MENU

Forum - PRACA, proszę o radę

PRACA, proszę o radę

PRACA, proszę o radę

Moi drodzy!
Skończyłam liceum i zastanawiam się, gdzie mnie przyjmą do pracy. Widzę tylko na jedno oko, nie mam orzeczenia.

Ciągle słyszę: nawet w sklepie musisz mieć zupełnie sprawny wzrok. 

Powiedzcie, gdzie pracujecie? 

Jak zareagowali Wasi lekarze medycyny?

Proszę o rady, bo naprawdę potrzebuję pracy, a nawet szczerze mówiąc, nie wiem, gdzie składać cv, żeby to się po prostu udało. 

PRACA, proszę o radę

Hej :)

Nie słuchaj tego co "mówią". Ludzie mówią różne rzeczy ;) Po prostu sprawdź.

Ograniczenia jakie mi przychodzą do głowy: noszenie ciężkich rzeczy, czynności wymagające widzenia przestrzennego: np. wózki widłowe, praca na wysokości, zawodowe prawo jazdy. Choć akurat wózki i wysokość to dla mnie bzdura ale niestety tak jest.

Praca - przy komputerze. Kiedyś (20 lat temu) robili z tym problem - maksymalnie 4 godziny, teraz nikt się nie czepia. W sumie słusznie - bo niby czemu.

PRACA, proszę o radę

Przyjmą prawie wszędzie. Jedynie nie tam, gdzie zostało wymienione powyżej. Tylko nie mów na rozmowie o pracę, że nie widzisz na jedno oko. Ja nie mówię. Pracuję na pełen etat przy komputerze w kancelarii. Nikt nie wie o tym, że mam jedno oko.

No może poza lekarzem medycyny pracy, który dał zdolność. W przypadku moich poprzednich prac też nie miałam problemów ze zdolnością. 

Re: PRACA, proszę o radę


Zuzik:

Przyjmą prawie wszędzie. Jedynie nie tam, gdzie zostało wymienione powyżej. Tylko nie mów na rozmowie o pracę, że nie widzisz na jedno oko. Ja nie mówię. Pracuję na pełen etat przy komputerze w kancelarii. Nikt nie wie o tym, że mam jedno oko.

No może poza lekarzem medycyny pracy, który dał zdolność. W przypadku moich poprzednich prac też nie miałam problemów ze zdolnością. 

 

 No tak, na rozmowie nie ma sensu. 

Ile godzin dziennie pracujesz? :)

Moje oko przemęcza się po 3-4h przy komputerze... Jak jest w Twoim przypadku? 

PRACA, proszę o radę

Pracuję 8h dziennie, ale samego patrzenia na  monitor wychodzi trochę mniej. Około 6 godzin. No i potem w domu jakieś 2 godziny spędzam przed komputerem, ale to dla własnej przyjemności.

PRACA, proszę o radę

Nie sluchaj ludzi z zewnątrz, bo nie mają bladego pojęcia. Ja jestem niewidomy na jedno oko od szkoly podstawowej (29lat mam obecnie), bielmo na lewym oku. Od wielu lat jestem grafikiem komputerowym, ze specjalnością poligrafii. Pracuję na etacie minimum 8godz dziennie przed komputerem, dodatkowo prowadzę własną działalność (również związaną z grafiką). Przy komputerze spędzam codziennie minimum 10godzin w sumie (minimum, bo zwykle ok 12). tak od wielu lat.

Nigdy żaden lekarz nie robił mi problemów. Posiadam orzeczenie o lekkim stopniu, które szczerze mówiąc nigdy do niczego mi się nie przydało i już nawet nie pamietam czy było bezterminowe, czy terminowe, i czy ten termin jeszcze obowiazuje czy już nie.

W pracy nikt nie daje mi odczuć, że coś jest nie tak, jedyne co to zastanawiam się co sobie myślą nowi Klienci, bo Ci z którymi pracuję od wielu lat, też raczej już tego nie zauważają ;)

Realizuj swoje pasje, dopóki to nie jest praca z dużym obciążeniem fizycznym, jakaś produkcyjna lub kierowca, to nie powinnaś mieć problemów.

Re: PRACA, proszę o radę


newmorning:

Nie sluchaj ludzi z zewnątrz, bo nie mają bladego pojęcia. Ja jestem niewidomy na jedno oko od szkoly podstawowej (29lat mam obecnie), bielmo na lewym oku. Od wielu lat jestem grafikiem komputerowym, ze specjalnością poligrafii. Pracuję na etacie minimum 8godz dziennie przed komputerem, dodatkowo prowadzę własną działalność (również związaną z grafiką). Przy komputerze spędzam codziennie minimum 10godzin w sumie (minimum, bo zwykle ok 12). tak od wielu lat.

Nigdy żaden lekarz nie robił mi problemów. Posiadam orzeczenie o lekkim stopniu, które szczerze mówiąc nigdy do niczego mi się nie przydało i już nawet nie pamietam czy było bezterminowe, czy terminowe, i czy ten termin jeszcze obowiazuje czy już nie.

W pracy nikt nie daje mi odczuć, że coś jest nie tak, jedyne co to zastanawiam się co sobie myślą nowi Klienci, bo Ci z którymi pracuję od wielu lat, też raczej już tego nie zauważają ;)

Realizuj swoje pasje, dopóki to nie jest praca z dużym obciążeniem fizycznym, jakaś produkcyjna lub kierowca, to nie powinnaś mieć problemów.

 

 

Budująca wypowiedź! Dziękuję :)