MENU

Forum - Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Znalazłam w internecie takie coś, czy ktoś się już na to natknął? Niestety, nie jest to zbyt optymistyczne ale warto wiedzieć (wygląda tez na to ze ktoś starał się zmienić obowiązujące przepisy)

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=4208F4D8

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Witam

Świetna inicjatywa!!

Można by utworzyć swojego rodzaju lobby… i czynnie „naciskać” na władzę ;)

Np. zgłosić problem do „Sprawy dla reportera” czy innej „Uwagi”…

Co myślicie ??

pozdro.

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Zdaje się że mamy inicjatywe ustawodawczą...nalezalo by napsiac petycje do konkretengo rozporzadzenia i zebrac ilosc podpisow

 

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Masz może informację jak ilość podpisów jest potrzeba? Pytanie takie w sensie czy jest to realne do zrobienia.

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

"Petycja to pismo zawierające prośbę lub postulaty skierowane do władz, wystosowane przez jakąś zbiorowość. Jest podpisane przez członków tej zbiorowości."

Ile podpisów można zebrać??

A pewnie i tak zbędą nas odpowiedzią w stylu:

"Jednocześnie należy podkreślić, iż ocena stanu zdrowia nie jest jedynym wyznacznikiem niepełnosprawności, bowiem orzecznictwo o niepełnosprawności uwzględnia zarówno fizyczne, psychiczne jak i społeczne aspekty funkcjonowania człowieka."

lub

"Naruszenie sprawności organizmu służące diagnozie orzeczniczej ustalającej niepełnosprawność jest podstawą do określenia ograniczeń, jakich doznaje osoba w samodzielnej egzystencji lub pełnieniu ról społecznych."

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ...

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

a ja myslslam ze orzeczenia maja sluzyc takze wskazaniu o ograniczeniach dotyczacych podejmowania p[racy zarobkowej

W ogóle to wiecie co?wkurza mnie taka postawa: ciagle ktos pyta "co mis ie nalezy?", narzekanie jak to w tym kraju jest zle ale jak jest propozycja zeby wykazac sie inicjatywa, coś zrobić aby spróbować zmeinic ta sytuacje to juz nikomu sie nie chce. nic tylko czekac az wszystko spadnie z nieba Wrrrr

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Ja nie wiem jak się do tego zabrać. Trzeba napisać petycję i ją gdzieś ją zgłosić? Czy trzeba napisać petycję i wysłać/zgłosić z zebranymi podpisami?

W kupie siła, więc może damy radę. 

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Samo napisanie petycji to „pryszcz” ;)

Największym problemem (według mnie) jest rozproszenie jednoocznych po kraju…

Proponuję 2 rozwiązania:

    1.Spośród ludzi na forum tworzymy „komitety” zbierające podpisy, np. osobno dla każdego województwa…  
    2.Tworzymy w Internecie „petycje on line”… ale wtedy trzeba by nadać akcji ogólnopolski rozgłos… np. sprawa dla reportera lub coś podobnego… właśnie po to żeby ludzie dowiedzieli się o tej petycji…

 Więc???? :)

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Marbas dobrze mówisz można na facebook-u nadać akcje każdy ma znajomych też by coś dało

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Każdy może zbierać podpisy gdzie popadnie ... chyba nie ma sensu dzielić się na jakieś województwa, petycja online to też super pomysł.

Tylko ja nadal nie wiem o jakiej liczbie podpisów mówimy :( 

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

a nie można tak i tak? online i papieorowo? dowiem sie ile trzeba podpisow

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Widze że inicjatywa przygasła… Każdego tylko interesuje co mu się „należy”… niestety jak nie WY, to Tusk wam tego nie załatwi… Płaczki

Ważny tekst dot. orzekania o niepełnosprawności

Może skonkretyzujcie, ja byłabym za.