MENU

Forum - podpisanie umowy o prace , grupa lekka

podpisanie umowy o prace , grupa lekka

podpisanie umowy o prace , grupa lekka

witam moja sytuacja wygląda nastepująco

nie widze od urodzenie praktycznie na jeno oko , na drugim wada to -0,75 , studiuje dziennie

w tamtym roku dostałem grupę inwalidzką lekką i dostaje na studiach stypendium specjalne (około 130 złotych) 

 

pracuje dorywczo w weekendy w restauracji jako kelner-kierowca , od około 5 miesiecy pracuje bez umowy , chce przejść teraz na umowe o prace , tylko nie wiem czy ujawniać grupe inwalidzką , bo raczej mi sie to nie przyda , 

 wiem ze bede musiał zrobić badania , zostane zatrudniony jako np. kelner albo pomoc kuchenna na pół etatu bo na kierowce wiem ze nie moge.

 Czy opłaca sie mi przedstawiać ten papier ? chodzi mi o to ze ciesze sie ze mam tą robotę , nie ma problemów z właścicielami nie chce nikomu narobić problemów

 To nie jest żaden zakład pracy chronionej.

 pozdro i czekam na odpowiedzi.

podpisanie umowy o prace , grupa lekka

Lekki stopien niepelnosprawnosci nie daje zadnych uprawnien dla pracodawcy, wiec, moim zdaniem, jesli Twoja wada nie jest "do zauwazenia" przez inne osoby, to lepiej tego nie ujawniac.

podpisanie umowy o prace , grupa lekka

popieram powyższą wypowiedź. Nie ma sensu aby pracodawca wiedział - mój nie wie.

podpisanie umowy o prace , grupa lekka

http://www.niepelnosprawni.gov.pl/pracodawcy-zatrudniajacy-osoby-n/dofinansowanie-do-wynagrodzen-os/

Warto poczytać :) Jeśli ukarzesz stopień pracodawca otrzyma 590 złotych netto :) jako że Cię zatrudnia :) Więc może warto :) ?

podpisanie umowy o prace , grupa lekka

Przykład z autopsji:

Na początku rozmowy telefonicznej w sprawie pracy powiedziałem że mam lekki stopień niepełnosprawności na oczy. Rozmowa zostałą przerwana bo muszą zapytać przełożonego czy moge pracować. Mieli zadzwonić za dwie godziny, mija tydzień i nic a jak ja dzwonie to cały czas jest automatyczna sekretarka.

 Praca w fabryce ale maszyny cyfrowe czyli w białych rekawiczkach wkładam element- zasłaniam szybkę- maszyna pracuje- maszyna kończy- otwieram szybkę - wyciągam element czyli nic mi się nie może stać i nigdzie ręki nie "wcisnę".

Zarobki 2000 netto.

 

Dwa dni później dzwonią w sprawie pracy. Interesuje ich osoba z grupą i zapytali czy cokolwiek widzę. Praca na jedną zmianę na magazynie + jazda samochodem po mieście. Zarobki 1380 brutto.