MENU

Forum - Przeciwwskazania do Prawa Jazdy.

Przeciwwskazania do Prawa Jazdy.

Przeciwwskazania do Prawa Jazdy.

Witam.

Mam świeżo ukończone 18 lat. Od czerwca tego roku utraciłem wzrok w prawym oku ( skutek operacji ), lecz na lewe oko widzę doskonale, bez żadnej korekty. 

Czy mogę starać się o prawo jazdy, czy są jakieś przeciwwskazania w związku z widzeniem tylko na jedno oko.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Przeciwwskazania do Prawa Jazdy.

Z tego co się orientuję, to nie ma przeciwwskazań do amatorskiego prawa jazdy. Jedynie nie będziesz mógł otrzymać zawodowego  prawa jazdy. Pozdrawiam.  :)

 

Przeciwwskazania do Prawa Jazdy.

Słyszałem coś, że muszę być 2 lata po utracie wzroku w jednym oku. Istnieje taki przepis czy mogę bez strachu zapisać się na kurs ?

Re: Przeciwwskazania do Prawa Jazdy.


Khazzam:
Słyszałem coś, że muszę być 2 lata po utracie wzroku w jednym oku. Istnieje taki przepis czy mogę bez strachu zapisać się na kurs ?

 

 Nic mi o tym nie wiadomo, zdecyduje lekarz przy badaniu na prawo jazdy ja mam je od 11 lat

Przeciwwskazania do Prawa Jazdy.

Witam!Najczęściej przyjmuje się roczny okres do przystosowania się, po utracie wzroku na jednym oku .Chodzi głownie o mózg, to on ma poprzestawiać , aby to jedyne oko przejęło role za dwa.I lekarze przyjęli mniejwiecej taki okres.Jeżeli drugie oko jest w porządku, lub da się wadę korygować okularami to nie ma problemów z uzyskaniem zgody od lekarza. Na pewno będzie terminowe i być może na początku na krótszy okres niż pięć lat.Ale to już od widzimisię lekarza na którego się napatoczysz.Pozdrawiam!

Przeciwwskazania do Prawa Jazdy.

Z tego co pamiętam, to w rozporządzeniu jest mowa o 6 miesiącach.