MENU

Forum - Przeciwwskazanie do pracy

Przeciwwskazanie do pracy

Przeciwwskazanie do pracy

Witam, od urodzenia jestem posiadaczem wady wzroku która praktycznie pozbawiła mnie widzenia na lewe oko(widzę tylko plamy światła) obecnie mam 25 lat i po różnych próbach z pracą chciałem w końcu nabyć jakiś konkretnych umiejętności. Przez poprzednie lata pracował różnych miejscach, między innymi dorabiałem sobie za młodu na budowach, pracowałem na małych magazynach, oraz byłem kierowcą kat B. Obecnie od 3 lat posiadam działalność gospodarczą i chciałem zacząć się uczyć pracy elektryka, ale dowiedziałem się że nie mogę pracować na wysokości(co praktycznie pozbawia sensu pracy jako elektryk). Czy lekarz ma jakąś swobodę w wydawaniu takich decyzji czy jest jakiś paragraf który o tym mówi. Z listy prac których nie powianiem wykonywać znalazłem chyba większość rzeczy które do tej pory robiłem i nie miałem z tym problemu. 

Czy jest jakaś możliwość żebym mógł legalnie pracować na budowie? 

Przeciwwskazanie do pracy

Witaj

Możesz pracować jako elektryk lecz w zakresie badań wstępnych okresowych lub kontrolnych nie może być zaznaczone praca powyżej 3m.Wydaje sie ze elektrykowi wystarczy gdy jest praca do 3m.Wynika to z rozporzadzenia 1996 oraz zalecen konsultanta krajowego medycyny pracy .Do pracy powyzej 3m musi byc stereoskopia i ostrosc min 0.8/0.5.

Z prac odpada też obsługa wózka widłowego powyżej 1.6m i praca z bronią i maszynami gorącymi urazem. 

Re: Przeciwwskazanie do pracy

wszystko zależy co ci wypiszą na skierowaniu na badaniach, czy praca powyżej 3m czy nie. Możesz pracować jako pomocnik elektryka a być elektrykiem,poza tym na umowie zlecenie nie ma obowiązku robienia badań, pracodawca może jeżeli uzna to za stosowne.

Przeciwwskazanie do pracy

a co masz napisane na skierowaniu z badań/?

 https://gry-hazardowe-za-darmo.com/mucha-mayana/