MENU

Forum - Podnoszenie Ciężarów, praca do 3m a orzeczenia lekarskie

Podnoszenie Ciężarów, praca do 3m a orzeczenia lekarskie

Podnoszenie Ciężarów, praca do 3m a orzeczenia lekarskie

Hej, 

Mam do was pytanie czy ktoś miał z tym problem.

Mianowicie jestem od urodzenia jednoroczny pracowałem w wielu pracach. Ostatnio nawet

w Lidlu i tam też miałem w czynnikach  podnoszenie ciężarów i nigdy nie miałem problemów czy też innych dodatkowych badań. 

Ale trafił mi się młody Pan doktor , młodszy od mojej skromnej osoby i cierpliwie tłumaczył co mi jest... I najlepsze, że uzależnił wydanie orzeczenia lekarskiego do pracy od dwóch badan. Muszę wykonać pole i badanie dna oka .

Pytanko do was gdzie się odwołać po drugą opinie gdyby jednak badania nie poszły po mojej myśli bo niestety na badania nie mam wpływu. A i cała rzecz się dzieje w Medicover. 

 

Re: Podnoszenie Ciężarów, praca do 3m a orzeczenia lekarskie

Pole widzenia to badanie na maszynie gdzie patrzysz jedynym okiem w taką jakby "lornetke" i przyciskasz joystick jeżeli widzisz pojawiające się kropki a potem drugie oko, ja nawet będąc jednoocznym widziałem sporo tych kropek, a dno oka robią chyba na maszynie i tutaj nie masz wpływu na wynik, ogólnie jednooczni powinni unikać dźwigania bo jest ryzyko uszkodzenia siatkówki oka.

 

 

 

Podnoszenie Ciężarów, praca do 3m a orzeczenia lekarskie

Nie o badania pytałem. Pytałem o to czy można się odwołać od jego decyzji i gdzie ? Najpierw do dyrektora placówki czy odrazu gdzieś do placówki NFZ ?

Re: Re: Podnoszenie Ciężarów, praca do 3m a orzeczenia lekarskie


dan88:
Pole widzenia to badanie na maszynie gdzie patrzysz jedynym okiem w taką jakby "lornetke" i przyciskasz joystick jeżeli widzisz pojawiające się kropki a potem drugie oko, ja nawet będąc jednoocznym widziałem sporo tych kropek, a dno oka robią chyba na maszynie i tutaj nie masz wpływu na wynik, ogólnie jednooczni powinni unikać dźwigania bo jest ryzyko uszkodzenia siatkówki oka.

 

 

Jeżeli kropki widzisz bliżej środka to oznacza, ze ostrość oka jest lepsza?

 

to jak interpretować kropki, które widzi się tylko po bokach zamiast w środku, ze ostrość oka jest gorsza?, ale pole widzenia lepsze, bo nie rozumiem?

 

dzieki