MENU

Forum - jaki stopień niepełnosprawnośći dostanie nie widzę na jedno oko

jaki stopień niepełnosprawnośći dostanie nie widzę na jedno oko

jaki stopień niepełnosprawnośći dostanie nie widzę na jedno oko

Witam mam 25 lat od urodzenia nie widzę na jedno oko miesiąc temu składałem wniosek o orzeczenie stopnia niepełnosprawności, jednak powiatowy zespół uznał że mi żaden stopień się nie należny1 Czy warto odwoływać się do woj, czy jednak należny mi się jakiś stopień niepełnosprawności? pozdrawiam i czekam na odpowiedz za która z góry dziękuje!Perskie oko    

jaki stopień niepełnosprawnośći dostanie nie widzę na jedno oko

ja na ten przykład dostałem lekki na stałe też nie widzę na jedno oko a na drugie mam lekką wadę

jaki stopień niepełnosprawnośći dostanie nie widzę na jedno oko

Dzięki za odp. Ciekawe czy są jakieś przepisy które jednoznacznie kwalifikowały by osoby jednooczne do lekkiego stopnia? Czy to zależny od samopoczucia komisji? Paranoja normalnie jakaś.

jaki stopień niepełnosprawnośći dostanie nie widzę na jedno oko

tak sa i bylo na forum o tym milion razy. Wystarczy poszukac :)

jaki stopień niepełnosprawnośći dostanie nie widzę na jedno oko

Ja mam niewidome oko od urodzenia i dostałam 3 grupę na stałe (na komisji byłam 10 lat temu) ...

jaki stopień niepełnosprawnośći dostanie nie widzę na jedno oko

A ja nie mam jednego oka .Stracilam je w wypadku majac 6 lat .Teraz mam 47 lat

Mam rente socjalna i druga dawna grupe czyli stopiem umiarkowany od 1999 przyznany juz na stale  .

W drugim oku  mam astygmatyzm .

Zanim dostalam  te rente to stawalam na komisje 3 razy i za jazdym razem byl to lekki stopien nie pelnosprawnosci Oczywiscie nia mialam sie prawa odwolywac bo nigdy nie pracowalam Ale czekalam zawsze 2-3 lata i skladalam papiery od nowa .Za 3 razem dostalam stopien umiarkowany na rok a potem juz na stale .

Pewnie nie bez znaczenia byl fakt ze okulistka napisala mi w papierach ,ze moja wada wzroku nie rokuje poprawy I faktycznie tak jest  .A moze zalezalo to tez od widzimisie tego kto siedzial w komisji ze w koncu dali mi ten stopien umiarkowany .Moze mieli juz mnie dosc ze ciagle staje co kilka lat od nowa na komisje .

 

Dla niewtajemniczonych komu przysluguje renta socjalna a komu nie  to zamieszczam link 

 http://wartowiedziec.org/index.php/pracownik-samorzadowy/prawo-i-orzecznictwo/14204-renta-socjalna-komu-przysuguje-a-komu-nie

 

 

Jezeli niepelnosprawnosc powstala w pozniejszym okresie i nie ma sie prawa do renty socjalnej ani do renty chorobowej z tytulu wykonywanej wczesniej pracy to takiej osobie przysluguje zasilek staly z opieki spolecznej Tylko ,ze jest on zalezny od dochodu rodziny i czasem moze byc bardzo niewielki .