadto chcial bym dodac ze sam po sobie czuje i po badaniu u niezaleznego okulisty stwierdzil ze jak sie skoncentruje i uspokoje to widzenie obuoczne mam ale jak tylko sie zdenerwoje tak wszystko przepada i nie widze tego co powinienem . prosil bym aby ktos doradzil mi co zrobic jak pojde we wtorek znow do tej malpy i na sam jej widok sie denerwoje . a od tego zalkezy wszystko co mam bo jak mnie nie dopusci do pracy szkola doswiadczenie i prawko pujda w h...

 

na stereotescie tno jak sie uspokoje widze wszystko do przedostatniego poziomu czyli do VI na VII 

 

z gory dzieki i pozdrawiam wsztstkich

 

krystian

Re: Widzenie Obuoczne i konsekwencje jego braku

... jesli jej wyjdzie to co w 2008 roku zabierze mi prawojazdy i niedopusci mnie do pracy na stanowisku tokarza . czy moze cos takiego wykrecic??

 Może. Ja skończyłem szkołę zawodową i technikum wieczorowe jako elektroenergetyk. W zawodówce jako uczniowie młodociani mieliśmy co roku badania lekarskie m.in wysokościowe. Po stwierdzeniu braku widzenia obuocznego zapowiedziano mi że mam się pożegnać z pracą jako energetyk i elektryk. Wiem że "jednoocznym" nie wolno pracować m.in  na wysokości powyżej 3 metrów : elektryk, spawacz, malarz, murarz itp.

Przy maszynach: tokarz, tkacz, frezer, mechanik samochodowy, stolarz

Przy pracach wymagające widzenia przestrzennego: analityk medyczny, hydraulik, elektryk, elektronik, grawer, jubiler

Nie wolno prowadzić pojazdów na kategorie A, C, D, C+E, D+E

 Mają przeciwskazania do dźwigania cięzkich rzeczy, prace z odpryskującymi materiałami.

Więc tak naprawdę w gre wchodzą tylko pracę umysłowe i co najśmieszniejsze możesz pracowac 24 godziny dziennie przy komputerze lub monitoringu bo nie ma zastrzeżen

  prosil bym aby ktos doradzil mi co zrobic jak pojde we wtorek znow do tej malpy i na sam jej widok sie denerwoje . a od tego zalkezy wszystko co mam bo jak mnie nie dopusci do pracy szkola doswiadczenie i prawko pujda w h...

 Też mam prawo jazdy kategorii C i wiele innych uprawnień z których nie mogę skorzystać. Nic ci nie mogę doradzić- gdybym wiedział co zrobić to bym sam to zrobił a nie pracował w podejrzanych firmach na niepewnych stanowiskach ;)

 

 

Widzenie Obuoczne i konsekwencje jego braku

ponadto chcial bym dodac ze sam po sobie czuje i po badaniu u niezaleznego okulisty stwierdzil ze jak sie skoncentruje i uspokoje to widzenie obuoczne mam ale jak tylko sie zdenerwoje tak wszystko przepada i nie widze tego co powinienem .

 

Zaskoczenie

ja kompletnie nie rozumiem. Co to znaczy ze masz widzenie obuoczne jak się uspokoisz? Nagle Ci wraca? Widzisz na oboje oczu czy nie? Bo skoro nie widzisz na jedno oko to jest oczywiste że ze nie masz widzenia obuocznego. 

Mnie niestety nie wraca widzenie w drugim oku na skutek relaksu a szkoda . Zazdroszczę.

Widzenie Obuoczne i konsekwencje jego braku

mialemm na mysli to ze u jednego lekaza mam widzenie obuoczne a u drugiego nie . nie wim jak to sie dzieje . na tescie muchy , na stereotescie widze do VI poziomu na VII a na steroskopie wychodzi co innego

Widzenie Obuoczne i konsekwencje jego braku

Przypomniałem sobie coś. Kilka lat temu podczas badania okulistycznego rozmawiałem z lekarzem na temat pracy. I powiedziała że nie wolno pracować przy elementach w ruchu wiec tokarz i slusarz odpada. Ale jeżeli element wirujący jest zasłonięty to juz wolno. Nigdy nie widziałem tokarek CNC ale tak sobie to wyobrażam że nie masz dostepu do elementu obrabianego i noży, więc chyba wolno bys operatorem CNC. 

Nie wolno tez pracowac w halach gdzie są suwnicy- przynajmniej tak mi powiedziała.