MENU

Forum - Wada widzenia przestrzennego

Wada widzenia przestrzennego

Wada widzenia przestrzennego

Witam, mam pytanie nt. wady widzenia przestrzennego + mam jeszcze jakieś plamki czarne gdy patrze lekarz powiedział że nie da się tego leczyć, jakiś czas temu dostałem skierowanie na badania z pracy na powyżej 3m których lekarz mi nie podbił przez w/w wadę i wystawił niezdolność do pracy. W zakładzie wystawili mi drugie skierowanie tym razem do 3m które przeszedłem lecz musiałem zmienić stanowisko pracy oczywiście mniej płatne. Tak się zastanawiam czy z tego tytułu jest szansa na rentę? ewentualnie czy ta wada jest klasyfikowana jako pewna forma niepełnosprawności? 

 

Jeszcze miałbym jedno pytanie a nie chce zakładać kolejnego wątku by nie zaśmiecać forum. Czy np mógłbym pracować jako kierowca, lub grafik komputerowy z taką wada? 

 

Re: Wada widzenia przestrzennego

Sam jako jednooczny pracuje jako kierowca kat b do 3,5t więc odpowiedź tak, z tego co się orientuje to kat C i D też wchodzi w grę. Praca jako grafik, nie powinno być problemu, ale jako operator maszyn w ruchu typu pilarka, szlifierka, na pewno nie, do 3 metrów tak a powyżej już nie.  

 

 

Wada widzenia przestrzennego

a jak wygląda sprawa z pracą w niemczech? czy np na budowie wymagane jest widzenie obuoczne? 

Wada widzenia przestrzennego

jeszcze chciałbym się dowiedzieć ponieważ z wykształcenia jestem elektromechanikiem samochodowym a teraz sie dowiaduje że mechanik nie może pracować z wadą widzenia przestrzennego czy z tego tytułu można starać się o rente?

Re: Wada widzenia przestrzennego

Ja mam wykształcenie elektroniczne, chociaż nie powiem trochę kombinowałem żeby przejść badania do szkoły. Szkołe zdałem ale w zawodzie pracować nie mogę. Z tytułu jednooczności nie przysługuje żadna renta, chyba że zdrowe oko zacznie szwankować i zmierzać ku ślepocie, czego ci w żadnym wypadku nie życze. Z tego co się orientuje, zagranicą nie ma takich restrykcji jak tutaj, i tak tam możesz zrobić uprawnienia na wózki i jeździć, a tutaj już nie. O pracy na wysokości się nie wypowiadam bo nie jestem pewny. 

Wada widzenia przestrzennego

Myśle, że lekarz na pewno jakoś to wyleczy.