MENU

Forum - Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Witam,

Przed 15 rokiem życia miałem wypadek, dostałem kamieniem w oko.

Oko posiadam lecz niewidze (szkodzony nerw)

Drugie oko posiada wadę w tym astygmatyzm.

Od wypadku majac niespełczna 15 lat do 21 miałem stopień umiarkowany oraz rente, gdy stałem się pełnoletni.

Nastepnie zabrano mi rence zus i stopień umiarkowany, który zmieniono na lekki.

Odwoływałem się od decyzji w wieku 22 lat, ale nic to nie dało następnie w wieku 25, ale nieprzyznano mi stopnia umiarkowanego - odwołałem się jeszcze raz, ze sie nie zgadzam i oddam sprawe do sadu po tym odwołaniu, które nie przyniosło niestety takze zamieżonego rezultatu umieszczono jednak wpis w orzeczeniu, że mój stan zdrowia się pogorszył do tego, który był wczesniej.

Teraz mam skonczone 30 lat, nie czuje się za dobrze - zaczyna mi to znacząco przeszkadzać, dlatego uważam, że moje oposledzenie nie kfalifikuje się na lekki stopień tylko na umiarkowane napewno.

 

Mam szanse? czy przepisy sie tak zmieniły, że nie ma oczym rozmawiac

 

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

.podobno zmieniły się przepisy ze jednoocznosc jednowzrocznosc nie jest kwalifikowana do niepelnosprawnosci i czasem ciężko dostać stopień lekki,ludzie mają jedno oko i na drugim duża bardzo duża wadę i tez maja ciężko cokolwiek wskurac,no ale rób co Ci rozum podpowiada jeśli masz czas i pieniądze to walcz w sądzie,powodzenia

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

przecież to jest chore.

Oczy są jedne z ważniejszych części człowieka i nie umiem pojąć jak ktoś nie widzi na jedno oko a na drugie ma wadę to nawet lekkiego mu nie chcą dać przecież to jest kryminał za taki niesprawiedliwy osąd!

 

O jakich przepisach mówisz i kiedy się zmieniły?

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Witam ja bylem 3 miesiące temu i dostalem do konca  2019r stopien umiarkowany,nie mam jednego oka drugie całkiem zdrowe pozdrawiam

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

a utraciłeś oko po wypadku w pracy? czy z innych przyczyn- ile masz lat? przepraszam, że tak pytam.

 

Jest jakaś różnica wizualna bez protezy jak się nie ma oko lub się ma, ale na niewidzi chodzi mi o różnice prawną np na komisji?

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Straciłem oko w wypadku w pracy i wizualnie widac ze mam sztuczne oko oczoduł mialem polamany w 5 miejscach wiec nie da sie tego ukryc .Mam 36 lat pozdrawiam

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Witam :) ja od 6 roku życia nie widzę na prawe oko ,miałam 3 grupę czyli stopień lekki .Walczyłam o 2 grupę czyli o umiarkowany . od 13lat mam umiarkowany byłam badana przez biegłych sadowych okulista i psychiatra ,walczyłam z orzecznikami w sądzie wygrałam bo oko lewe niby mam zdrowe ale mam zespół suchego oka co jest bardzo uciążliwe . Walczcie do samego końca ;) Pozdrawiam

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Witam. Mąż walczy o umiarkowany stopień , ale ciągle odrzucają wniosek . Od 1997r III gr na stałe , wada od dzieciństwa ( pierwsze badanie -10 , -11 ) , praktycznie jednooczny ( ok -25 w prawym oku ), w lewym oku -15 , zmiany w plamkach i dziury w siatkówkach zabezpieczane już dwa razy ( ostatnio w zeszłym tygodniu ) i znowu brak podstaw do orzeczenia o umiarkowanym stopniu . Również ZUS i Sąd nie mają podstaw do orzeczenia choćby częściowej niezdolności do pracy - sprawa ciągnie się od 04.2014 a dopiero w tym roku w styczniu odbyła się pierwsza rozprawa... Ręce opadają

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Mówicie o orzeczeniach wydawanych przez ZUS czy przez Powiatowy zespół ds. orzekania o niepełnosprawność?  Ja mam orzeczenie w stopniu znacznym na stałe z Powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawność. Nie widzę na jedno oko od urodzenia w drugim też mam sporą wadę. Jak byłem w liceum to składałem wniosek do Zusu o rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy i dostałem odmowę, więcej razy nie próbowałem.  

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Orzeczenie wydane przez powiatowy zespoł a rente z zus mam drugi raz przedlużona o rok

Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Mąż ma III gr na stałe z dawnego KIZ-u , potwierdzone lekkim stopniem przez Powiatowy Zesp. ds Orzekania o Niepełnosprawności. Z Zus-em się sądzimy o choćby częściową niezdolność do pracy.

Re: Czy mam szanse na stopień umiarkowany


kris33:
Witam ja bylem 3 miesiące temu i dostalem do konca  2019r stopien umiarkowany,nie mam jednego oka drugie całkiem zdrowe pozdrawiam

 

 a możesz sprawdzić jaki masz artykuł i ustawę na orzeczeniu

Re: Re: Czy mam szanse na stopień umiarkowany

Okuliści orzecznicy oceniają wg. kryteriów a te o to kryteria wyglądają tak:

- wpiszcie sobie w google : okulistyczne aspekty orzekania o inwalidztwie 2015 i ściągnijcie ze strony okulistyka.com.pl te aspekty.Sami zobaczycie na czym to polega