MENU

Forum - Lekki stopień niepełnosprawności

Lekki stopień niepełnosprawności

Lekki stopień niepełnosprawności

Dostałem lekki stopień niepełnosprawności na stałe i nie wiem co to mi daje bo coś musi dawać ten stopień   napewno wielu z was ma taką samą grupę powiedzcie jakie korzyści daje ta grupa dla pracodawcy i jakie dla mnie i czy warto się odwołać od tej decyzji   przypomne tylko że nie widze na jedno oko a na drógie mam -0.75    dziękuję za odpowiedz z góry Marszczę brew 

Lekki stopień niepełnosprawności

Hej. Ja też mam lekki stopień niepełnosprawności który dostałam na................... rok, a mam podobną wadę na "zdrowym" oku.

Obecnie studiuje więc przysługuję mi stypendium specjalne, poza tym jakichś innych korzyści z tego tytułu czerpać raczej nie mogę.

Stopień lekki to tak naprawdę pic na wodę...  Ja się odwoływałam i niestety  nic mi to nie dało. Musiał byś  mieć dodatkowo jakąś inną dolegliwość/chorobę, bo z tego co wiem, to ludzie też nie widzący na jedno oko i z dużą wadą na drugim mają z tym problemy...

Może w Twoim przypadku 

Poszukaj w wątkach info na ten temat. Pozdrawiam, Aśka. :)

Lekki stopień niepełnosprawności

C.d Może w Twoim przypadku odwołanie zostanie pozytywnie rozpatrzone. Uważam, że warto powalczyć o swoje.:)

Lekki stopień niepełnosprawności

Z tego co wiem wielu z nas ma też umiarkowany stopień choć mają taki sam problem a nawet są w lepszej sytuacji ale są i tacy któży nic nie mają  i są w gorszej cóż

Lekki stopień niepełnosprawności

Ja na początku przez pare lat dostawałam umiarkowany a rok temu dali mi lekki na stałe. I z tego w przypadku moim nie wynika nic dobrego bo nawet starając się o pracę nie mowie, że mam jaki kolwiek stopień bo pracodawcy raczej nie chcą zatrudniać z lekkim bo nie maja z tego zadnych korzysci a jak wspomniałabym o lekkim to zaraz zaczną szukac przyczyny niepełnosprawnosci i tym bardziej nic dobrego z tego nie wynika tak, że w moim przypadku ten stopień bardziej komplikuje niż pomaga.

Lekki stopień niepełnosprawności

p.s zapomniałam dodac, że odwoływałam sie i nic to nie dało. Ale że komuś sie nie udało nie znaczy, że z tobą bedzie tak samo.

Lekki stopień niepełnosprawności

Dlatego będe się odwoływał i tak nic nie trace   ale i sam wątpie że odwołanie coś da  takie nasze prawo    

Lekki stopień niepełnosprawności

lekki stopień daje pracodawcy korzyści, niewielkie bo niewielkie ale zawsze cos, przy wadzie wzroku to chyba jakieś niecałe 500zl dofinansowania.

Polecam skorzystać z prawa do odwołania, choć pewnie w Twoim przypadku nic to nie da, jednak kto nir probuje-nie wygrywa :) Natomiast warto byc przygotowanym na inną ewentualnośc (tak było w moim przypadku) że kiedy sie odwołałam to odebrano mi w ogóle orzecznie, stweirdzają całkowita zdolnośc do pracy (a z drugim okiem mam poważniejsze problemy). Teraz sprawa jest w sądzie. Widze że wiele zalezy od humoru orzecznika

Lekki stopień niepełnosprawności

Tak jest wszystko zależy od humoru orzecznika i układu gwiazd    

Jeszcze chciałem dodać Pani Violu super fotka  

Lekki stopień niepełnosprawności

Dziękuję :)

Lekki stopień niepełnosprawności

To ja dziękuję za taki miły widokPerskie oko

Lekki stopień niepełnosprawności

Uśmiech

Lekki stopień niepełnosprawności

Opiszę swoją sytuację od urodzenia mam grupe niepełnosprawności w 2005 roku dostałaM NA STAŁE LEKKI STOPIEN NA WZROK na oko jedno czytam tylko palce przed okiem jest to wada wrodzona niedorozwój nerwu wzrokowego a na grugie mam szkło - 2,5  w 2005 roku mialam -1,5 stawalam teraz niedawno na komisji wada sie pogorszyla na -2,5 papiery wypiswyala mi rehabilitantka bo mam tez skolioze , nadciśnienie, operowana bylam na wrodzone wodonercze, astme , alergie ....  na komisji byl tylko lekarz ortopeda  i zabrali mi stopien lekki na stałe na wzrok i dali stopien lekki na stałe na narząd ruchu jakaś panaroja jak by wzrok mi sie poprawił  liczyłam na stopień umiarkowany a wkońcu stało się tak że zmienili mi symbol :/

Lekki stopień niepełnosprawności

Witam,Viola widze ze z Lipna jestes to miesZkamy od siebie bardzo bliziutko,pozdrawiam