MENU

Forum - renta z tytułu niezdolności do pracy

renta z tytułu niezdolności do pracy

renta z tytułu niezdolności do pracy

witam

Proszę o informacje czy mogę otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy. Jestem osoba jednooczna, widzę lewym okiem do tego wysoka krótkowzroczność - 9,0. W dniu 27.07.2013 otrzymałam z Powiatowego Centrum Orzekania o Niepełnosprawności orzeczenie o niepełnosprawności stopień umiarkowany 04-O na 5 lat. Niepełnosprawność powstała przed 16 r. czyli należy mi się zasiłek 153 zł + ulgi MZK, PKP, itp. Wada zaczyna się też w lewym oku. Pracowałam od 1.09.1986 do 30.06.2013 w jednej firmie (likwidacja oddziału), czyli 26 lat i 10 miesięcy. Z praca jest bardzo ciężko. Nie ma pracy nawet w ZPCH. Chcę złożyć wniosek o rentę.

Czy ktoś otrzymał rentę (jaką i na jaki czas) posiadając stopień umiarkowany 04-O ?   

Pozdrawiam

Renata  

  

renta z tytułu niezdolności do pracy

Witam może pani otrzymac rentę Ja mam stopien znaczny przyznany na stałe i rentę na 3 lata.

renta z tytułu niezdolności do pracy

Witam może pani otrzymac rentę Ja mam stopien znaczny przyznany na stałe i rentę socjalną na 3 lata.

renta z tytułu niezdolności do pracy

Oczywiście, że renta Ci się należy. Myślę, że nie będziesz miała z tym problemów

Re: renta z tytułu niezdolności do pracy

Renta socjalna czy normalna ? Mam pracę od 16.09.2013 ale najniższe wynagrodzenie 1600, ile  mogę dorobić ? I czy nie ma to znaczenia na zatrudnienie na ZPCH? 
misty:
Oczywiście, że renta Ci się należy. Myślę, że nie będziesz miała z tym problemów

 

 

Re: renta z tytułu niezdolności do pracy

Renta socjalna czy normalna ? Mam pracę od 16.09.2013 ale najniższe wynagrodzenie 1600, Jeżeli mi przyznają rentę to ile  mogę dorobić ? I czy nie ma to znaczenia na zatrudnienie na ZPCH? 
misty:
Oczywiście, że renta Ci się należy. Myślę, że nie będziesz miała z tym problemów

 

 

Re: renta z tytułu niezdolności do pracy

Renta socjalna czy normalna ? Mam pracę od 16.09.2013 ale najniższe wynagrodzenie 1600, Jeżeli mi przyznają rentę to ile  mogę dorobić ? I czy nie ma to znaczenia na zatrudnienie na ZPCH? 
misty:
Oczywiście, że renta Ci się należy. Myślę, że nie będziesz miała z tym problemów

 

 

renta z tytułu niezdolności do pracy

Oczywiście decyzja negatywna. bo jednooczność nie jest przeciwwskazane w pracy biurowej. Tym bardziej, że jest to ZPCH. Pani lekarz ( oczywiście nie okulista) nie zauważyła problemu, ze drugie oko ma wysoką krótkowzroczność -9,0 która niestety sie pogłębia. Odwołałam się ale marnie to widzę . Chore prawo nie bada się tego co utrudnia życie tylko czy zdolna do pracy.

renta z tytułu niezdolności do pracy

Dzisiaj otrzymałam z ZUS wezwanie na 15.11.2013 na badanie do prywatnego gabinetu okulistycznego. Ciekawe co z tego wyjdzie ?  

renta z tytułu niezdolności do pracy

Witam

Właśnie otrzymałam wyrok Sądu  który przyznaje mi prawo do renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy na okres od 1.07.2014 do 30.06.2017 czyli 3 lata. Walczę z ZUS-em ponad rok. Jestem osobą jednooczną nie widze centralnie na prawe oko, ana na lewym wysoka krótkowzroczność -10,0 oraz początki zmian degeneracyjnych.

Walka zaczęła się od złożenia wniosku o rentę, następnie badanie lekarza orzecznika ZUS - odwołanie badanie przez lekarza okulistę z ZUS - odwołanie, badanie przez komisję ZUS - odwołanie, Sąd wyznaczył biegłego okulistę, który wiedział o czym mówię. Oczywiście ZUS podważał opinię biegłego ponieważ przyznawał mi prawo do renty i dobrze to argumentował. 

Sąd odrzucił wszystkie kwestie które chciał zmienić ZUS na moją niekorzyść. Mam ponad 27 lat pracy, wyższe wykształcenie lecz pracuję obecnie w ZPCH. Niestety dostanie się do pracy zgodnie z moim wykształceniem jest nie możliwe - nabory to tylko pro forma. Sąd wziął pod uwagę że mam ograniczone możliwości znalezienia pracy i wiele zawodów mnie dyskwalifikuje. 

Sąd wziął to pod uwagę i wskazał że obniżona jest możliwość znalezienia przeze mnie pracy zgodnie z wykształceniem a obecna praca nie pozwala na godne życie.

Czekam czy ZUS odwoła się do Sądu Apelacyjnego . Czy ktoś miał taką sytuację, że ZUS odwołał się od wyroku Sądu ? Ile to trwało ?

 Renata.