MENU

Forum - Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Witajcie Formowicze!

Jestem osobą jednooczną od urodzenia (toksoplazmoza nie wykryta w ciąży) , na drugie oko mam krótkowzroczność (-3). Ostatnio odważyłam się i poszłam do lekarza orzecznika + okulisty i dostałam zgodę na kurs prawa jazdy. Jestem w trakcie jego robienia. Mija 14,5h a ja nadal płynnie nie jeżdżę,  zaliczam czasami krawężniki, na skrzyżowaniach wjeżdżam na swój pas z lekką korektą. Początki w aucie i patrzenie się we wszystkich kierunkach jednym okiem było stresujące. Jak długo czasu Wam jednooczni zajęła nauka jazdy zanim poczuliście się pewnie?

Agnieszka 

 

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Moim zdaniem co do prowadzenia auta o trzeba to czuc i chciec ,ja od pierwszej lekcji jezdzilam ok dopiero blizej egzaminu przewracalam pacholki ale to ze stresu hehehe,uwierz w siebie i jesli niepewnie sie czujesz za kierownica to nawet jakzdasz bedziesz jezdzic pod strachem.Powodzenia

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Dzięki za przemyślenia i rady.

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Ja przestałam całkowicie widzieć na jedno oko w trakcie pobierania nauki jazdy. Jak byłam na badaniach lekarskich przed rozpoczęciem kursu to widziałam idealnie jeszcze na dwoje oczu. Mój kurs trwał około 9 miesięcy. Nie przyznałam się prowadzącemu w trakcie kursu, że oślepłam na oko, że siatkówka mi się odkleiła. Nie sprawiło mi żadnych problemów jazda samochodem z jednym całkowicie zdrowym okiem. Zdałam egzamin za pierwszym razem ( jako jedna z dwóch osób z 14 zdających). Jeżdżę autem już 10 lat. Jest trudniej przy zmianie pasa i orientacji jak daleko jest inne auto ode mnie, ale można dać radę.

Wydaje mi się, że nie jest to kwestia tego czy widzisz na jedno oko czy nie.  Może po prostu potrzebujesz jeszcze kilka lekcji i spokoju wewnętrznego. Nie przejmuj się drobnymi potknięciami, tak na prawdę prawdziwa jazda autem zaczyna się dopiero po egzaminie.

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Ja szybko nauczyłam sie jeździć, egzamin zdałam za 1 razem, ale przy zmianie pasa i parkowaniu zawsze miałam problemy, bo musiałam sie nawiercic głowa. Prawojazdy mam od 15 lat. Tylko ostatnio mocno ograniczyłam jeżdżenie bo zdrowe oko zaczęło mi wysiadać. Ale faktycznie, prawdziwa jazda zaczyna sie po egzaminie. Wtedy będziesz musiała nauczyć sie jeździć.

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Dziękuję, że dzielicie się swoimi doświadczaniem.  Zgadzam się z przedmówcami, że zmiana pasa i tego typu manewry są trudniejsze jednym okiem. Dłużej się patrze, sprawdzam jaka jest odległość, żeby zmienić pas. Wiercenie głowąUśmiech Poprawiłam tor jazdy (omijam krawężniki). Ćwiczę pewność siebie za kierownicą. Jest coraz lepiej. Wzrok (zdrowe oko) przyzwyczaiło się do tego patrzenia za kołkiem.  Prawdziwa jazda po zdaniu egzaminu. Pozdrawiam Was. 

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Hej!

Jeździłem płynnie praktycznie od początku. Egzamin zdałem bez problemów. Nie widzę na prawe oko, co chyba jest lepsze przy ruchu prawostronnym. Przy zmianie pasa z lewego na prawy musze przekręcać głowę, żeby sprawdzić czy ktoś nie siedzi w martwym polu lusterka. Poza tym jeździ się bez problemów. Prawo jazdy mam 10 lat.

Re: Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie


Olf:

Hej!

Jeździłem płynnie praktycznie od początku. Egzamin zdałem bez problemów. Nie widzę na prawe oko, co chyba jest lepsze przy ruchu prawostronnym. Przy zmianie pasa z lewego na prawy musze przekręcać głowę, żeby sprawdzić czy ktoś nie siedzi w martwym polu lusterka. Poza tym jeździ się bez problemów. Prawo jazdy mam 10 lat.

 

 Ja też nie widzę na prawo oko, może to faktycznie lepiej :) 

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Zmiana pasa z lewego na prawy to faktycznie problem u mnie tez ,mam problem z okresleniem odleglosci no ale jakos daje rade

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Jeśli ktoś ma problem z obkręcaniem się w prawo, to rozwiązaniem mogą być dodatkowe naklejone lusterka ustawione tak, aby pokazywały martwą strefę - takie same jak w samochodzie szkoły jazdy dla instruktorów. Ja tego nie używam, ale myślę, że to może być całkiem dobre rozwiązanie jeśli ktoś nie czuje się pewnie przy zmienianiu pasa

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Z tymi lusterkami to się zgadza, tylko trudno je dostać. W każdym razie jak kiedyś szukałam i nie znalazłam. Jakby ktoś się orientował gdzie je kupić to proszę o podpowiedź.

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Na przykład tutaj:

http://allegro.pl/listing/listing.php?description=1&order=p&string=nauka+jazdy+lusterko&search_scope=category-4094&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-mt-0519

 

 

Znajdą się pewnie inne sklepy, najłatwiej właśnie szukać od kątem nauki jazdy. Mam nadzieję, że komuś tym samym pomogłemśmiech

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Super dzięki. Zaraz faceta namówię, żeby mi takie kupił :)  A ja szukałam w kategorii dla jednoocznych a nie wpadłam na to, że to żeby pod kątem nauki jazdy szukać.

Prawo jazdy- po ilu lekcjach jeździliście płynnie

Witajcie!

I ja starszy już wiekiem doświadczony kierowca dołączam się do dyskusji. Prawo jazdy mam od czterdziestu lat, przejeżdziłem pól Europy, co wakacje zwiedzałem inne kraje i nadal jeżdzę. Na jednym oku/lewe/ mam epiprotezę a oko prawe -7 co mi nie utrudnia jazdy. Do tej pory nie miałem stłuczek a nie wspomnę o wypadku. Podobno jeżdzę "ostro' zawsze wypomina mi żona ale taki mam styl jazdy. Dwa tygodnie temu miałem usuwaną zaćmę, wszczepiono mi soczewkę która skorygowała mi wzrok do UWAGA! -2 dioptrii Nie miałem do tej pory tego szczęścia chodzić bez okularów, teraz nawet prowadzę samochód, uważam że mam fart.  Jedna moja rada; podejmujcie próby -jednooczni- dacie radę.

Pozdrawiam Wszystkich