MENU

Forum - czy mam szansę na orzeczenie o niepełnosprawności?

czy mam szansę na orzeczenie o niepełnosprawności?

czy mam szansę na orzeczenie o niepełnosprawności?

Na orzeczeniu zależy mi po to,żeby mieć większe szanse na znalezienie pracy (wiele firm szuka osób niepełnosprawnych).

Mam krókowzroczność -14 OL -15,5 OP plus astygmatyzm w tym oku. Niedawno przeszłam zabieg na odwarstwienie siatkówki- opasanie gałki ocznej. Nie wolno mi dźwigać  niczego ciężkiego, pochylać się  i się znacznie wysilać , gdyż moja siatkówka jest w tragicznym stanie i jest groźna ponownego odwarstwienia w każdej chwili.

 

Czy ktoś wie, jakie mam szanse na uzyskanie stopnia niepełnosprawności jeśli faktycznie po korekcji moja ostrośc wzroku jest bardzo dobra? Myślę,że głównym kryterium byłaby tu moja niezdolność do pracy fizycznej i stałe ryzyko odwarstwienia siatkówki., w konsekwencji ślepota.

czy mam szansę na orzeczenie o niepełnosprawności?

Stawac zawsze warto, bo wszystko zalezy od lekarza orzecznika, ale na Twoim miejscu raczej nie liczylabym na zbyt wiele. Skoro my jako jednooczni jestesmy obecnie uznawani za calkowicie sprawnych, to co dopiero ktos dwuoczny. Pamietaj, zeby miec wszystko bardzo dokladnie udokumentowane, zaswiadczenia lekarskie o stanie zdrowia (nie starsze niz 3 miesiace), wyniki badan i wszelka dokumentacje o innych schorzeniach.

czy mam szansę na orzeczenie o niepełnosprawności?

Witam,

Rozmawiałam niedawno z lekarzem okulistą. Zwrócił mi uwagę na jedna rzecz. Osobom z odwarstwienie siatkówki oka, pracującym fizycznie częściej przyznaje się rentę w wyniku niezdolności do pracy lub grupę niepełnosprawności. Wynika to z tego, że wysiłek fizyczny - dźwiganie, schylanie się itd może spowodować pogorszenie stanu zdrowia. Natomiast osoby pracujące umysłowo mogą siedzieć po 8-10 godzin przed monitorami bo to przecież nie jest szkodliwe. Oczywiście rozumiem położenie osób schorowanych pracujących fizycznie, nie rozumiem jednak lekarzy którzy pozwalają osobą ze schorowanymi oczami ślęczeć całymi dniami przed komputerem. Ale co ja tam wiem.

Ja na Twoim miejscu bym złożyła papieru na komisję. Jestem w podobnej sytuacji i grupę niepełnosprawności mam. Nic Cię to nie kosztuje. Poproś lekarza okulistę żeby Ci to ładnie opisał. Krótkowzroczność zwyrodnieniowa, odwarstwienie siatkówki, opasanie oka- moim zdaniem kwalifikujesz się .

Pozdrawiam i powodzenia 

Asia 

czy mam szansę na orzeczenie o niepełnosprawności?

Asia,a  czy możesz mi przybliżyć jak starałaś sie o to orzeczenie?Co lekarz wpisał?I czy może to być lekarz prywatny? Jesteś osoba jednooczną, więc może jednak to zaważyło, ja mam wciąż dwoje sprawnych oczu.

 

I czy coś Ci to orzeczenie dało? (jaki stopień?)Ja mam wykształcenie wyższe, więc teoretycznie mogę pracować umysłowo bez ograniczeń

 

Wielkie dzięki 

czy mam szansę na orzeczenie o niepełnosprawności?

Pomogę bardzo skutecznie napisać odwołanie od Powiatowych Zespołów d/s niepełnosprawności aby odzyskać ,uzyskać należący się stopień niepełnosprawności jak również doradzić, zaznajomić jakie prawa się należą.

email 

jednooczni1976@wp.pl  lub  telf 790709097

czy mam szansę na orzeczenie o niepełnosprawności?

apfel uważam, ze przy twojej wadzie nalezy Ci się stopień niepełnosparwności tym bardziej, ze jesteś po odwarstwieniu siatkówki. Jesteś w gorszej sytuacji zdrowotnej niż osoba jednooczna, która ma drugie oko zdrowe lub prawie zdrowe. Stanąć na komisję nie zaszkodzi.

czy mam szansę na orzeczenie o niepełnosprawności?

Witam :) Chciałabym rozpocząć staranie o stopień niepełnosprawności. Jak w ogóle zacząć ?

czy mam szansę na orzeczenie o niepełnosprawności?

Najpierw musisz wziac dokumenty do wypelnienia dowiedz sie gdzie u was orzekaja potem u lekarza wypelnic i zebrac dokumentacje lekarska ,zlozysz to i czekasz na termin komisji