MENU

Forum - wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Witam, mam prośbę. Pierwszy raz będę składać taki wniosek i już na wstępie nie wiem co mam wpisać w jednym z punktów. W części gdzie zwracam się z prośbą o wydanie orzeczenia dla celów jest podpunkt - korzystania z innych ulg i uiprawnień na podstawie odrębnych przepisów - tzn co tu mozna wpisać. Jestem osobą pracującą i niekryje, że dużo by mi dał stopień umiarkowany ze względu na ułatwienia w pracy (7-godzinny czas pracy i dodatkowy urlop) i czy to mam wpisywać w tym podpunkcie? Może to pytanie wydawać się komuś śmieszne ale ja pierwszy raz wypełniam ten wniosek i byłabym wdzięczna za wszelką pomoc.

wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

składałam wniosek we wrześniu 2010r. na którym było 10 punków:

1 odpowiedniego zatrudnienia

2 zatrudnienia w zakładzie aktywności zawodowej

3 szkolenia, w tym specjalistycznego

4 uczestnictwa w warsztatach terapii zajęciowej

5 konieczności zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

6 korzystania z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji

7 konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji

8 konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji

9 spełnienia przesłanek określonych w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 20.06.1997r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r. Nr 108 poz. 908)

10 prawa do zamieszkania w oddzielnym pokoju

trudno mi zatem pomóc Ci w odpowiedzi na Twoje pytanie.  Punkt 6 dot. biletów ulgowych. Pamiętaj o tym że to lekarz z komisji decyduje o tym jaki stopień niepełnosprawności  i na jaki okres. Przy stopniu lekkim po 26 roku życia mogę powiedzieć że nie ma korzyści, autobusy w większości miast nie obejmują ulg. Informacje szczegółowe znajdziesz na stronie przewoźnika. Kolej też nie. Na forum są informacje na ten temat. Odnośnie umiarkowanego nie wypowiadam się gdyż mam lekki stopień.

wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Złożyłam dzisiaj wniosek i nawet nie zapytałam ile się czeka na powołanie takiej komisji. Czy jest jakiś ustawowy termin oczekiwania? I jak wygląda takie spotkanie z komisją?

wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Czeka się ok. miesiac Otrzymasz poczta zawiadomienie o dacie i godzinie Nie pamietam juz dokladnych pytan, u mnie byly 2 osoby: lekarka, ktora nie zbadala mnie, widocznie patrzac w moje oczy widziala wszystko:) i milczala przez caly czas, nie wiem czy byla okulistka, druga osoba byl mezczyzna, ktory wypelnial papierki i zadawal pytania typu ile jest pokoi w mieszkaniu, czy mam swoj pokoj (mieszkalam wtedy z rodzicami), ogolnie pytania dotyczace warunkow mieszkaniowych, nastepnie pytania o to, czy pomaga mi ktos przy ubieraniu itp codziennych czynnosciach, zdziwil mnie brak pytan o historie leczenia, jak sie czuje itp. w sumie mieli wszystkie papiery od lekarza wiec moze im to wystarczalo Nastepnie listownie otrzymalam decyzje o stopniu niepelnosprawnosci, chcialam odwolac sie, od tego czasu zmienila sie moja sytuacja na gorsze, ale dalam sobie spokoj...Wiecej nie pamietam:)

wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Dzięki za odpowiedź, zobaczymy jak u mnie będzie to wyglądało. Staram się podchodzić do tego na zasadzie "będzie co będzie, na pewne rzeczy nie ma się wpływu". Dam znać jak było.

wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

u mnie komisja wyglądała tak: najpierw wezwanie do pokoju lekarskiego - jeden lekarz, przeglądał teczkę z dostarczonymi dokumentami. Następnie wizyta w drugim pokoju - 2 osoby pracownicy socjalni: wywiad-zadawanie pytań o warunki domowe itp.

Powodzenia.