MENU

Forum - Psychotesty do prowadzenia samochodu służbowego ??

Psychotesty do prowadzenia samochodu służbowego ??

Psychotesty do prowadzenia samochodu służbowego ??

Witam

 

Mam 27 lat pracuje 2.5 roku w firmie i dostałem skierowanie na badania aby prowadzić samochód służbowy, BUS do 3.5 tony jako kierowca, przewożę czasem pracowników i sprzęt, wcześniej tego nie wymagali, poprostu prowadziłem i tyle badania przechodziłem, zakaz pracy na wysokości, stanowisko inżynier produkcji/budowy

Mam orzeczenie 04-O na 3 lata od lipca 2013 roku, orzeczniczka powiedziała żeby mi okulista następnym razem opisał ładnie wady ile widzę a nie stwierdzał schorzenia czyli zez rozbieżny, naprzemienny z niedowidzeniem oka prawego - praktyczna jednooczność, zez w rozbieżności dochodzi do -18 dioptrii, brak widzenia stereo to dostanę bezterminowo. 

Zdziwiło mnie że psychotesty gdzie kiedyś przechodziłem badania jako kierowca - operator myjki wysokociśnieniowej też na BUS do 3.5 tony i nie było problemów ale żadnych psychotestów nie miałem, wydaje mi się że ktoś kadrową w błąd wprowadził i niepotrzebnie firma jest narażana na wyższe koszty badań a dodatkowo się boję czy przejdę te badania psychologiczne bo tak dokładnie na skierowaniu napisane

 

Proszę o odpowiedź ewentualnie o jakąś podstawę prawną

Ewentualnie jak takie badania wyglądają i czy mam szansę przejść pozytywnie takie badania

Pozdrawiam

Psychotesty do prowadzenia samochodu służbowego ??

Witam ponownie

W przypadku jednooczności normalnie osoba przejdzie badania o których pisałem w poście wyżej, jest gdzieś na forum nawet link do wypowiedzi konsultanta krajowego w tej sprawie i jest tam tabelka co może jednooczny a czego nie, w sumie to prawie niczego nie może ale chociaż tyle że samochodem osobowym może jeździć w sprawach służbowych

 

Mi bardzo słabo wypadło tylko badanie z ustawianiem pachołków w jednej lini reszta bardzo dobrze

 

Pozdrawiam

Psychotesty do prowadzenia samochodu służbowego ??

Witam, mam podobny kłopot. Mógłby ktoś nakierować na podstawę prawna odnośnie tej sprawy?