MENU

Forum - CHORE CZY ZDrowe-piszcie

CHORE CZY ZDrowe-piszcie

CHORE CZY ZDrowe-piszcie

Problemy .z oczami mialam prawie zawsze.W  wieku 19lat zaczelam nosić szkła kontaktowe -dla kogoś szpan -dla mnie najlepsze rozwiązanie.Oko lewe -5,5,oko prawe-17diopli.W 2007 w oku prawym odwarstwila się siatkówka,przeszłam kilka operacji(opasanie,5 witrektomii).Na oko prawe obecnie nie widzę-poczucie świa.tła.Oko lewe jest po założeniu plomb laserowych,na pewno są tam początki zaćmy.W 2008 Powiatowy Zespół przyznał -lekki stopień.W lutym tego roku przyznano mi lekki stopień .Korzystając z prawa do odwolania wnioslam takowe-do Wojewódzkiego Zespołu.W odpowiedzi napisano- uchyla zaskarżone orzeczenie w całości i orzeka nie zaliczyć do stopnia niepełnosprawności.Odwołanie składałam w nadzieji ze może dostanę -stopień umiarkowany.A tu taki gips.Oczywiście będę się odwoływać do Sądu Rejonowego-tylko nie bardzo wiem jak?Pisać dlaczego się odwoluje,jakaś opinia lekarza,odwolywać się do sytułacji na rynku pracy -wszystko to już pisalam wcześniej-nic to nie dało.Jak wygląda takie postępowanie macie jakieś doświadczenia.Nie znam nikogo ,kto jest czynny zawodowo po takich operacjach,raczej są to ludzie starsi.Ja mam dopiero 40 lat.Do pracy jako kasjer(pracowalam przed operacjami)raczej nie mam szans.Wcześniej czy póżniej trzeba powiedzieć ze mam rentę-zaraz pytania-dlACzEGO?Dla laika niewidzenie na oko -to Slepota-chorych nie potrzebujemy!Teraz pracuje jako pracownik ochrony(umowa Zlecenie)bez umiarkowanego nie ma szans na umowę o pracę.Znacie to na pewno.Czy mam jakiekolwiek szansę na korzystne orzeczenie,piszcie jak to u was wygląda?Praca bez urlopu,bez chorobowego-makabra!!!!

CHORE CZY ZDrowe-piszcie

Stawałaś na komisji w Katowicach?

CHORE CZY ZDrowe-piszcie

Tak, a co to coś znaczy?W Katowicach jest gorzej?czy może u nas nie ma niepełnosprawności/

CHORE CZY ZDrowe-piszcie

Nie, pytałam po prostu z ciekawości bo widziałam że jestes z D.G. Ja w tym roku mam komisję w Katowicach i boję się że mi zabiorą umiarkowany ;/

Przykro mi z powodu Twojej sytuacji. Może pogadamy kiedyś o tym prywatnie, np na GG?

CHORE CZY ZDrowe-piszcie

Witam. W linku masz wzór wdł. którego ja pisałem odwołanie do sądu. 

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=odwo%C5%82anie+do+s%C4%85du+niepe%C5%82nosprawnosc&source=web&cd=1&ved=0CEQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.katowice.uw.gov.pl%2Fdownload%2F99407a87a33e79517280e0fdacdaa713.pdf&ei=L5iWT8naA6iB4ATQ3OlG&usg=AFQjCNHzS6sB4R-rhW82b3c8e3z9epC0mg

CHORE CZY ZDrowe-piszcie

Dzięki za wszystkie wpisy .Z tego wzoru spróbuje skorzystac.niestety nie posiadam GG,ale możesz do mnie pisac na forum lub na maila;marzena.blaszczyk1@o2.pl.Co do kłopotów to chyba początek,w tym kraju nie ma łatwych spraw.Wszystko pod górę.A wam jak to idzie .Nadal czekam na orzywioną dyskusję.marzena