MENU

Forum - Czy mi się coś należy?

Czy mi się coś należy?

Czy mi się coś należy?

Witam serdecznie!

Mam 24 lata 

Jestem osobą niewidzącą całkowicie na jedno oko, nie widzę z powodu naruszenia nerwu wzrokowego podczas prepanacji czaszki (operacji)

zabieg był w 2007r. i od tamtej pory nie widzę na prawe oko!

 Przez 2 lata miałem  rehabilitacje, gdyż zanikły mi niemal wszystkie mięśnie i nadal nawet pozostał niedowład, (choć o wiele mniejszy) kończyn dolnych i górnych. Aktualnie poruszam się już bez kul i jestem samodzielny choć mam zaburzenia równowagi, ale to raczej w dużej mierze też wynika z mojej jednooczności. Gdy miałem częsty kontakt z lekarzami i miałem dużo aktualnych wyników badań to miałem pierwszą grupę inwalidzką(co rok odnawialną), lecz gdy czas mijał a ja coraz to lepiej wyglądałem traciłem coraz więcej bo stopniowo obniżali mi grupy! Teraz mam stopień lekki i tak naprawdę nie mam nic. Czy ktoś byłw podobnej sytuacji a może wie co powinienem zrobić? Za pomoc z góry dziękuję!

pozdrawiam Adam  

Czy mi się coś należy?

Witaj.Powiem tak z lekkiego stopnia niepełnosprawności ciężko jest wejść na wyższy tym bardziej,że poprawia Ci się stan zdrowia.Ja na twoim miejscu chodziłabym do lekarzy,zbierała wszelką dokumentację medyczną i co chwile składała o podwyższenie grupy.Jeżeli udałoby się dogadać z lekarzem odpowiedzialnym za leczenie twojej najbardziej uciążliwej choroby żeby wypisał odpowiednie zaświadczenie a potem trafić na komisje i dostać umiarkowany to już byłoby z górki.Powodzenia.Justyna.

Czy mi się coś należy?

Dziękuję CI Justyno! Też się dowiedziałem,że bez aktualnych badań nic nie zyskam,ale dziękuję jeszcze raz za odp.

Czy mi się coś należy?

A czy jeszcze coś innego mogę zrobić i czy wogóle jakieś inne świadczenia,pomoce,itp?

Czy mi się coś należy?

Z lekkim stopniem raczej na nic nie ma szans dlatego staraj się chociaż o umiarkowany.

Czy mi się coś należy?

Z lekkim stopniem masz stypednium dla niepełnosprawnych na studiach (150 zł miesięcznie w moim przypadku)

Pomoc psychologa, doradcy zawodowego, radcy prawnego i lekarza medycyny pracy jeżeli uczelnia bierze udział w programie Uczelnia na miarę XXI wieku. Wbrew pozorom mogą Ci dużo pomóc, mi bardzo pomógł Radca Prawny i Doradca Zawodowy i dzięki temu że korzystałem dużo z ich porad komisja przyznała mi laptopa co będzie dalej napisane. Warto poświęcić w miesiącu 2-3 godziny żeby z nimi pogadać i popytać

Z w/w programu otrzymałem 90% dofinansowanie na szkolenia potrzebne mi w zawodzie z 3000 zapłaciłem tylko 300 zł,

oraz dofinansowanie do laptopa o wartości 4200 przy całkowitej wartości 5500 zł gdzie miało być 90% ale nie uznali dofinansowania do ubezpieczenia od zalania, kradzieży itd 900 zł i ponieważ było dłuższe niż okres który mi pozostał do ukończenia studiów i musiałem dać z własnej kieszeni

Teraz walczę z PCPR bo twierdzą że z lekkim stopniem nie mam szans na komputer z Aktywnego Samorządu i w Styczniu składam wniosek, kiedyś twierdzili że nie mam szans przy Homerze a dostałem dofinansowanie do komputera, potem twierdzili że się nie da tego zmienić na laptopa, napisałem do Prezydenta Miasta Kielce za ich pośrednictwemi mi wydał zgodę laptopa zamiast komputera około 10 lat temu bo już nie pamiętam dokładnie

 

także jak Cię wywalają drzwiami, właź oknem