Proszę o poradę ;)

Witam w wieku 5 lat straciłam prawe oko dziś obecnie mam 24 lata i chciałabym starać się o rentę socjalną tyle że mam duży problem;

jak byłam mała to mama chodziła ze mną do okulisty a potem jak zachorowała przestała się tym interesować i dziś starając się o rentę u okulisty u którego kiedyś byłam przyjmowana dokumentacja poszła do utylizacji i niestety nie ma już po tym  śladu ... poszłam więc do innego okulisty w swoim mieście i poprosiłam aby pani doktor wypisała mi to zaświadczenie potrzebne do renty które dostaje się w zusie i dałam jej również całą dokumentacje swoją z wypadku aby miała na jakiej podstawie to wypisać ...

niestety pani doktor powiedziała że nie wypisze mi tego bo mnie nie prowadziła i ona się pod tym nie podpisze ;(

dzwoniłam do szpitala w Cieszynie w którym byłam operowana i powiedzieli mi że mają moją dokumentację lecz prawdopodobnie lekarz od nich nie wypisze mi takowego zaświadczenia ...

jestem zła wszędzie zamykają drzwi i możliwości ... myślałam żeby iść do Rzecznika Praw Pacjenta bo naprawdę nie wiem już co zrobić a tu jeszcze się okaże że uda mi się to załatwić po ciężkich próbach a renty mi nie przyznają w zusie ;/ cały czas mam przed oczami czarny scenariusz ...

może ktoś mi coś doradzi??