MENU

Forum - pomozcie;))

pomozcie;))

pomozcie;))

Witam!;D

jestem tu nowy i prosilbym o wprowadzenie mnie w temat tych wszystkich rzeczy ktore musze zalatwic. tzn. czy moge sie starac o jakas rete czy czos takiego  i jak to wyglada z tym prawem jazd . czy to lekarz osadzi czy moge prowadzic samochod czy nie?

mam stopien niepelnosprawnosci umiarkowany(dysfunkcja wzroku ,niewidze na lewe oko z powodu wypadku 7 lat temu)

czytalem juz tutaj duzo na tym forum ale dalej nie moge znalesc odpowiedzia na moje pytania.  prosze o pomoc ;)

 

pozdrawiam Sebek;d

pomozcie;))

jeśli chodzi o prawo jazdy to na kursie przyjdzie lekarz zada kilka pytań i jak powiesz czy nie o wadzie wzroku to twoja sprawa .Jak się nie mylę to w najgorszym przypadku co roku czy jakoś tak będziesz mieć badania okresowe.Odnośnie renty to;jeżeli nie zgłosiłeś się w ciągu roku po utracie wzroku do ZUS to o rencie możesz zapomnieć chyb że, coś się zmieniło,na  gorsze oczywiście . Niezdecydowanie

Sebastian 

pomozcie;))

Można się starać o rentę, ale wszystko zależy jaki zawód wykonujesz. ja jestem prawnikiem, więc mnie się nic nie należy. Ale gdybyś pracował na wysokości, był elektrykiem, kierowca zawodowym , to wtedy masz podstawy do tzw. dwójki. Mój klient (młodszy ode mnie o 4 lata) od kilku lat jest  na rencie, a z zawodu jest elektrykiem. Trzeba próbować. Pozdrawiam :)

pomozcie;))

po wypadku  bylo to  zglaszame do roznych organizacji ale przyslugiwalo mi wtedy tylko odszkodowanie. mialem wtedy 13 lat i reta chyba nie byla osiagalna niewiem nie znam sie. teraz jak skonczylem szkole postanowilem sie tym troche zajac zebym mial troche lżej. narazie staram sie zatrudnic na magazynie. i mam pytanie moze ktos wie czy jak powiem pracodawcy ze mam orzeczenie ze stopniem umiarkowanym i ze tam pisze ze musze pracowac w warunkach pracy chronionej czy moze mnie nieprzyjac ? bo z tego co tak poczytalem jesli bym tam pracowal to dostawal by za mnie jakies dofinansowania czy cos takiego. 

pozdrawiam ;D

pomozcie;))

Jeśli masz orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, to dla pracodawców jesteś atrakcyjnym pracownikiem, ponieważ z tego tytułu pracodawcy otrzymują dofinansowanie;

 

Począwszy od wynagrodzenia za kwiecień 2014 r. miesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego  będzie przysługiwać w kwocie:

  1. 1) 1800 zł - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności;
  2. 2) 1125 zł - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności;
  3. 3)  450 zł - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do lekkiego stopnia niepełnosprawności.                                                                                          Pracodawca musi wystąpić do PFRON o takie dofinansowanie składając co miesiąc odpowiednią deklarację. jak z tego widać opłaca się zatrudnia niepełnosprawnych. Pozdrawiam.        Joanna Bachlej  :)

pomozcie;))

Witam!

Serdecznie dziekuje za porady.Uśmiech 

Martwie sie tylko,ze jak powiem o stopniu umiarkowanym ze firma nie bedzie chciala takiego pracownika;/.   10 listopada ma rozmowe i sie wszystko wyjasni.;)

Pozdrawiam Sebastian. 

pomozcie;))

Korzystajac z okazji ze Pani jest prawnikiem.

Mam jeszcze pytanie czy przysluguje mi jakas reta np. z panstwa?