MENU

Forum - Inicjatywa ustawodawcza

Inicjatywa ustawodawcza

Inicjatywa ustawodawcza

Kochani, trochę w nawiązaniu do wątku który był już tutaj poruszany m.in. tutaj
http://www.jednooczni.org/forum/prawo/topic,1326.html

Chciałabym jeszcze raz zapytać, czy bylibyście chętni aby zabrać się za napisanie wniosku o zmianę rozporządzenia, które nam jednoocznym, odbiera prawo do uzyskania stopnia niepełnosprawności, rent itd (chyba że ktoś juz naprawdę nie widzi). Dotyka to wielu z Nas i trochę smutne jest to, że nie chcemy walczyć o własne sprawy. Nikt oprócz nas tego nie zrobi bo nikogo to nie interesuje.Więc jełśi nam zalezy-musimy zacząć działać!!

 

A teraz wydaje się być idealny czas ku temu bo przecież zbliżają się wybory, politycy będą się zabijać o wyborców więc to dla nas szansa.

Co Wy na to?
Myślę, że zebraniem podpisów nie powinno być problemu. Czy ktoś orientuje się, jak napisać taką petycję?
Może rzeczywiście warto zaangażować TV?


Wiecie, szlag mnie już trafia gdy kolejny biegły mi pisze ze skoro jednooczna jestem od dawna to nie ma to wpływu na moje zycie i przecież brałam pod uwagę wybierając zawód....

Licze na Was odzew!

Inicjatywa ustawodawcza

moj podpis i glos juz masz

Inicjatywa ustawodawcza

Przykro mi, ale jakoś nie wierzę w sens takiego działania, skoro osoby niewidzące na jedno oko zostają po latach uznane jako zupełnie pełnosprawne.

Dodam, że matka koleżanki mojego syna kilkanaście lat temu, po wypadku nie widzi na jedno oko, ale poczucie światła ma. Okularów korekcyjnych nie nosi, ale ma na stałe rentę, bo już jej nikt nie pozbawi . Pewnie ta renta nie jest duża, ale daje jej jakieś poczucie bezpieczeństwa. Widuję ją, jak kasuje ulgowe bilety, do których ja, bezrobotna z zaświadczeniem na stałe o lekkiej niepełnosprawności, nie mam prawa. Jakoś na moje rozsyłane CV , pomimo wyższego wykształcenia i 28 latach doświadczenia zawodowego, nie odpowiada, bo mam prawie 57 lat

Pozdrawiam i życzę sukcesu.

Jeśli więcej chętnych do inicjatywy się znajdzie, też się podpiszę