MENU

Forum - Technikum

Technikum

Technikum

Dzień dobry. Nie widzę na jedno oko w 90%, miałem na nim jaskre  (ale mogę uprawiać sport i jestem sprawny), miałem odwarstwienia siatkówki a z drugim jest dobrze.

Jestem w trzeciej klasie gimnazjum i nie jestem z bogatego domu więc nie zbyt mogę liczyć na studia bo mieszkam 60km od dużego miasta i utrzymanie mnie wymagałoby sporych pieniędzy więc idę do technikum.

 Jakie zawody mógłbym wykonywać? Jeśli są takie które mogę to proszę opiszcie ten zawód i jak się tam zarabia oraz czy łatwo o pracę. 

Dostępne w moim technikum to:

Technik:

- Elektryk

- Mechatronik  

- Informatyk

- Ekonomista

- Chłodnictwa i klimatyzacji

- Urządzeń Systemów Energii Odnawialnej 

-  Energetyk 

Re: Technikum

Każdy z tych zawodów możesz wykonywać, wybór powinien zależeć od twoich preferencji. Mi osobiście podoba się Technik Urządzeń Systemów Energii Odnawialnej, uważam, że to przyszłościowa dziecina i nieuchronnie będzie zapotrzebowanie na specjalistów tego typu.

Technikum

Miej na uwadze, że jako elektryk, energetyk itp. musisz mieć badania wysokościowe powyżej 3 metrów. Mając problemy ze wzrokiem, możesz nie przejść badań wstępnych/ okresowych.

Re: Technikum


Słuszna uwaga.

Wydaje mi się, że elektrykowi, w większości przypadków powinno wystarczyć zezwolenie na pracę do 3 metrów, a takie przy dobrym wzroku w zdrowym oku otrzyma.

 

Technikum

Dziękuję. Chciałem iść na mechatronike tylko podałem inne warianty w razie jakbym nie mógł. dzięki jeszcze raz.