MENU

Forum - Orzeczenie o niepełnosprawności

Orzeczenie o niepełnosprawności

Orzeczenie o niepełnosprawności

Witam serdecznie. Jestem mamą 7 letniej Ali, u której stwierdzono Anomalię Petersa, małooczość, jaskrę i nie wiem co jeszcze. Oko chyba ma wszystkie możliwe wady :( Aktualnie mamy wydane orzeczenie o niepełnosprawności do dnia 30.09.2023. Nie będę ukrywała, ale odbyło się to po bardzo burzliwej wymianie zdań z Komisją Orzekającą. Z uwagi na fakt, że zostało już mało czasu, powoli przygotowuję się do kolejnego starcia. Od siebie dodam, że nie korzystamy z żadnych zasiłków, zapomóg lub innych świadczeń oferowanych przez MOPS. Orzeczenie bardziej potrzebne nam było do przedszkola, szkoły. Moje pytanie jest następujące, skierowane głównie do rodziców dzieci jednoocznych: jakie korzyści macie (poza świadczeniami z MOPS) z posiadania orzeczenia u dziecka? Być może jest coś co mogę jeszcze zrobić dla mogę dziecka a nawet nie wiem.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Joanna 

Orzeczenie o niepełnosprawności

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem już dorosła kobieta ale nigdy nie prosiłam o pomoc, nie korzystałam z żadnych ulg z powodu mojej wady wzroku. Jestem  osoba jednoczą, mam oczopląs , zeza obuocznego, jaskrę i jestem po operacji zaćmy w oku widzącym. Chciałam starać się o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności żeby było mi łatwiej w pracy. Jestem świeżo po komisji. Nie przyznano mi żadnego stopnia. Co robić ? Jak napisać odwołanie?Proszępomóżcie.

Orzeczenie o niepełnosprawności

Witam. Mam już 47 lat. Jestem jednooczny po urazowo od 2 miesiąca życia. Ponoć za czasów mojego dzieciństwa można było dostać stały poziom niepełnosprawności na brak 1 oka, ale teraz już nie. Rodzicie tego nie zrobili bo dla nich słowo niepełnosprawność brzmiało tak jak oblega. Ja staję na komisji i lekarka mi wpisuje jako 3 rzecz brak oka to nawet tego nie komutują więc chyba temat nie do przejścia chyba że trafi się na kogoś z dobrym sercem lub się "dorzuci" coś jeszcze ze chorób.


Pozdrawiam,
Longin 

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności


Agnesa:

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem już dorosła kobieta ale nigdy nie prosiłam o pomoc, nie korzystałam z żadnych ulg z powodu mojej wady wzroku. Jestem  osoba jednoczą, mam oczopląs , zeza obuocznego, jaskrę i jestem po operacji zaćmy w oku widzącym. Chciałam starać się o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności żeby było mi łatwiej w pracy. Jestem świeżo po komisji. Nie przyznano mi żadnego stopnia. Co robić ? Jak napisać odwołanie?Proszępomóżcie.

 

 Musisz się odwoływać  ja jestem rocznik 88 i mi rodzice na stałe załatwili stopień umiarkowany 

Gorzej było z rentą socjalną w wieku 18stu lat całe procedury odwoławcze skończyły się ostatecznie w sądzie lekarka sądowa miła kobitka nie robiła problemów i dostałem na atałe 

Do takiej renty możesz sobie dorabiać ale zostaje wynagrodzenie pomniejszone 

Prawda jak będziesz miała stopień umiarkowany na przykład to twój pracodawca będzie miał dofinansowania do twojego wynagrodzenia tak jest w moim przypadku