MENU

Forum - Gdzie zrobię zaświadczenie lekarskie, PFRON, stopień niepełnosprawności.

Gdzie zrobię zaświadczenie lekarskie, PFRON, stopień niepełnosprawności.

Gdzie zrobię zaświadczenie lekarskie, PFRON, stopień niepełnosprawności.

Hej,

Chciałbym ubiegać się o lekki stopień niepełnosprawności. Od urodzenia mam zeza, niedowidzę w bardzo mocnym stopniu, przeszedłem 4 operacje na to oko i nie udało się "uratować". Miałem jeszcze operowaną klatkę piersiową za dzieciaka i jestem trochę pokrzywiony. 

W każdym razie kolega mi podpowiedział, że powinienem złożyć wniosek. "Podobno" ludzie z nadciśnieniem potrafią otrzymać lekki stopień. Nie wie, nie wypowiem się. 

 Dokumentacje całą mam, ale żaden lekarz mnie nie "prowadzi" bo już się nie ulecze. Aby złożyć wniosek trzeba zaświadczenie lekarskie. Znacie może jakiegoś lekarza w Warszawie, który mógłby spojrzeć na sprawę z odpowiedniej strony?

 

Czy są na forum osoby zezujące, niedowidzące z lekkim stopniem niepełnosprawności?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Gdzie zrobię zaświadczenie lekarskie, PFRON, stopień niepełnosprawności.

Cześć,

ja ponad 2 lata temu składałem wniosek o ustalenie stopnia niepełnosprawności z powodu niedowidzenia OP oraz braku widzenia przestrzennego, do tego krótkowzroczność oraz astygmatyzm krótkowzroczny i otrzymałem na komisji stopień lekki na stałe. 

 Zaświadczenie lekarskie wypisywał mi okulista oraz zebrałem całą dokumentację z przychodni okulistycznej. 

 

Bez problemu otrzymasz stopień lekki. Każdy okulista powinien Ci wypisać zaświadczenie, jeżeli przedstawisz mu swoją dokumentację.