Odwołanie do sądu.

Cześć,

 

mam pytanie.

 

Powiatowy i wojewódzki zespół ds orzekania o stopniu niepełnosprawności odmówił przyznania mi umiarkowanego stopnia wiec (1x w życiu) odwołałem się do sądu (bo nie zgadzam się z ich decyzja)  tzn. wysłałem uzasadniające pismo za pośrednictwem wojewódzkiego zespołu do sądu.

 

Przyszlo mi teraz pismo z wojewódzkiego (zamiast z sądu) znów z uzasadnieniem wojewódzkiego zespołu, dlaczego odrzuca mój wniosek i z treści wynika, ze ponownie mam napisać czy się zgadzam z ich decyzja czy nie i tego nie rozumiem, bo przecież nie zgodziłem się z ich uzasadnieniem wcześniej i dlatego wysłałem pismo za pośrednictwem ich (wojewódzkiego zespołu) do sądu.

 

Czy ja mam znów pisać to samo, bo nie rozumiem?...

W tym piśmie pisze jeszcze, ze mam jakieś dokumenty „odpisy” przygotować czego również nie rozumiem, bo przecież w posiadaniu tych dokumentów jest powiatowy i wojewódzki zespół i to on przekazuje dokumentu do sądu zgadza się?

 

w skrócie.

1. Wystąpiłem z wnioskiem o zmianę stopnia niepełnosprawności

2. Stawiłem się w powiatowym zespole na komisji.

3. Powiatowy zespół odmowil zmiany stopnia niepełnosprawności.

4. Odwołałem się od decyzji powiatowego zespolu.

5. W odpowiedzi z powiatowego zespołu zostałem poinformowany, ze pismo zostało przekazane do wojewódzkiego zespołu.

6. Dostałem wezwanie na komisje w wojewódzkim zespole.

7. Stawiłem się wiec na komisje w wojewódzkim zespole.

8. Wojewódzki zespół odmowil zmiany mojego stopnia niepełnosprawności. 

9. Odwołałem się od decyzji wojewódzkiego zespołu.

10. Wojewódzki zespół podtrzymał swoją wcześniejsza decyzje informując, ze mam prawo oddać sprawę do rejonowego sądu pracy za pośrednictwem wojewódzkiego zespołu.

11. Napisałem w takim razie pismo do sądu rejonowego za pośrednictwem wojewódzkiego zespołu, ze nie zgadzam się nadal z decyzja wojewódzkiego zespołu podając argumenty w piśmie i wystąpiłem o badanie biegłych.

 

12. I teraz przyszedł ten dziwny list, o którym pisze.

 

 

Odnośnie biegłych, o badanie, o które prosiłem żeby zostało wykonane będę informowany w późniejszym piśmie tak zostałem poinformowany.

 

Pomoze ktoś, kto miał do czynienia ze sprawa (jak ten proces wyglada)przy odwołaniu do sądu.

 

dziekuje i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!