MENU

Forum - Stres przed komisją

Stres przed komisją

Stres przed komisją

Witam serdecznie, jestem nowa w gronie forumowiczów.

Przejrzałam wiele Waszych postów, ale jakoś nie umiem, tego odnieść do siebie, przepraszam, jeśli się powtarzam z tematem.

Złożyłam papiery i czekam właśnie na termin komisji.

Mam wady takie jak: zez, astygmatyzm, krótkowzroczność i niedowidzenie na jedno oko.

Niedawno, z tego względu nie zostałam przyjęła do pracy i ktoś mi powiedział, że mogę się starać o rentę.

 Szczerze mówiąc nigdy się bardzo tym nie interesowałam, bo było to dla mnie oczywiste, że mam wadę wzroku i muszę z tym żyć. Jestem zielona i stresuje się przed komisją, zwłaszcza, że pisaliście, że krzywo patrzą na takie osoby..

Na co mogłabym się powołać, po za wiadomymi względami, co mówić? Doradźcie proszę, pokierujcie mnie.

Posiadam prawo jazdy, czy oni mają wgląd do tego, lub co gorsza mogą mi je zabrać?

 

Będę wdzięczna za pomoc,

Klaudia

Stres przed komisją

Pytają czy masz prawo jazdy,na rentę bym się nie ludzila może dostaniesz lekki stopień a co mówić to sprawa indywidualna oni będą ci zadawać pytania 

Stres przed komisją

Hej!:niestety renty ci nie dadzą...przykro mi ale się nie łudź..tak to juz jest z zusem:-(zalatw grupe..byc moze jakims cudem dadza ci umiarkowany stopien a wtedy juz latwiej bedzie o prace:-)serdecznie pozdrawiam

Stres przed komisją

Czym się różni renta od grupy? Ja złożyłam z tytułu niezdolnosci do pracy, to o to chodzi?

Stres przed komisją

Renta raczej nie masz szans, a tylko stopień lekki możesz dostać o umiarkowany ciężko bo sam mam lekki i tylko na jedne oko widzę. Łatwiej jest dostać pracę z umiarkowaną niż z lekkim stopniem, bo sam się starałem jakieś 3 miesiące ale udało mi się przyjąć w jednej z firm z stopniem lekkim :)

Stres przed komisją

Ale w naszym kraju nie można być niezdolnym do pracy także na to nie licz ze będziesz łaskawie potraktowana ludzie muszą pracować nikogo to nie obchodzi renty zabierają ludziom naprawdę chorym cudem ich uzdrawiaja taki popaprany kraj, ja pracując nabawilam się problemów z kręgosłupem neurolog wysłał na l4 bo groziła mi operacja ZUS mnie wezwał i ozdrowil kazali wrócić do pracy bo przecież młoda jestem a młodym ludziom tym bardziej nie wolno chorowac,skończyło się tak ze się zwolnilam. Odbieglam. Od tematu może troszkę.Gdzie skladalas papiery? 

Stres przed komisją

Czlowiek nie zdolny do pracy to by musiał chyba głowę pod pachą zanieść żeby go takowym uznali i dali rentę a raczej jałmużnę bo u nas chyba jest coś ok 500 zł plus minus 

Stres przed komisją

Stres przed komisją

Możesz się odwoływać ale moim zdaniem szkoda czasu, jednowzrocznosc nie jest zaliczana ponoć przepisy się zmieniły 

Stres przed komisją

Stres przed komisją

Złożyłam wniosek w zusie w warszawie. Na wtorek mam termin do orzecznika. Skierowali mnie do attis na grochowskiej, może ktoś tam był? Nie liczę na kokosy. Sama już się przyzwyczaiłam do patrzenia jednym okiem, jednak przydałby się stały dochód, nawet nie wielki,  zwlaszcza, że ostatnio przez wzrok nie dopuścili mnie do pracy. Najgorsze jeat to, że nie wiem przez co mam to niedowidzenie (niektórzy z was pisali, że odklejenie rogówki, czy coś takiego) a ja kurcze nie wiem, nie kojarzę,  żeby mi kiedyś okulistka mówiła... pamiętam tylko jak mówiła że operacja też mi nie pomoże.  Myślicie, że w dokumentacji którą złożyłam będzie to zawarte?

Stres przed komisją

Czyli liczysz na rentę z tego wnioskuję. to ze nie dostałaś się do pracy z piwodu jednoocznosci to ich to nie przekona,obyś dostała lekki stopień to będzie i tak dużo w tych czasach

Stres przed komisją

Jeatem juz po wizycie u okulistki, mam czekać na pismo z zusu. Pani powiedziała w zaaadzie tylko "noo jest to pewne przeciwwskazanie" powiedziała też że nie mogę pracować na wysokościach i coś zwiazanego z ruchem. Nie wiem czego się spodziewać.  Czy dopiero teraz będzie komisja czy dostanę już decyzję? 

Stres przed komisją

Teraz dostaniesz od Zusu wezwanie na komisję ( za około 3 tyg.)A  to, że nie możesz pracować na wysokościach i w ruchu to dla Zusu nie jest usprawiedliwienie. Mi powiedzieli, że w takim razie mam szukać takiej pracy gdzie jednooczność nie jest przeszkodą. Ale zależy na kogo trafisz.

Stres przed komisją

 

 

Stres przed komisją

Mnie nie pytali jakie mam pole tylko sugerowali się jednoocznoscia reszta zbytnio nie interesowała a jak byłam na komisji to w komisji był Lekarz cukrzyk wiec jak dla mnie to jest zalosne

Stres przed komisją

Stres przed komisją

A co tu trudnego do zrozumienia,nie nie badał a byłam na komisji juz x razy w swoim życiu i nigdy nie byłam badana, miałam tylko zaświadczenie od swojego okulisty

Stres przed komisją

Wysłałam Ci na e-maila wzór odwołania PZPON, ale może byc tez do ZUS-u, trzeba zmienić adresata. Odwołuj się. trzymam kciuk. Pozdrawiam Joanna Bachlej

 

Stres przed komisją

Składałam wniosek o rentę socjalną.  Dostalam wczoraj odpowiedz z zusu, że oczywiscie nie jestem całkowicie nie zdolna do pracy. Przed złożeniem wniosku ktoś mi powiedział, że mogą rozpatrzyć wniosek i orzec przykładowo częściową niezdolność do pracy, a tu nie było to nawet wziete pod uwage,czemu tak się nie stało? chyba nir ma sensu się odwoływać. Myślicie że w powiatowych komisjach mam większe szanse?

Stres przed komisją

Na tę decyzję służy odwołanie i trzeba się szybciutko odwołać. Pozdrawiam.