MENU

Forum - Odwołanie od orzeczenia BARDZO PILNE !

Odwołanie od orzeczenia BARDZO PILNE !

Odwołanie od orzeczenia BARDZO PILNE !

Witam, po krótce opiszę swój problem. W oku prawym mam zespół Coatsa w wyniku którego nie widzę w ogóle na to oko, w oku lewym lekarz podejrzewa u mnie początki jaskry(potwierdzone szeregiem badań).

Stanałem na powiatową komisję i przyznali mi lekki stopień a dodam że walczyłem o umiarkowany ze względu na pracę (pracuję na śmieciówce a umiarkowany gwarantował mi umowę o pracę). Odwołałem się do wojewódzkiej komisji no i czekałem miesiąc na wyznaczenie terminu i gdy już go dostałem to pracodawca bach! zdecydował się dać mi umowę o pracę z lekkim stopniem. No i tu zaczyna się zagadka do której mam kilka pytań:

1.Czy jest opcja że wojewódzka komisja może mi zabrać lekki stopień ?

2. Pytanie odnośnie pierwszego, Czy jest gdzieś w przepisach uwarunkowane że osobie całkowicie nie widzącej na jedno oko przysługuje z góry stopień lekki ?

3.Czy są jakieś konsekwencje nie stawienia się na wyznaczony termin na komisji wojewódzkiej ?

 

Różnych rzeczy naczytałem się w internecie i mam wiele dylematów, gdybym był pewny że pracodawca nie liczy na to że dostane umiarkowany(a wie że się odwołałem) to był olał komisję bo różnica dla pracownika to tylko brak tych dodatkowych 10 dni urlopu. A kilka razy natrafiłem na informacje o zabraniu stopnia co u mnie wiązało by się z utratą umowy o pracę...

 

Proszę o pomoc w tych 3 pytaniach. Z góry dziękuje.

Odwołanie od orzeczenia BARDZO PILNE !

Dodam jeszczę bo może okazać się pomocne, że początek choroby nastąpił w kwietniu 2009 roku czyli jak miałem 24 lata

Odwołanie od orzeczenia BARDZO PILNE !

Witam.Ja mialam przyznany lekki na stale(chyba dla chorujacych na oczy jest to norma).U mnie pracodawca postawil mi warunek albo wyzsza grupa albo sie zegnamy.Pierwsza komisja stwierdzila ze skoro mam lekki na stale to nie ma podstaw do zmiany.Odwolalam sie do wojewodzkiej i prosto z mostu podkreslalam ze strace prace jak nie dostane przynajmniej umiarkowanej.Nie widze na lewe od urodzenia a w prawym mam zawezone pole widzenia i widzenie lunetowe.Mialam pietra czekajac na orzeczenie ale sie udalo i dostalam znaczny na 3 lata.Stan na wojewodzkiej i nie owijaj w bawelne a sie uda.Lekkiego nie moga ci zabrac jak masz na stale mimo orzeczenia wojewodzkiej.Pozdrawiam i powodzenia.

Re: Odwołanie od orzeczenia BARDZO PILNE !


justysiam5:
Witam.Ja mialam przyznany lekki na stale(chyba dla chorujacych na oczy jest to norma).U mnie pracodawca postawil mi warunek albo wyzsza grupa albo sie zegnamy.Pierwsza komisja stwierdzila ze skoro mam lekki na stale to nie ma podstaw do zmiany.Odwolalam sie do wojewodzkiej i prosto z mostu podkreslalam ze strace prace jak nie dostane przynajmniej umiarkowanej.Nie widze na lewe od urodzenia a w prawym mam zawezone pole widzenia i widzenie lunetowe.Mialam pietra czekajac na orzeczenie ale sie udalo i dostalam znaczny na 3 lata.Stan na wojewodzkiej i nie owijaj w bawelne a sie uda.Lekkiego nie moga ci zabrac jak masz na stale mimo orzeczenia wojewodzkiej.Pozdrawiam i powodzenia.

 

 

 

Pisałem to na szybko i zapomniałem dodać że ja mam lekki stopień na 2 lata. Ja warunku od pracodawcy nie dostałem a wręcz przeciwnie dostałem umowę i tu mam dylemat. Różnimy się też tym że  choroba u Ciebie jest od urodzenia a u mnie pojawiła się w dorosłości a na pewno interpretują to inaczej, do tego na drugie oko powiedzmy że mam ,zdrowe, a u Ciebie jakies wady tam się pojawiły.
 
Dodatkowo dzwoniłem do wojewódzkiej dzisiaj i była Pani z administracji i lekarka, mówiły że sa 4 opcje: podtrzymanie decyzji, podniesienie stopnia, zmiany w aktualnym orzeczeniu albo 4 opcja: skierowanie do komisji powiatowej w celu ponownej weryfikacji czy mi się stopień należy i tego się boje, bo dodatkowy Pani lekarka powiedziała że jak jedno oko zdrowe to stopień się nie należy...a jak wojewódzka skieruje mnie ponownie to myśle ze powiatowa komisja może podtrzymać ich decyzję i mi zabrać, tymbardziej że troszkę mogłem  mieć stopień lekki naciągany bo mam dar przekonywania  ale boję sie że na wojewodzkiej komisji nie pomoze

Odwołanie od orzeczenia BARDZO PILNE !

Już odpowiadam korzystając w własnego doswiadczenia. Wojewódzki zespół może Ci zabrac stopien lekki i zostawić z niczym. Zasadniczo osobom niewidzącym na 1 oko nei przysłguje stopień lekki chyba ze w oku widzącym widzą max, 3 rzędy z tablicy od góry w korekcji.

Odwołanie od orzeczenia BARDZO PILNE !

No właśnie i tu tkwi problem że mogą zabrać, tymi rzędami to nie udowodnią bo mogę im wmówić że nie widzę tylko nie mam udokumentowanej żadnej choroby tylko podejrzenie i jak będzie ktoś upierdliwy w komisji to odeśle do komisji powiatowej bo mi sie stopień nie należy...chyba sobie odpuszczę i po prostu nie pojadę

Odwołanie od orzeczenia BARDZO PILNE !

Co za chore prawo.. Gdyby naprawdę fakt, że nie widzę jednym okiem nie wpływał na moje życie to sama oddałabym ten lekki stopień.. Mam nadzieję, że Wam uda się coś wywalczyć. Piszcie na bieżąco. :)