MENU

Forum - Proszę o pomoc

Proszę o pomoc

Proszę o pomoc

witam, od urodzenia nie widze na prawe oko (uszkodzony nerw), na lewym mam wadę minus trzy dioptrie. dodatkowo zez prawego oka przez co już nie raz miałem nieprzyjemności nawet podczas rozmowy kwalifikacyjnej. od jakiegoś czasu zastanawiam się czy należy mi się grupa inwalidzka? i jakiekolwiek świadczenia? bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Proszę o pomoc

Witaj. Mam podobnie, tyle, że nie widzę okiem lewym, a prawe około -1,5 jeśli dobrze pamiętam. Zeza mam od czasu do czasu. I szukam sposobu na pozbycie się go.

Serdecznie pozdrawiam. :)

Proszę o pomoc

kiedyś moi rodzice chcieli żeby mi zoperowano tego zeza, ale lekarze stwierdzili, ze to zbyt duże ryzyko, bo można przy tym uszkodzić drugie oko :)

pozdrawiam koleżankę :)

Proszę o pomoc

Ja miałam zabieg na zdrowym oku, widocznie pani dr bala się tego, czego obawiali się lekarze z którymi rozmawiali Twoi rodzice. :)

Proszę o pomoc

mam taką samą wade od urodzenia ja jeszcze mialam retinopatie wczesniakow ale sie cofnela mam astygmatyzm krotkowzroczny i rozwinely mi sie faldy siatkowki przechodzace przez plamke ja dostalam rente na 3 lata i orzeczenie o niepelnosprawnosci na stale postaraj sie o te swiadczenia na pewno ci sie nalezy pozdrawiam

Proszę o pomoc

dziękuję bardzo za odpowiedź. jutro mam wizytę u okulisty, wyciągnąłem cała swoją historie leczenia więc może uda mi się coś z tym zrobic. a jaka grupę dostałaś? przepraszam za brak polskich znaków ale piszę z telefonu. pozdrawiam

Proszę o pomoc

dostalam stopien znaczny na pewno bedzie dobrze pozdrawiam

Proszę o pomoc

z tego co czytam na forum to najwięcej zależy od tego na jaką komisję się trafi. a dużo latania i załatwiania    przy tym?

Proszę o pomoc

trzeba pobrac wniosek z powiatowego zespolu ds o orzekaniu o niepelnosprawnosci i go wypelnic trzeba tez miec zaswiadczenie od okulisty i kserokopie karty leczenia i historie choroby lekarz musi zaznaczyc na zaswiadczeniu czy wymagasz opieki drugiej osobydo niesamodzielnej egzystencji.tak samo jest w zusie jak sie chcesz starac o rente.ja mam legitymacje ulgowa i zasilek pielegnacyjny 153zl i rente na 3 lata jak sie nalezy to sie dostanie

Proszę o pomoc

Udało się, dostałem stopień umiarkowany. Myślicie, że warto jest ubiegać się choćby o jakiś zasiłek?

Proszę o pomoc

To dobrze że dostales stopien umiarkowany. Należy sie Tobie zasiłek pielegnacyjny z Gminy.Na ile lat masz przyznany?